Постанова № 21565814, 10.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.01.2012
Номер справи
2а-14886/11/0170/17
Номер документу
21565814
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

10 січня 2012 р. <Текст >Справа №2а-14886/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"

до Садовської сільської ради <Текст >

про стягнення,

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 24.11.2011року надійшов адміністративний позов Прокурора Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"до Садовської сільської радипро стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.

Справи про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк оскарження, відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України розглядаються в порядку скороченого провадження.

Ухвалою суду від 25.11.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, відповідачу надано строк до 10.01.12р. для подачі до канцелярії суду заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази або заяву про визнання позову.

Відповідач, отримавши ухвалу про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, її приписи не виконав, заперечення проти адміністративного позову чи заяву про визнання позову суду не надав.

Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження відповідно до приписів статті 183-2 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, судом зясовано, що прокурор Київського району м.Сімферополя звернувся до Окружного адміністративного суду АРКрим в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" на підставі ст.ст.20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України. З огляду на викладене та зважаючи на положення ст.ст.17, 18, 50 КАС України на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці, регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі визначено положеннями Закону України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику".

Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Державна політика в електроенергетиці згідно до статті5 вказаного Закону базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів усіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії;створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.

На вимогу статті 7 Закону України "Про електроенергетику" проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, виведення з експлуатації об'єктів електроенергетики, систем диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, інших об'єктів, підключених до об'єднаної енергетичної системи України, регламентуються нормативно-правовими актами, обов'язковими для виконання всіма суб'єктами електроенергетики.

Відповідно до статті 9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

20.12.10р. старшим державним інспектором ШеховцовимС.І. проведено перевірку з питань технічного стану організації експлуатації електроприладів та режимів споживання електричної енергії споживачем по обслуговуванню та експлуатації житлового фонду за результатами якої винесено припис від 20.12.10р. №04/04-0111, зобовязано відповідача усунути виявлені порушення чинного законодавства.(а.с. 7-8)

12.04.11р. позивачем проведено перевірку виконання вимог припису від 20.12.10р. №04/04-0111, за результатами якої встановлено невиконання його вимог, про що складено Акт №04/04-33-003( а.с. 5-6)

Постановою від 07.06.2011року №154кр за результатами розгляду акту перевірки №04/04-33-003 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії №04/04-0111 від 20.12.10р. відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" та ст.31 Закону України "Про теплопостачання" застосовано до відповідача штраф у розмірі 1700 грн.

Положеннями статті 27 Закону України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику" визначено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Приписами статті 31 Закону України від 02.06.05р. №2633-IV "Про теплопостачання" визначено розмір штрафних санкцій, що застосовуються до суб'єктів господарювання - юридичних осіб за правопорушення у сфері теплопостачання.

Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99р. №1312 визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Відповідно до п.2 вказаного Порядку штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Доказів на підтвердження сплати штрафу чи оскарження в судовому порядку дій позивача з накладення штрафу відповідачем суду не надано, у звязку з чим суд приходить до висновку, що узгоджена ним сума штрафу у встановлені законом строки не погашено.

Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми штрафних санкцій відповідачем відповідно до ст.71 КАС України не спростовуються, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення заборгованості зі сплати штрафу сумою 1700грн. підтверджена належним чином, ґрунтується на положеннях Законів України Закону України "Про електроенергетику", "Про теплопостачання", а тому суд знаходить підстави для її задоволення та необхідності стягнення покладеного на відповідача штрафу в примусовому порядку.

Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160,161,162,163,183-2,186,254КАСУкраїни, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Садовської сільської радина користь Державного бюджету м.Сімферополь заборгованість зі сплати штрафу сумою 1700 грн., перерахувавши її на р/р31118106700192 у Головному Управлінні Державного казначейства України в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ОКПО34740615, код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя <підпис >О.В. Папуша

<Текст >