Постанова № 21502227, 17.02.2012, Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.02.2012
Номер справи
2-а-9894/11
Номер документу
21502227
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а-9894/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.02.2012 року Євпаторійський міський суд АР Крим у складі:

головуючого судді- Кабаль І.І.

при секретарі- Тумашові П.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Євпаторії адміністративну справу за позовом прокурора м.Євпаторії в інтересах виконавчого комітету Євпаторійської міської ради до громадської організації «Німецьке товариства «Відергебург»про примусовий розпуск, суд-

В С Т А Н О В И В :

Прокурор м. Євпаторія звернувся до суду в інтересах виконавчого комітету Євпаторійської міської ради з позовом до громадської організації «Німецьке товариство «Відергебург»про примусовий розпуск громадської організації.

Позовні вимоги мотивовані тим, що громадська організація «Відергебург», ідентифікаційний номер платника податків 22303793, зареєстрована рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради АР Крим від 06.12.1994 року № 254 п-р за адресою: м.Євпаторія, вул.Леніна, 56 кв.94. Згідно довідки Державного комітету статистики АР Крим № 2315-1132 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій від 10.07.1996 року вказане товариство зареєстровано за адресою: м.Євпаторія, вул.Бартєнєва,3. Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію об`єднань громадян від 08.11.2000 року та довідки Головного управління статистики в АР Крим № 09/2-1607 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій від 08.11.2000 року «Товариство німців «Відергебург»зареєстровано за адресою: м.Євпаторія, вул. 9 Травня, 94 кв.2. Згідно довідки, наданої Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії від 21.11.2011 року № 7461/10/10-007 вказаною юридичною особою документи , необхідні для включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців не надавались, державна реєстрація припинення юридичної особи не проводилася. Рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської ради від 16.02.2010 року № 119 винесено попередження за порушення чинного законодавства об`єднанням громадян, які знаходяться в реєстрі громадських організацій у виконавчому комітеті міської ради та які не знаходяться за юридичними адресами, не повідомили реєстраційний орган про зміну у статутних документах. Після винесення вищезазначеного попередження, відповідач не повідомив реєстраційний орган про зміну у статутних документах та не подав фінансову звітність до податкових органів. Згідно з актом від 24.06.2010 року, робочою групою при виході за юридичною адресою «Німецьке товариство «Відергебург» встановлена його відсутність за адресою, зазначеною в установчих документах. Оскільки відповідачем більше року не подано до податкових органів документів фінансової звітності та продовжує здійснювати противоправну діяльність шляхом не попередження реєстраційного органу про зміну у статутних документах, а саме про зміну юридичної адреси, просить розпустити громадську організацію «Німецьке товариство «Відергебург», ідентифікаційний номер 22303793, зареєстровану за адресою:м. Євпаторія, вул. Леніна, 56 кв.94.

В судовому засіданні представник позивача - прокуратури м. Євпаторії підтримала позов, дала пояснення відповідно до викладеного в позовній заяві та просила задовльнити вимоги в повному обсязі.

Представник виконавчого комітету Євпаторійської міської ради у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити у повному обємі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином. Про причини неявки відповідач суду не повідомив, заперечення проти позову не надав.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, вислухав представника прокуратури м. Євпаторії і виконавчого комітету Євпаторійської міської ради, дослідивши надані докази, оцінив їх у сукупності, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Встановлено, що громадську організацію «Німецье товариство «Відергебург», ідентифікаційний номер платника податків 22303793, було зареєстровано рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради АР Крим від 06.12.1994 року № 254 п-р та внесено до Єдиного державного реєстру Державного комітету статистики України, що підтверджується довідкою про включення в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (а.с. 6-7,14).

Згідно довідки, наданої Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії від 21.11.2011 року № 7461/10/10-007 вказаною юридичною особою документи , необхідні для включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців не надавались, державна реєстрація припинення юридичної особи не проводилася.

Відповідно до частини 2 та 3 статті 1 Закону України «Про обєднання громадян», об'єднанням громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політична партія або громадська організація. Громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Суть позову полягає у вимогах про припинення відповідача-юридичної особи у зв'язку із неподанням податкової звітності на підставі статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»та вимог Закону України «Про об'єднання громадян», що встановлює норми та правила створення і припинення обєднань, здійснення ними діяльності.

Згідно із ч. 1 ст. 3 зазначеного Закону, дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

У той же час ч. 2 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»встановлено, що законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій

Згідно ч.4 ст. 14 Закону України «Про об'єднання громадян»реєстрація як один із способів легалізації (офіційного визнання) об'єднань громадян здійснюється Міністерством юстиції України, місцевими органами виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до п.7 п. б ч.1 ст.38 Закону України «Про місцеве самоврядування»виконавчим органам сільських селищних, міських рад були надані повноваження щодо реєстрації у встановленому порядку місцевих об'єднань громадян.

Закон України «Про об'єднання громадян»є спеціальним законом, який регулює порядок створення діяльності, припинення діяльності об'єднань громадян, їх права та обов'язки, відповідальність за порушення встановлених для цих об'єднань норм та правил.

Згідно із ст. 19 Закону України «Про об'єднання громадян», припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.

У відповідності зі ст.24 Закону України «Про об'єднання громадян», об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Статтею 26 зазначеного Закону передбачений порядок здійснення фінансового контролю. Так, об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.

Згідно із ст. 27 Закону України «Про об'єднання громадян», посадові особи легалізуючих органів об'єднань громадян та громадяни за порушення законодавства про об'єднання громадян несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність. Об'єднання громадян несуть відповідальність, передбачену цим Законом та іншими законодавчими актами України.

Відповідно до акту від 24.06.2010 року, робочою групою при виході за юридичною адресою відповідача встановлена його відсутність за адресою, зазначеною у статутних документах (а.с. 10, Статут на а.с. 8-9).

Статтею 28 вищевказаного Закону визначено вичерпний перелік стягнень, які можуть бути застосовані до об'єднання громадян за порушення законодавства, а саме: попередження; штраф; тимчасова заборона (зупинення) окремих видів діяльності; тимчасова заборона (зупинення) діяльності; примусовий розпуск (ліквідація).

Статтею 32 Закону України «Про об'єднання громадян»визначено порядок примусового розпуску (ліквідації) об'єднання громадян, вичерпний перелік випадків, коли до об'єднання громадян застосовується даний вид стягнення, а також органи, яким надано право ініціювати примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян.

Так, згідно із ст.32 вищевказаного Закону, за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках: вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону; систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону; продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом; зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.

Таким чином суд зазначає, що спеціальним Законом передбачено припинення діяльності об'єднання громадян шляхом його примусового розпуску (ліквідації) як спеціальна санкція за порушення норм Закону України «Про об'єднання громадян», яка, до того ж, має застосовуватися судом за поданням чітко визначеного кола осіб - легалізуючого органу або прокурора.

Рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської ради від 16.02.2010 року №119 громадській організації «Німецьке товариство «Відергебург» винесено попередження за порушення чинного законодавства об`єднанням громадян, які знаходяться в реєстрі громадських організацій у виконавчому комітеті міської ради та які не знаходяться за юридичними адресами, не повідомили реєстраційний орган про зміну у статутних документах (а.с. 11). Зазначене попередження було опубліковане у друкованих засобах масової інформації (а.с. 12).

Після винесення зазначеного попередження, відповідач продовжив протиправну діяльність у вигляді не попередження реєстраційного органу про зміну у статутних документах та не подав фінансову звітність до податкових органів.

Таким чином, оскільки позивачем по справі є виконавчий комітет Євпаторійської міської ради АР Крим орган, рішенням якого було зареєстровано відповідача, а також те, що відповідач більше року не подає до податкових органів документи фінансової звітності та продовжує здійснювати протиправну діяльність шляхом не попередження реєстраційного органу про зміну у статутних документах, а саме, про зміну юридичної адреси, суд вважає наявними правові підстави для задоволення позову та примусового розпуску громадської організації «Німецьке товариство «Відергебург».

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.19 Конституції України, Законом України «Про обєднання громадян»від 16 червня 1992 року № 2460-Х11, ст.ст. 10,11,71,86,94,95,159,160,161,163,167 КАС України, суд-

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву прокурора м.Євпаторії в інтересах виконавчого комітету Євпаторійської міської ради до громадської організації «Німецьке товариство «Відергебург»про примусовий розпуск, - задовольнити.

Громадську організацію «Німецьке товариство «Відергебург», зареєстровану рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради від 06.12.1994 року № 254 п-р, розпустити.

Копію постанови після набрання законної сили направити державному реєстратору.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського адміністративного апеляційного суду через Євпаторійський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.

СУДДЯ І.І.КАБАЛЬ