Постанова № 21495390, 11.01.2012, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2012
Номер справи
2-а/1970/3922/11
Номер документу
21495390
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/3922/11

"11" січня 2012 р., Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої Подлісної І.М.

секретаря Подорожної Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Кременецької центральної районної комунальної лікарні про стягнення коштів

в с т а н о в и в:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Кременецької центральної районної комунальної лікарні про стягнення коштів.

Представник позивача Державної фінансової інспекції в Тернопільській області в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовільнити у повному обсязі з мотивів викладених у позовній заяві.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до п. 2.2 Плану контрольно ревізійної роботи контрольно ревізійного відділу в Тернопільській області на IІІ квартал 2011 року, на підставі направлень №№ 415, 413, 412, 414 від 25.06.2011 року, №422 від 04.07.2011 року було проведено планову окремих питань фінансово господарської діяльності Кременецької центральної районної комунальної лікарні за період з 01.03.2008 року по 30.06.2011 рік. За результатами ревізії складено акт від 10.08.2011 року №04-22/53.

Відповідно до статті 10 Закону України від 26 січня 1993 №2939-ХІІ «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року, Кременецькій центральній районній комунальній лікарні направлено обовязкові вимоги від 23.08.2011 року №19-04-13-14/4700, відповідно до яких, Кременецька центральна районна комунальна лікарня зобовязана виконати вимоги пунктів 7 та 9 обовязкових вимог Контрольно ревізійного управління в Тернопільській області, зокрема:

1.перерахувати до районного бюджету за кодом «Інші надходження», як незаконні видатки, проведені в завершеному звітному періоді за 2009, 2010 роки 29618 , 85 грн та вжити заходів щодо оплати орендної плати орендарями на суму 480, 00 грн.;

2.відшкодувати незаконні видатки загального фонду кошторису на виплату заробітної плати в сумі 93583, 52 грн. та нарахувати на заробітну плату в сумі 34180, 45 грн. працівникам Кременецької центральної районної комунальної лікарні, які надавали платні послуги, які перерахувати до районного бюджету за кодом «Інші надходження», як незаконні видатки, проведені в завершальному звітному періоді 2008 2009 роках.

Представник відповідача Кременецької центральної районної комунальної лікарні в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечив.

Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Державна фінансова інспекція в Тернопільській області звернулася з адміністративним позовом до Кременецької центральної районної комунальної лікарні про стягнення коштів.

Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»визначено правові основи діяльності контрольно-ревізійної служби та її функції.

Так, згідно п.8 ст.10 цього Закону контрольно-ревізійні управління наділені правом у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.

В силу ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. У даному випадку контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області було проведено перевірку позивача шляхом інспектування.

Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Так, Контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області відповідно до п. 2.2 Плану контрольно ревізійної роботи контрольно ревізійного відділу в Тернопільській області (надалі КРВ в Тернопільській області) на IІІ квартал 2011 року проведено планову ревізію окремих питань фінансово господарської діяльності Кременецької центральної районної комунальної лікарні, за результатами якої складено акт від 10.08.2011 року №04-22/53.

Результатами перевірки встановлено, що спеціальний фонд кошторису Кременецької центральної районної комунальної лікарні за КФК 080101 «Лікарні»у період, що підлягає ревізії, утворювався за рахунок доходів від надання платних послуг, орендної плати та благодійних внесків.

За період з 01.03.2008 року по 30.06.2011 року Лікарнею отримано доходів від надання платних послуг в загальній сумі 730869, 93 грн. Згідно п. 5.8 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоровя та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоровя України від 05.10.2005 року №308/519 та Переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоровя та вищих медичних закладах освіти, затвердженого постановою КМУ від 17.09.1996 року №1138,лікарям, які проводять обовязкові медичні огляди категорій працівників (громадян) оплата праці здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду закладу охорони здоровя за фактично відпрацьований час, виходячи з посадових окладів (тарифних ставок), передбачених цими Умовами. При цьому, ревізією встановлено, що в період з 01.03.2008 року по 01.01.2010 року заробітна плата зазначеним працівникам нараховувалась і виплачувалась за рахунок коштів загального фонду кошторису, а не спеціального.

Ст.13 Бюджетного кодексу визначено, що спеціальний фонд включає бюджетні призначення на видатки за рахунок конкретно визначених джерел надходжень. Проте, при затвердженні кошторисів, в частині спеціального фонду, видатки на виплату заробітної плати та нарахування на заробітну плату не планувались. Заробітна плата медпрацівникам поліклінічного відділення, які проводили платні медичні огляди громадян, за рахунок коштів спеціального фонду не нараховувалася та не виплачувалася, що є порушенням п.19, п.23, п.49 Порядку складання, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 №228, п.1 Переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання, затвердженого постановою КМУ від 17.05.2002 №659.

Всього за ревізійний період, згідно розрахунків, проведених на підставі даних про кількість проведених платних медичних оглядів громадян, суми заробітної плати та суми нарахування на заробітну плату у складі собівартості на проведення огляду, відповідно до затверджених калькуляцій, незаконні видатки загального фонду на виплату заробітної плати та нарахувань на неї медичним працівникам, які проводять платні медичні огляди склали 127 763,97 грн., в т.ч. за КЕКВ 1111 «Заробітна плата» - 93 583,52 грн. та за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату»- 34 180,45 грн., з них відповідно, за березень-грудень 2008 року 36 512,23 грн. та 13 541,89 грн., за 2009 рік 57 071,29 грн. та 20 638,56 грн.

Крім цього, проведеними під час ревізії контрольними обмірами переданих в оренду приміщень встановлено, що в ревізійному періоді фактично орендувалося 958,81 кв.м., а згідно укладених договорів Лікарнею передано в оренду 922,54 кв.м., тобто, в договорах оренди не враховано площі спільного користування.

Ревізією правильності нарахування сум оплати за спожиті орендарями комунальні послуги встановлено, що в зв'язку із не включенням до розрахунку площ спільного користування орендарями, Лікарнею проведено видатків за спожиті орендарями комунальні послуги в сумі 29 618,85 грн., в т.ч. у 2009 році на суму 13 100,82 грн., у 2010 році - на 16 518,03 грн.

Згідно ст. 2 Закону України «Про державну контрольно ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 року №2939-ХІІ. Ст. 113 Бюджетного кодексу України, головним завданням державної контрольно ревізійної служби в Україні є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до п. 52 Порядку проведення інспектування державною контрольно ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, органи державної контрольно ревізійної служби здійснюють контроль за усуненням обєктами контролю порушень законодавства.

На підставі ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 року, головному лікареві Кременецької центральної районної комунальної лікарні направлено вимоги від 23.08.2011 року №19-04-13-14/4700 про усунення виявлених ревізією порушень та встановлено термін виконання вимог до 30.09.2011 року.

Згідно ст. 15 вищевказаного Закону України. законні вимоги службових осіб органів державної контрольно ревізійної служби є обовязковими для виконання службовими особами обєктів, що ревізуються.

Станом на момент подання адміністративного позову п. 7 та п. 9 обовязкових вимог відповідачем не у добровільному порядку не виконано.

Суд, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представниками позивача та відповідача вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача знайшли своє підтвердження.

З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити. Стягнути з Кременецької центральної районної комунальної лікарні (вул. Горбача, 1, м. Кременець, Тернопільська область, 47001) кошти в сумі 127790 (сто двадцять сім тисяч сімсот девяносто) гривень 29 копійок в дохід районного бюджету за реквізитами: ГУДК в Тернопільській області, Кременецький районний бюджет 21080500, МФО 838012, ідентифікайний код 23588125, р/р31419535700316, призначення платежу інші надходження.

Постанова суду набирає законної сили закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасоване, набирає законної сили після набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяПодлісна І.М.

копія вірна

СуддяПодлісна І.М.