ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/4057/11
"16" січня 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
при секретарі судового засідання Митко В.В.
за участю:представників позивача Козівської міжрайонної державної податкової інспекції ОСОБА_2, довіреність №47/10/10-012 від 03.01.2012 року, ОСОБА_3, довіреність № 260/10/10-012 від 16.01.2012 року
відповідача ОСОБА_4
представника відповідача ОСОБА_5, довіреність від 04.01.2012 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Козівської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Козівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення податкового боргу в розмірі 3244,32 грн. грн. в тому числі: 2860,89 грн. - штрафні (фінансові) санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та 383,43 грн. - пені, що підтверджується рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001112308 від 25.10.2010 року, №0001102308 від 15.12.2010 року та іншими матеріалами справи.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали повністю, з мотивів викладених у позовній заяві та просять задовольнити.
Відповідач ОСОБА_4 та представник відповідача ОСОБА_5 позову не визнали, подали до суду письмові заперечення. Просять в задоволенні позовних вимог відмовити.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення сторін, суд встановив наступні обставини.
У відповідності до пп. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
До функцій податкового органу, згідно статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідач по справі ОСОБА_4 згідно Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи зареєстрований як фізична особа-підприємець (номер НОМЕР_1) управлінням економіки Зборівської райдержадміністрації 11 вересня 2002 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 0500.
Згідно пп. 14.1.39. п. 14.1. ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк). (пп. 14.1.156. п. 14.1. ст. 14 ПК України).
Так, станом на на 30.11.2011 року на особовому рахунку відповідача рахується податковий борг в сумі 3244,32 грн. в тому числі: 2860,89 грн. - штрафні (фінансові) санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та 383,43 грн. - пені, який в добровільному рорядку не погашено.
Згідно акту перевірки за дотриманням об'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 12.10.2010 року №41/19/07/23/НОМЕР_1 встановлено порушення, а саме: не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що зазначена в денному звіті РРО; не ведеться у передбаченому законодавством порядку облік товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснюється реалізація товарів, які не відображені в такому обліку. Проведеною перевіркою встановлено залишок паливно - мастильних матеріалів, зокрема масло моторне М10Г2К в кількості 95 л. по ціні 12 грн. за 1 л. на загальну суму 1140,00 грн., яке не обліковане та не відображене у відповідних книгах обліку доходів та витрат ф.№10. Також не обліковані в РРО шляхом внесення кількості моторного мастила М10Г2К в РРО, про що складено відповідний додаток до акту перевірки.
На підставі акту перевірки від 12.10.2010 року начальником Зборівського вілділення Козівської МДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001112308 від 25.10.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ФОП ОСОБА_4 у розмірі 3268,75 грн.
Відповідно до акту перевірки №734/17-00/НОМЕР_1 від 30.11.2010 року про результати документальної виїзної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 за період з 01.04.2009 року по 30.06.2010 року, встановлено, зокрема порушення п.9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями, а саме не забезпечено зберігання щоденного фіскального звітного чека № 2132 за 16.05.2009 року, № 2139 за 23.05.2009 року, № 2140 за 24.05.2009 року, № 2147 за 30.05.2009 року, № 2148 за 31.05.2009 року. № 2152 за 04.06.2009 року в книзі обліку розрахункових операцій для використання з РРО Datecs МР-500С, заводський № 00001649, 1907000173р/10, зареєстрованій в Зборівському відділенні Козівської МДПІ 30.10.2008 року.
На підставі акту перевірки від 30.11.2010 року начальником Зборівського відділення Козівської МДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001102308 від 15 грудня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача ОСОБА_4 у розмірі 2040,00 грн.І
Відповідно до пп. 54.3.3 ст. 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до пп. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
з долучених до справи довідок вбачається, що відповідачем погашено борг по вказаних податкових повідомленнях-рішеннях, зокрема платіжним дорученням № 217 від 21 грудня 2010 року оплачено 3268,75 грн. згідно рішення № 0001112308 від 25.10.2010 року на підставі акта перевірки № 41/23/НОМЕР_1 від 12.10.2010 року і платіжним дорученням № 218 від 21.12.2010 року на суму 2040,00 грн. згідно рішення № 0001102308 від 15 грудня 2010 року на підставі акта перевірки № 734/1700/НОМЕР_1 від 30.11.2010 року.
З розрахунку позовних вимог по штрафних санкціях за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО по ОСОБА_4 станом на 19.12.2010 року рахувалася недоїмка в розмірі 1966,61 грн.
Таким чином, заплачені кошти в порядку календарної черговості були зараховані за попередню недоїмку, яка виникла станом на 19.12.2010 року і не була погашена в добровільному порядку у розмірі - 1966,61 грн.
Відповідно до п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання наораховане контролюючим органм до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового погашення, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Як вбачається з матеріалів справи та досліджено в судовому засіданні на день розгляду справи в суді непогашеною залишається заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами в сумі 3244,32 грн., з яких 2860,89 грн. - штрафні (фінансові) санкції та 383,43 грн. - пені.
Згідно з пп. 87.11 ст. 87 ПКУ, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
За таких встановлених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення як обгрунтовано заявлені та документально підтверджені.
Керуючись ст.ст. 2,6,7,11,86,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) податковий борг у розмірі 3244 (три тисячі двісті сорок чотири) грн. 32 коп., який перерахувати на р/р 35216001003962 в ГУДК в Тернопільській області, МФО 838012, код ЄДРПОУ 34038681, код ЗНО 38681.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддяМартиць О.І.
копія вірна:
СуддяМартиць О.І.