ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3051/11
"15" листопада 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
при секретарі Бойко Н.Б.
за участю:
прокурора Ющук О.М.
представника позивача Туцького Ю.В.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора м. Тернополя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій на суму 1700 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Тернополя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області (надалі позивач) звернувся з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач) про стягнення фінансових санкцій на суму 1700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що при проведенні перевірки інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області виявлено факт надання відповідачем послуги по перевезенню пасажирів на таксі з порушенням чинного законодавства, а сааме: встановлено відсутність медичної довідки у водія, про що складено акт від 15.06.2011 року за №239639. З вказаних підстав, територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 30.06.2011 року винесено постанову №133905 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, передбачених у позові, просили позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, подавши письмові заперечення на позов, вважає вимоги позивача безпідставними та такими, що не ґрунтуються на фактичних обставинах справи. Зазначив, що медична довідка Серія 10 ААА №516729 у нього є, яка видана 03.03.2011 року та дійсна до 03.03.2012 року. Про існування постанови від 30.06.2011 року №133905 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн він взагалі не був повідомлений.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення прокурора, представника позивача та відповідача, оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»2344-III від 05.04.2001 року встановлено, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт 2344-III від 05.04.2001 року (надалі - Закон України N 2344-III) передбачено, що автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.
Згідно з пп. 3, 21, 27 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 8 листопада 2006 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі є органом державного контролю на автомобільному транспорті. Державний контроль здійснюється посадовими особами органу шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою для виконання.
Згідно ст. 39 Закону України N 2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Зокрема, в статті 39 Закону України N2344-III від 05.04.2001 вказано, що такими документами для автомобільного самозайнятого перевізника є:
ліцензія, ліцензійна картка, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка.
Судом встановлено, що посадовими особами позивача 15.06.2011 проведено перевірку транспортного засобу марка ДЕУ Ланос, д.н.з. НОМЕР_1, яким керував власник ОСОБА_2.
Складеним актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №239639 від 15.06.2011 року (а.с. 7) зафіксовано, при наданні послуг з перевезення пасажирів на автомобілі таксі про, що свідчить шашка на даху та лічильник в салоні, у самозайнятого водія на потребу перевірки відсутня медична довідка, чим порушено абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Підписати акт перевірки від 15.06.2011 року водій ОСОБА_2 відмовився, письмових пояснень не вказав.
Повідомлення для участі в розгляді справи щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт направлялось відповідачеві, що підтверджується копією повідомлення від 16.06.2011 року, що міститься в матеріалах справи (а.с. 8, 11).
Таким чином, субєкт господарювання надавав послуги з перевезення пасажирів на таксі за відсутності медичної довідки для водія, що є порушенням ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 30.06.2011 року винесено постанову №133905 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Повідомленням Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області відповідача сповіщено про винесену постанову про застосування фінансових санкцій від 30.06.2011 року №133905 на суму 1700 грн. та запропоновано добровільно сплатити вказану фінансову санкцію в 15 - денний термін (а.с. 10, 12).
Оскільки фінансові санкції застосовуються до автомобільних перевізників, які на законних підставах використовують транспортний засіб, то суд приходить до висновку, що до відповідача правомірно винесено постанову №133905 від 30.06.2011 року про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Постанову про застосування фінансових санкцій від 30.06.2011 року №133905 на суму 1700 грн. відповідач в установлений Законом строк не оскаржив.
Суд не погоджується із запереченнями відповідача щодо наявності у нього медичної довідки, оскільки саме існування медичної довідки не є доказом її наявності на момент перевірки. У відповідності до акту №239639 від 15.06.2011 року було встановлено відсутність медичної довідки. З приводу цього, суд зазначає, що відповідальність за невиконання ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” наступає не лише за відсутність документів передбачених вказаною статею, але й за не пред'явлення необхідних документів особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті
Варто зазначити, що водій таксі не надав жодних пояснень в акті, хоча мав право, в разі незгоди з складеним актом, у ньому про це вказати.
Доводи відповідача про те, що відповідачем не було направлено повідомлення про запрошення на розгляд комісії та постанови про застосування фінансових санкцій, спростовуються оригіналами поштових відправлень та долученими їх копіями (а.с. 11-12). Суд вважає, що позивачем виконано обовязок по надсилання на адресу відповідача рекомендованим листом повідомлення про розгляд справи та постанови про застосування фінансових санкцій.
Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись, ст.ст. 2, 69, 70, 71, 94, 160 - 163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 1700 грн. (тисячу сімсот гривень) фінансових санкцій в користь Державного бюджету України на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства Тернопільської області № 31118106700002, МФО 838012, код платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
/Постанова складена в повному обсязі та підписана 18 листопада 2011року/
Головуючий суддяМандзій О.П.
копія вірна
СуддяМандзій О.П.