Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2012 р. Справа № 2a-1870/8461/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - Бакланової Н.А.,
представника відповідача - Севостянової Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумської міжрайонної державної податкової інспекції (Лебединське відділення) до комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради про стягнення податкової заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Сумська міжрайонна державна податкова інспекція (Лебединське відділення) (далі по тексту - позивач, Сумська МДПІ (Лебединське відділення)) звернулася до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради (далі по тексту відповідач, КП "Водоканал" ВК Лебединської МР) про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, у загальному розмірі 173289,32 грн. Свої вимоги мотивує тим, що КП "Водоканал" ВК Лебединської МР взяте на облік у Сумській МДПІ (Лебединське відділення) як платник податків, порушило п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України в частині своєчасної сплати податкового боргу по податку на додану вартість, у звязку з чим за ним утворилася заборгованість в загальному розмірі 173289,32 грн.
Відповідач, заперечуючи проти позову зазначив, що про оплату нарахування по ПДВ свідчать платіжні доручення, надані до суду (а.с.61-95), крім того, підприємство знаходиться у тяжкому фінансовому стані у зв'язку з недостатнім надходженням коштів на підприємство, про що свідчить довідка про надходження та використання коштів підприємством (а.с.53-54). А також, між позивачем та відповідачем було проведено звірення розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2011 по 31.12.2011 про те, що КП "Водонанал" переплачені кошти, тому сальдо на 31.12.2011 склядає 7,82 грн., про що свідчить акт звірки № 19-016/46 від 31.12.2011 (а.с.51).
Суд, заслухавши повноважних представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що КП "Водоканал" ВК Лебединської МР зареєстровано як субєкта підприємницької діяльності та взято на облік в Сумській МДПІ (Лебединське відділення) як платника податків. Зазначені обставини підтверджуються копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5-6).
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг по податку на додану вартість виник у зв'язку з:
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації податку на додану вартість №9001070462 від 17.03.2011 на суму 16443,57 грн. (а.с.16-17);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9002493789 від 20.04.2011 на суму 24415,00 грн. (а.с.18-19);
-нарахуванням штрафної (фінансової) санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податку за актом перевірки № 96/16/21103081 від 26.04.2011 (а.с.13-14) та податкового повідомлення - рішення №0000021530 від 06.05.2011 на суму 11759,23 грн. (а.с.15);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9003419662 від 19.05.2011 на суму 25492,00 грн. (а.с.20-21);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9004268942 від 20.06.2011 на суму 27624,00 грн. (а.с.22-23);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9004995337 від 19.07.2011 на суму 27003,00 грн. (а.с.24-25);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9006942738 від 18.08.2011 на суму 25829,00 грн. (а.с.26-27);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9007985997 від 20.09.2011 на суму 26864,00 грн. (а.с.28-29);
-нарахуванням штрафної (фінансової) санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податку за актом перевірки №361/16/21103081 від 26.09.2011 (а.с.10-11) та податкового повідомлення-рішення № 0000061530 від 04.10.2011 на суму 23235,55 грн. (а.с.12);
-самостійним нарахуванням відповідачем податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість №9008974868 від 19.10.2011 на суму 25851,00 грн. (а.с.30-31);
Пеня-11084,97 грн.
Податковий борг по податку на прибуток у сумі 8867,00 грн. виник з самостійним нарахуванням відповідачем відповідно до декларації № 9006121666 від 08.08.2011 на суму зобов'язання 8867,00 грн. (а.с.8-9), який згідно з уточненням позовної заяви було сплачено (а.с.117).
Відповідно до п.6.2.1.п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачу були вручені перша №1/189 від 05.12.2008 та друга №2/19 від 16.01.2009 податкові вимоги (а.с.7).
Відповідно до п. 54.1. ст. 54, п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до пп.54.3.3-54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, вважається податковим боргом.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Із облікової картки платника податку станом на 31.12.2011 (а.с.96-109) слідує, що заборгованість відповідача, з урахуванням часткових сплат суми боргу, залишається не сплаченою в повному обсязі, що підтверджується матеріамами справи, та станом на дату розгляду справи у загальному розмірі складає 173289,32 грн. (а.с.117).
Відповідно ч. 1 п. 87.1. ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної виконавчої служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку (1244-2010-п), визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобовязання своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед бюджетом на момент розгляду справи складає в загальному розмірі 173289,32 грн., суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумської міжрайонної державної податкової інспекції (Лебединське відділення) до комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках комунального підприємства "Водоканал" виконавчого комітету Лебединської міської ради (вул. Ватутіна, 69, м. Лебедин, Сумська область, код 21103081, МФО 337483) та за рахунок готівки, що належить підприємству, до державного бюджету заборгованість з податку на додану вартість в сумі 173289 грн. 32 коп. (сто сімдесят три тисячі двісті вісімдесят дев'ять грн. 32 коп.).
Постанову направити для виконання Сумській міжрайонній державній податковій інспекції (Лебединське відділення).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 01.02.2012 року.
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов