Постанова № 21493124, 31.01.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2012
Номер справи
2а/1270/640/2012
Номер документу
21493124
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.2.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 січня 2012 року Справа № 2а/1270/640/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області про скасування рішення № 290 від 30.11.2011 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску та рішення про результати розгляду скарги № 9686/09-10 від 29.12.2011, -

В С Т А Н О В И В:

17 січня 2012 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому зазначив, що рішенням Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011 до Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" застосовано штрафні санкцій у сумі 31858,42 грн. та нарахована пеня 3503,67 грн. за період з 20.10.2011 року до 31.10.2011 року.

04.12.2011 позивач оскаржив рішення Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Рішенням ГУПФУ в Луганській області № 9686/09-10 від 29.12.2011залишено без змін рішення Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011, а скаргу позивача без задоволення.

Позивач вважає вказані рішення незаконними, тому що відокремлений підрозділ "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" Державного підприємства "Луганськвугілля" знаходиться у скрутному фінансовому становищі. Заробітна плата сплачується по мірі надходження коштів, а кошти надходять не своєчасно, у звязку з чим виникає затримка у перерахуванні зборів до Пенсійного фонду, власних коштів відокремлений підрозділ "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" немає.

У судове засідання представник позивача не зявився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

У судове засідання 31.01.2012 представники відповідачів не зявилися, про місце, дату та час розгляду справи повідомлені належним чином, надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю.

Ухвалою суду від 31.01.2012 справу призначено до розгляду в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та додані сторонами докази, встановивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відокремлений підрозділ "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" Державного підприємства "Луганськвугілля" (і.к. 36090220) є філією Державного підприємства «Луганськвугілля» (код 36090220) без права юридичної особи, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 430644 (а.с. 6) та положенням про відокремлений підрозділ "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" Державного підприємства «Луганськвугілля» (а.с.4-5)

Відокремлений підрозділ "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" Державного підприємства "Луганськвугілля" зареєстровано Управлінням пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області у якості платника єдиного внеску. Даний факт підтверджено повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску від 15.03. 2011 (а.с. 7)

Рішенням Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну (несвоєчасно перерахування) єдиного внеску до Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" застосовано штрафні санкцій у сумі 31858,42 грн. та нарахована пеня 3503,67 грн. за період з 20.10.2011 року до 31.10.2011 року (а.с. 8).

04.12.2011 позивач оскаржив рішення Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області (а.с.9).

Рішенням ГУПФУ в Луганській області № 9686/09-10 від 29.12.2011залишено без змін рішення Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011, а скаргу позивача без задоволення (а.с.10).

Як вбачається з розрахунку штрафних санкцій затримка у сплаті страхових внесків за період з 20.10.2011 року до 31.10.2011 року становить від 7 до 11 днів. (а.с. 19). Факт перерахування страхових внесків у дати, зазначені у розрахунку штрафних санкцій, а саме 27 та 31 жовтня 2011 року замість 20 жовтня 2011 року, підтверджено даними картки особового рахунку позивача, крім того, факт несвоєчасності сплати єдиного внеску позивачем взагалі не оскаржується.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 2464 від 08.07.2010, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Статтею 1 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно ст. 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 2464 (далі - Закон № 2464) від 08.07.2010 підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п. 8 ст. 9 Закону № 2464 від 08.07.2010 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 12 ст. 9 Закону України № 2464 передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

З матеріалів справи вбачається, що позивач перерахував суму єдиного внеску за вересень 2011 року з порушенням строку, встановленого Законом, а саме частково 27.10.2011 та частково 31.10.2011. Вказані обставини підтверджено даними картки особового рахунку позивача. (а.с. 20-24)

Згідно п.2 ч. 11 ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до ч. 10. ст.25 Закону України № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постанова правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 № 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 за № 994/18289, передбачено, що розрахунок зазначеної фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

Крім того, ч. 16 ст. 25 вищезазначеного Закону передбачено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Таким чином, посилання позивача на неможливість сплати єдиного внеску через фінансові труднощі, суд вважає необґрунтованими, оскільки, частиною 12 ст. 9 Закону України № 2464 передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Судом встановлено, що позивач скористався своїм правом оскарження рішення про нарахування штрафних санкцій та пені, передбаченим статтею 25 Закону № 2464, до органу Пенсійного фонду вищого рівня.

Рішенням Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 29.12.2011 № 9686/09-10 залишено без змін рішення Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011, а скаргу позивача без задоволення (а.с.10).

Враховуючи, що під час розгляду даної справи суд прийшов до висновку про правомірність рішення Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області № 290 від 30.11.2011, суд вважає безпідставними вимоги позивача щодо скасування рішення ГУПФУ в Луганській області № 9686/09-10 від 29.12.2011 про результати розгляду скарги.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до уваги докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

За таких обставин, враховуючи, що під час розгляду справи встановлено факт несвоєчасності сплати позивачем єдиного внеску за вересень 2011 року, суд вважає, що позовні вимоги Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" документально та нормативно не обґрунтовані та є такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно ст. 94. Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа), а у випадку часткового задоволення позову відповідно до задоволених вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

< Текст >

< Текст >

У задоволенні позовних вимог Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Групова збагачувальна фабрика "Словяносербська" до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області про скасування рішення № 290 від 30.11.2011 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску та рішення про результати розгляду скарги № 9686/09-10 від 29.12.2011 відмовити за необґрунтованістю.

< Текст >

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Т.В. Смішлива