Постанова № 21493063, 23.01.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2012
Номер справи
2а/1270/330/2012
Номер документу
21493063
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 січня 2012 року Справа № 2а/1270/330/2012 Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого суддіТвердохліба Р.С.,

за участю

секретаря судового засіданняГригоренко-Тумасян А.М.,

та

представників сторін:

від позивача ОСОБА_1 (довіреність від 03.01.2012 № 4),

від відповідача ОСОБА_2 (довіреність від 03.01.2012 б/н),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до державного підприємства «Свердловський ремонтно-механічний завод» про стягнення податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 677639,49 грн.,

ВСТАНОВИВ:

05 січня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до державного підприємства «Свердловський ремонтно-механічний завод» про стягнення податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 677639,49 грн.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначив.

Державне підприємство «Свердловський ремонтно-механічний завод» засновано на державній власності шляхом виділу зі складу ВАТ «ДХМ «Луганськвуглеремонт» згідно наказу Мінвуглепрому від 18 березня 2008 року № 119 та належить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. Підприємство зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності з правом юридичної особи виконавчим комітетом Свердловської міської ради від 09 червня 2008 року за реєстраційним номером 1391136 0000 001161 і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Державне підприємство «Свердловський ремонтно-механічний завод» знаходиться на податковому обліку в державній податковій інспекції в м. Свердловську Луганської області та має поточні рахунки в банківських установах.

Так станом на 31 грудня 2011 року за відповідачем рахується податковий борг по податку на додану вартість у сумі 677639,39 грн., який складається з самостійно визначених платником податків та узгоджених податкових зобовязань у розмірі 545563,39 грн.; податкових зобовязань, нарахованих контролюючим органом у розмірі 117202,4 грн.; суми несплаченої пені, нарахованої за несвоєчасну сплату податкового боргу у розмірі 14873,70 грн.

У звязку з вищевикладеним, позивач просить суд стягнути кошти з державного підприємства «Свердловський ремонтно-механічний завод» з рахунків у банках обслуговуючих платника податків у розмірі 677639,49 грн. з податку на додану вартість, який виник у період з 14 листопада 2011 року по 30 листопада 2011 року.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні надав заяву про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання рішення суду, в якій позов визнав у повному обсязі та просив суд розстрочити виконання рішення суду у звязку з неможливістю повної оплати заборгованості та скрутним фінансовим становищем, на три роки починаючи з 29 лютого 2012 року по 30 січня 2012 року включно, виплачуючи кожний місяць по 18823,32 грн., крім січня 2015 року в якому сума сплати складатиме 18823,29 грн. (арк. справи 34-35).

Представник позивача не заперечував проти розстрочення виконання рішення суду, про що надав заяву, в якій зазначив, що не заперечую проти встановлення порядку та строку виконання судового рішення згідно погоджених графіків шляхом щомісячної сплати рівними частками суми податкового боргу у загальному розмірі 677639,49 грн. (арк. справи 43).

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з таких підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Державне підприємство «Свердловський ремонтно-механічний завод» зареєстровано виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 09 червня 2008 року, номер запису с Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 1391136 0000 001161 та перебуває на податковому обліку як платник податків у державній податковій інспекції в м. Свердловську Луганської області (арк. справи 6).

Відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість від 18 серпня 2011 року № 9006889462 за липень 2011 року та від 20 липня 2011 року за червень 2011 року № 9005117128 відповідачем самостійно визначено суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 569698,00 грн. та 384252,00 грн. відповідно (арк. справи 24-25, 16-17), загальна сума 953950,00 грн., у звязку з частковою сплатою сума боргу склала 772868,17 грн.

Згідно договору про розстрочення від 30 вересня 2011 року № 15 відповідачу розстрочена заборгованість по податковим деклараціям від 18 серпня 2011 року № 9006889462 та від 20 липня 2011 року № 9005117128 на три місяці розмір сплати щомісячно 257622,73 грн., залишок несплаченою суми боргу по договору складає 254559,39 грн.

Відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість від 20 вересня 2011 року № 9008073311 за серпень 2011 року відповідачем самостійно визначено суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 368106,00 грн. (арк. справи 21-22).

Згідно договору про розстрочення від 30 вересня 2011 року № 14 відповідачу розстрочена заборгованість по податковій декларації від 20 вересня 2011 року № 9008073311 на три місяці розмір сплати щомісячно 122702,00 грн., залишок несплаченою суми боргу по договору складає 122702,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість від 20 грудня 2011 року № 9012786274 за листопад 2011 року та уточнюючого розрахунку від 30 грудня 2011 року № 9013029473 відповідачем самостійно визначено суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 154090,00 грн. та 14212,00 грн. відповідно (арк. справи 18-19, 11-13).

Статтею 14 Податкового кодексу України наведено перелік основних понять, які використовуються у Податковому кодексі України, зокрема:

- грошове зобовязання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобовязання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобовязання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, повязані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобовязань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

На підставі акту перевірки від 01 грудня 2011 року № 733/23/35562599 за несплату самостійно визначеного зобовязання державному підприємству «Свердловський ремонтно-механічний завод» податковим повідомленням-рішенням від 01 грудня 2011 року № 0000512342 визначено податкове зобовязання з податку з податку на додану вартість в розмірі 117202,00 грн., яке отримано уповноваженою особою підприємства 01 грудня 2011 року (арк. справи 26).

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу (ст. 126 Податкового кодексу України).

Згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:

- при самостійному нарахуванні суми грошового зобовязання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобовязання, визначеного цим Кодексом;

- при нарахуванні суми грошового зобовязання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобовязання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 17 грудня 2010 року № 953 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 за № 1350/18645, встановлений порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платників податків у звязку із несвоєчасним погашенням узгодженого грошового зобовязання, та пені на податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом у разі виявлення його заниження та/або визначене податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (надалі Інструкція № 953).

Відповідно до пункту 3.1 Інструкції № 953 нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Згідно з пунктом 3.2 вищезазначеної Інструкції № 953 при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податку, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобовязання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податку, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановлену цим пунктом черговість платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), орган державної податкової служби самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом. У разі наявності у платника податку податкового боргу органи державної податкової служби зобовязані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Пунктом 3.3 Інструкції № 953 передбачено, що суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

Як вбачається з облікової картки платника, за несвоєчасне погашення податкових зобовязань з податку на прибуток підприємств державному підприємству «Свердловський ремонтно-механічний завод» у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України нарахована пеня в сумі 14873,70 грн., яка на час судового розгляду та вирішення справи останнім не сплачена (арк. справи 14-15).

Статтею 7 Закону України від 23 грудня 2010 року № 2857-VI «Про Державний бюджет України на 2011 рік», зокрема, установлено, що суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обовязковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України, та зараховуються до: загального фонду державного бюджету - в частині податків і зборів (обовязкових платежів), які зараховувалися до державного бюджету; загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів - у частині податків і зборів (обовязкових платежів), які зараховувалися відповідно до загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів.

До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» державною податковою інспекцією в м. Свердловську Луганської області державному підприємству «Свердловський ремонтно-механічний завод» було вручено першу податкову вимогу від 23 грудня 2010 року № 1/225 (арк. справи 10).

Оскільки перша податкова вимога від 23 грудня 2010 року № 1/225 є чинною (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Внаслідок того, що державне підприємство «Свердловській » станом на дату розгляду та вирішення адміністративного позову податкового органу про стягнення коштів за податковим боргом у добровільному порядку податковий борг з подадку на додану вартість у загальному розмірі 677639,49 грн. вимоги податкового органу про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та вказаних у адміністративному позову визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню повністю.

Стосовно заяви відповідача про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання рішення суду, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки та порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк, встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Відповідач має складне фінансове становище через дебіторську та кредиторську заборгованість та фінансову кризу, які значно ускладнюють виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду, що підтверджується довідками по заборгованостям (арк. справи 38, 39-40). Суд вважає зазначені обставини такими, що ускладнюють виконання судового рішення.

Враховуючи матеріальні інтереси сторін, фінансовий стан відповідача відповідно до ст. 257 КАС України, суд дійшов висновку щодо розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суд, з огляду на наявність обставин, що ускладнюють виконання постанови.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що виконання постанови суду можливо розстрочити строком на три роки починаючи з 29 лютого 2012 року по 30 січня 2012 року включно, виплачуючи кожний місяць по 18823,32 грн., крім січня 2015 року в якому сума сплати складатиме 18823,29 грн.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 23 січня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 30 січня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 105, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з державного підприємства «Свердловський ремонтно-механічний завод» (ідентифікаційний код 35562599, місцезнаходження: 94853, Луганська область, м. Свердловськ, смт. Шахтарське, вул. Трушина, буд. 1) кошти з рахунку у банку, обслуговуючого такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу у загальному в розмірі 677639,49 грн. (шістсот сімдесят сім тисяч шістсот тридцять девять гривень сорок девять копійок).

Розстрочити виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23 січня 2012 року у справі № 2а/1270/330/2012 за адміністративним позовом державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до державного підприємства «Свердловський ремонтно-механічний завод» про стягнення податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 677639,49 грн. строком на три роки починаючи з 29 лютого 2012 року по 30 січня 2012 року включно, виплачуючи кожний місяць по 18823,32 грн., крім січня 2015 року в якому сума сплати складатиме 18823,29 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно із частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 30 січня 2012 року.

<Текст >

СуддяР.С. Твердохліб