Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 січня 2012 року Справа № 2а/1270/95/2012 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ципко О.В.,
при секретарі: Гаркуші Ю.О.,
за участю представників сторін:
позивач: не прибув,
відповідач: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління пенсійного фонду України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області доКомунального підприємства "Проектстрой" про стягнення заборгованості у розмірі 92337,22 грн.,-
ВСТАНОВИВ
03 січня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулося управління пенсійного фонду України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області доКомунального підприємства "Проектстрой" про стягнення заборгованості у розмірі 92337,22 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 01.12.2011 року відповідач Комунальне підприємство "Проектстрой" має заборгованість до управління пенсійного фонду України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області по сплаті єдиного внеску та пені в загальній сумі 92337,22 грн.
Ухвалою суду від 05.01.2012 р. було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду на 24.01.2012р.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, надав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином,причини неявки суду не відомі.
Відповідно до ч.1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.
З урахуванням положень ч. 4 ст. 128 КАС України суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В судовому засіданні встановлено, що Комунальне підприємство "Проектстрой" зареєстроване в управлінні пенсійного фонду України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області як платник страхових внесків, що підтверджується заявою про реєстрацію (а.с.5).
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до ч. 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
При вирішенні справи судом взято до уваги , що відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від8 липня 2010р. № 2464-VІ (далі Закон № 2464-VІ) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок,збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захистуувипадках, передбачених законодавством, прав застрахованихосіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 01.12.2011 року Комунальне підприємство "Проектстрой" має заборгованість в сумі 92337,22 грн. у т.ч. недоїмка зі сплати єдиного внеску 91496,83 грн. та штрафна санкція 840,39 грн.
Згідно з пп. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, зокрема, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.
На суму заборгованості позивачем було сформовано вимогу від 07.12.2011 року № Ю-7 (а.с.7), яку відповідач отримав 07.12.11р., що підтверджується підписом на корінці вимоги (а.с.8), однак сума заборгованості сплачена не була.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Суд дійшов до висновку, що відповідно до наведених вимог законодавства управлінням пенсійного фонду України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області правомірно було сформовано вимогу на всю суму боргу.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 6 названого Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Як вбачається з абз. 1 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до вимог абз. 6 та 7 ч. 4 ст. 25 названого Закону у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десятиробочих днівзднянадходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених вабзацішостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до судуз позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулюванняспорів,передбачені законом, не застосовуються.
Наявні матеріали справи свідчать, що станом на дату подачі позовної заяви у відповідача існує заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 92337,22 грн., що підтверджується картками особового рахунку платника єдиного внеску (а.с.7-15).
Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем суду надано не було.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
<Текст >
Позовні вимоги управління пенсійного фонду України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області доКомунального підприємства "Проектстрой" про стягнення заборгованості у розмірі 92337,22 грн. задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Проектстрой" (ідентифікаційний номер 32363507) адреса: 94407, Луганська область, м. Краснодон, вул. Артема,7, р\р 260063014510 в МФО 364014 Ощадбанк № 3121) на користь управління пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області (адреса: 94404, Луганська область, м.Краснодон, Мікроцентр,20) заборгованість в сумі 92 337,22 грн. (девяносто дві тисячі триста тридцять сім грн. 22 коп.) у т.ч. недоїмка зі сплати єдиного внеску 91 496,83 грн. та штрафна санкція 840,39 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 30.01.2012 року.
<Текст >
СуддяО.В. Ципко