ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" лютого 2012 р. Справа № 14/73-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Шибінській А.Л., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України (позивач-1), в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (позивач-2), в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південному регіоні" (позивач-3),
до Відкритого акціонерного товариства "Херсонрибгосп", Цюрупинське нерестово-виросне господарство, м. Херсон,
про стягнення 10 700 грн. 00 коп. штрафу, за порушення законодавства про електроенергетику.
За участю прокурора - Кущ В.Г., посвідчення № 251 від 23.12.2011р.,
представників сторін:
позивача -1- не прибув;
позивача -2- не прибув;
позивача -3- не прибув;
відповідача - не прибув.
Заступник прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся з позовом до ВАТ "Херсонрибгосп" Цюрупинське нерестово-виросне господарство про стягнення штрафу у розмірі 10700грн.00коп., за порушення законодавства про електроенергетику.
Представники позивачів та відповідача в судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у письмових запереченнях на позов відповідач проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що штраф застосовано до юридичної особи, яка не існує.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
В ході судового розгляду справи оголошувалась перева з 07.03.07. до 11.04.07 р.
Провадження по справі зупинялось на період з 11.04.06 р. до 08.05.07 р. та з 23.05.07 р. до 02.02.11 р. до вирішення адміністративного спору у іншій справі, за участю тих же сторін, № 10/124-АП-07.
Ухвалою по справі від 21.02.2011 р. позов залишено без розгляду у зв'язку з нез'явленням прокурора та позивачів у судове засідання. Зазначена ухвала була скасована ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 04.11.2011 р., а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою від 14.12711 р. справу призначено до розгляду на 17 січня 2012 р. о 10.00, однак, через нез'явлення представників позивачів та відповідача розгляд справи було відкладено до 10 години 00 хвилин 07 лютого 2012 р.
Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши прокурора, суд
в с т а н о в и в :
Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України.
Згідно з Указом Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. №598\2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-иромисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ „Держенергонагляд у Південному регіоні".
ВП „Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до „Положення про ВП „Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП „ПЕК „Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП „Держенергонагляд у Південному регіоні".
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб'єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.
Згідно з ч. 3 ст.27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Так, за порушення законодавства про електроенергетику на ВАТ "Херсонрибгосп" Цюрупинське нерестово-виросне господарство, згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 10 700 грн., що було оформлено Постановою № ЗЗХ-23/7-3 від 03.10.06 р.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Згідно з п. 10 "Положення" суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладення.
Штраф в сумі 10 700 грн. ВАТ "Херсонрибгосп" Цюрупинське нерестово - виросне господарство в Держбюджет України не перераховано.
За вкзаних обставин суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, а заперечення відповідача проти позову не приймаються судом до уваги.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 160-163 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ВАТ "Херсонрибгосп" Цюрупинське нерестово –виросне господарство в Держбюджет України 10 700 гри. штрафу на р/р 31119106600002, одержувач -- Держбюджет м. Херсон, 23030300, код ОКПО 24104230, банк одержувача УДК по Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. .
Суддя Ю.В. Гридасов
Дата оформлення та підписання
повного тексту постанови
"14" лютого 2012 р.