Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 січня 2012 р. № 2-а- 17073/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Лук'яненко М.О.,
при секретарі судового засідання Гайворонському В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю агентство комплексної безпеки "Стелс" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова про скасування податкових повідомлень - рішень
В С Т А Н О В И В :
Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю агентство комплексної безпеки "Стелс" (далі за текстом ТОВ АКБ "Стелс") звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд: скасувати податкові повідомлення - рішення № 0001732302, № 0001752302 від 06.10.2011 року.
В обґрунтовування позову посилався на пп.7.4.1, п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та зазначив, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Московському районі міста Харкова з податку на додану вартість на суму 65759,00 грн., та п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2, ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" заниження податку на прибуток на загальну суму 83771,00 грн., прийняті відповідачем без достатніх правових підстав, з перевищенням ним своїх повноважень, а отже є повністю незаконними і підлягає скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги позову підтримав, просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала, зазначила, що порушення, встановлені в ході перевірки позивача, зафіксовані належним чином в акті перевірки, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на цілком законних підставах та відповідають чинному законодавству, у зв'язку із чим просить у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
ТОВ АКБ "Стелс" зареєстрований управлінням Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради, свідоцтво про державну реєстрацію від 16.01.2001 року за № 14801200000004564 (а. с. 10 зі зворотного боку).
Відповідача взято на податковий облік в органах державної податкової служби 24.01.2001 року за реєстраційним номером 46 (а. с. 10 зі зворотного боку).
У періоді, який перевірявся ТОВ АКБ "Стелс" був платником податку на додану вартість згідно свідоцтва від 07.02.2001 року за № 29277048, що не заперечується відповідачем по справі і також зазначено і в акті перевірки на аркушу 2.
Фахівцями Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова (далі за текстом ДПІ у Московському районі м. Харкова) проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ АКБ "Стелс" в частині правомірності нарахування податкових зобов'язань, податкового кредиту, валових доходів та валових витрат за період з 01.01.2010 року по 30.06.2011 року по взаємовідносинах із ТОВ "Ланекс" (код ЄДРПОУ 36818132).
За результатами перевірки складено акт №2692/23/31236203 від 22.09.2011 року (а. с.10-22).
Не погодившись із висновками перевірки, позивач оскаржив їх до ДПІ у Московському районі міста Харкова (а.с.24-25). З відповіді на заперечення до акту перевірки №2692/23/31236203 від 22.09.2011 року від 05.10.2011 року №11160/10/23-203 вбачається, що перевіривши доводи заперечень ДПІ у Московському районі міста Харкова, залишила висновки акту перевірки без змін (а.с. 26 - 28)
На підставі зазначеного Акту були прийняті податкові повідомлення - рішення від 06.10.2011 року №0001732302 з податку на прибуток на загальну суму 102747,50 грн., з якої: основний платіж - 82198,00 грн., штрафні (фінансові) санкції 20549,50 грн.; №0001752302 з податку на додану вартість на загальну суму 98638,50 грн., з якої: основний платіж - 65759,00 грн., штрафні (фінансові) санкції 32879,50 грн. (а. с. 8 - 9).
ТОВ АКБ "Стелс" не погодившись із даними податковими повідомленням - рішеннями №0001732302, №0001752302 від 06.10.2011 року оскаржило їх до ДПА у Харківській області та ДПС України .
Рішення Державної податкової адміністрації у Харківській області від 01.11.2011 року № 4400/10/25-203, а в подальшому і рішенням ДПС України від 02.12.2011 року № 6740/6/10-2115 скарги ТОВ АКБ "Стелс" були залишені без задоволення (а. с. 29 - 32).
В ході проведення перевірки ТОВ АКБ "Стелс" відповідачем було встановлено, що згідно інформації від ДПІ у Фрунзенському районі міста Харкова, а саме: акту перевірки №2350/23-212/36818132 від 15.07.2011 року "Про результати невиїзної документальної позапланової перевірки ТОВ "Ланекс" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 18.12.2009 - 31.03.2011 року та з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту декларацій з податку на додану вартість за період з 01.01.2010 року по 30.04.2011 року, за яким встановлено, що операції ТОВ "Ланекс" та контрагентів-покупців не містять у суті своїй розумних економічних або інших причин (ділової мети) систематичного (протягом місяця) придбання та продажу товарів. В ході перевірки встановлено відсутність необхідних умов для результатів відповідної господарської, економічної діяльності, а саме - наявності відповідного кваліфікованого персоналу, наявності транспортних засобів та транспортних витрат, пов'язаних з перевезенням товарів, наявності матеріально-технічних ресурсів (обчислювальної техніки, вимірювальних пристроїв), а також складських приміщень, а отже і відсутня фінансово-господарська діяльність.
У зв'язку з вищенаведеним, перевіряючі ДПІ у Московському районі м. Харкова встановлено такі порушення з боку позивача:
- п.5.1., пп.5.2.1., п.5.2 ст. 5 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (зі змінами та доповненнями), що призвело до заниження податку на прибуток на загальну суму 83771,00 грн., в тому числі за 1 квартал 2010 року на суму 22269,00 грн., 2 квартал 2010 року на суму 35241,00 грн., за 3 квартал 2010 року на суму 12303,00 грн., за 4 квартал 2010 року на суму 13958,00 грн.;
- п.п.7.4.1. п.7.4., ст. 7 ЗУ "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 року (зі змінами та доповненнями), що призвело до заниження податку на додану вартість в загальній сумі 65759,00 грн., в тому числі: за січень 2010 року на суму 3330,00 грн., лютий 2010 року на суму 4855,00 грн., грн., березень 2010 року на суму 9630,00 грн., квітень 2010 року на суму 10431,00 грн., травень 2010 року на суму 7997,00 грн., червень 2010 року на суму 8507,00 грн., липень 2010 року на суму 9331,00 грн., серпень 2010 року на суму 511,00 грн., жовтень 2010 року на суму 11167,00 грн..
Слід зазначити, що згідно з п.п. 7.2.4. пп. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.
ТОВ АКБ "Стелс" є платником податку на додану вартість, що було встановлено під час перевірки і не заперечується сторонами по справі, підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно свідоцтва від 07.02.2001 року за № 29277048. виданого ДПІ у Московському районі м. Харкова.
ТОВ "Ланекс" (код ЄДРПОУ 36818132) в період з січня 2010 року по жовтень 2010 року був платником податку на додану вартість, що підтверджується даними акту перевірки №2692/23/31236203 від 22.09.2011 року (а. с. 13 зі зворотного боку), де зазначено що ТОВ "Ланекс" відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, яке анульовано 12.05.2011 року, тобто вже після господарських взаємовідносин з ТОВ АКБ "Стелс".
Між ТОВ АКБ "Стелс" та ТОВ "Ланекс" було укладено ряд договорів, а саме: купівлі - продажу № б/н від 24.02.2010 року на суму 2922,18 грн. (а. с. 56), № б/н від 31.03.2010 року на суму 3306,00 грн. (а. с. 70), № б/н від 31.03.2010 року на суму 2087,64 грн. (а. с. 72), № 4 від 15.06.2010 року на суму 2689,20 грн. (а. с. 76), № 6 від 16.06.2010 року на суму 1839,24 грн. (а. с. 78), № 7 від 23.07.2010 року на суму 4846,32 грн. (а. с. 80), № 8 від 10.08.2010 року на суму 2731,08 грн. (а. с. 82), про надання консультаційних послуг № 1 від 01.01.2010 року на суму 19980,00 грн. (а. с. 54), про надання інформаційно - консультаційних послуг № 3 від 01.03.2010 року на суму 6300,00 грн. (а. с. 60), про надання юридичних послуг № 04 від 01.03.2010 року на суму 9500,00 грн. (а. с. 64), про надання маркетингових послуг № 05 від 01.03.2010 року на суму 17000,00 грн. (а. с. 68), та № 06 від 31.03.2010 року (а. с. 69), про надання послуг кур'єра від 30.09.2010 року (а. с. 89), підряду від 24.02.2010 року на суму 1227,82 грн. (а. с. 59), від 01.04.2010 року на суму 338,80 грн. (а. с. 74), від 01.04.2010 року на суму 834,00 грн. (а. с. 75), від 15.06.2010 року на суму 288,00 грн. (а. с. 84), від 16.06.2010 року на суму 306,00 грн. (а. с. 85), від 26.07.2010 року на суму 972,00 грн. (а. с. 86), від 10.08.2010 року на суму 336,00 грн. (а. с. 87), №1/1 від 30.09.2010 року на суму 6100,00 грн. (а. с. 88), №1/2 від 01.10.2010 року на суму 25000,00 грн. (а. с. 90), №1/3 від 05.10.2010 року на суму 25000,00 грн. (а. с. 91).
Згідно ст. 263 Господарського кодексу України, господарсько-торгівельна діяльність опосередковується господарськими договорами поставки, купівлі-продажу, оренди, міни (бартеру), лізингу та іншими договорами.
Частинами другою та третьою ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують здійснення господарської операції. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення. Для контролю й упорядкування оброблених даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні і зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обовязкові реквізити: назву документа; дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складається документ; зміст і обсяг господарської операції; одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції, правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до пп. 7.2.3. п. 7.3. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податкова накладна складається в момент виникнення податкових зобовязань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Дата виникнення податкових зобовязань платника ПДВ визначається згідно з нормами п. 7.3. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість".
Реальність здійснення господарських правовідносин між ТОВ АКБ "Стелс" та ТОВ "Ланекс" підтверджується наступними документами:
Податковою накладною від 29.10.2010 року №291006 на загальну суму 10900,00 грн., в т.ч. ПДВ 1816,67 грн. (а. с. 94); від 29.10.2010 року №291005 на загальну суму 6100,00 грн., в т.ч. ПДВ 1016,67 грн. (а. с. 96); від 29.10.2010 року №291003 на загальну суму 25000,00 грн., в т.ч. ПДВ 4166,67 грн. (а. с. 98); від 29.10.2010 року №291004 на загальну суму 25000,00 грн., в т.ч. ПДВ 4166,67 грн. (а. с. 100); від 10.08.2010 року № 10081 на загальну суму 336,00 грн., в т.ч. ПДВ 56,00 грн. (а. с. 102); від 10.08.2010 року № 10082 на загальну суму 2731,08 грн., в т.ч. ПДВ 455,18 грн. (а. с. 104); від 26.07.2010 року № 366 на загальну суму 4846,32 грн., в т.ч. ПДВ 807,72 грн. (а. с. 106); від 30.07.2010 року № 425 на загальну суму 972,00 грн., в т.ч. ПДВ 162,00 грн. (а. с. 108); від 30.07.2010 року № 421 на загальну суму 17800,00 грн., в т.ч. ПДВ 2966,67 грн. (а. с. 110); від 30.07.2010 року № 420 на загальну суму 16368,00 грн., в т.ч. ПДВ 2728,00 грн. (а. с. 112); від 30.07.2010 року № 417 на загальну суму 6000,00 грн., в т.ч. ПДВ 1000,00 грн. (а. с. 114); від 30.07.2010 року № 416 на загальну суму 10000,00 грн., в т.ч. ПДВ 1666,67 грн. (а. с. 116); від 30.06.2010 року № 336 на загальну суму 6000,00 грн., в т.ч. ПДВ 1000,00 грн. (а. с. 118); від 30.06.2010 року № 337 на загальну суму 12120,00 грн., в т.ч. ПДВ 2020,00 грн. (а. с. 120); від 30.06.2010 року № 341 на загальну суму 10000,00 грн., в т.ч. ПДВ 1666,67 грн. (а. с. 122); від 30.06.2010 року № 335 на загальну суму 17800,00 грн., в т.ч. ПДВ 2966,67 грн. (а. с. 124); від 31.05.2010 року № 224 на загальну суму 14000,00 грн., в т.ч. ПДВ 2333,33 грн. (а. с. 126); від 31.05.2010 року № 227 на загальну суму 24980,00 грн., в т.ч. ПДВ 4163,33 грн. (а. с. 128); від 31.05.2010 року № 226 на загальну суму 9000,00 грн., в т.ч. ПДВ 1500,00 грн. (а. с. 130); від 30.04.2010 року № 144 на загальну суму 24980,00 грн., в т.ч. ПДВ 4163,33 грн. (а. с. 132); від 30.04.2010 року № 137 на загальну суму 14300,00 грн., в т.ч. ПДВ 2383,33 грн. (а. с. 134); від 30.04.2010 року № 134 на загальну суму 15500,00 грн., в т.ч. ПДВ 2583,33 грн. (а. с. 136); від 30.04.2010 року № 142 на загальну суму 1240,00 грн., в т.ч. ПДВ 206,67 грн. (а. с. 138); від 30.04.2010 року № 130 на загальну суму 338,80 грн., в т.ч. ПДВ 56,47 грн. (а. с. 140); від 02.04.2010 року № 103 на загальну суму 2087,64 грн., в т.ч. ПДВ 347,94 грн. (а. с. 142); від 31.03.2010 року № 78 на загальну суму 24980,00 грн., в т.ч. ПДВ 4163,33 грн. (а. с. 144); від 31.03.2010 року № 82 на загальну суму 9500,00 грн., в т.ч. ПДВ 1583,33 грн. (а. с. 146); від 31.03.2010 року № 80 на загальну суму 6300,00 грн., в т.ч. ПДВ 1050,00 грн. (а. с. 148); від 31.03.2010 року № 79 на загальну суму 17000,00 грн., в т.ч. ПДВ 2833,33 грн. (а. с. 150); від 26.02.2010 року № 36 на загальну суму 1227,82 грн., в т.ч. ПДВ 204,64 грн. (а. с. 152); від 26.02.2010 року № 37 на загальну суму 24980,00 грн., в т.ч. ПДВ 4163,33 грн. (а. с. 153); від 25.02.2010 року № 31 на загальну суму 909,78 грн., в т.ч. ПДВ 151,63 грн. (а. с. 156); від 24.02.2010 року № 29 на загальну суму 2012,40 грн., в т.ч. ПДВ 335,40 грн. (а. с. 158); від 31.01.2010 року № 6 на загальну суму 19980,00 грн., в т.ч. ПДВ 3330,00 грн. (а. с. 160).
Специфікаціями: № 1 від 24.02.2010 року на загальну суму 2012,40 грн., в т.ч. ПДВ 335,40 грн. (а. с. 57); № 2 від 24.02.2010 року на загальну суму 909,78 грн., в т.ч. ПДВ 151,63 грн. (а. с. 58); № 1 від 31.03.2010 року на загальну суму 3306,00 грн., в т.ч. ПДВ 551,00 грн. (а. с. 71); № 1 від 31.03.2010 року на загальну суму 2087,64 грн., в т.ч. ПДВ 347,94 грн. (а. с. 73) ; № 1 від 15.06.2010 року на загальну суму 2689,20 грн., в т.ч. ПДВ 448,20 грн. (а. с. 77); № 1 від 16.06.2010 року на загальну суму 1839,24 грн., в т.ч. ПДВ 306,54 грн. (а. с. 79); № 1 від 23.07.2010 року на загальну суму 4846,32 грн., в т.ч. ПДВ 807,72 грн. (а. с. 81); № 1 від 10.08.2010 року на загальну суму 2731,08 грн., в т.ч. ПДВ 455,18 грн. (а. с. 83); специфікацією послуг від 05.10.2010 року.
Крім того, здійснення господарських відносин між Позивачем та його контрагентом з метою настання юридичних наслідків підтверджується актами прийому - передач: № ОУ - 0153158 (а. с. 93), № ОУ - 0153157 (а. с. 95), № ОУ - 0153155 (а. с. 97), № ОУ - 0153156 (а. с. 99), від 10.08.2010 року (а. с. 101), від 30.07.2010 року (а. с. 107), № ОУ - 0083007 (а. с. 109), № ОУ - 0073007 (а. с. 111), № ОУ - 0063007 (а. с. 113), № ОУ - 0053007 (а. с. 115), № 1 - 00000070 (а. с. 117), № 1 - 00000071 (а. с. 119), № 1 - 00000072 (а. с. 121), № 1 - 00000069 (а. с. 123), № 1 - 00000050 (а. с. 125), № 1 - 00000052 (а. с. 127), № 1 - 00000051 (а. с. 129), № 1 - 00000037 (а. с. 131), № 1 - 00000035 (а. с. 133), № 1 - 00000034 (а. с. 135), від 30.04.2010 року (а. с. 137), від 30.04.2010 року (а. с. 139), № 1 - 00000020 (а. с. 143), № 1 - 00000023 (а. с. 145), № 1 - 00000022 (а. с. 147), № 1 - 00000021 (а. с. 149), від 26.02.2010 року (а. с. 151), № 1 - 00000007 (а. с. 154), № 1 - 00000002 (а. с. 159).
Накладними: від 10.08.2010 року на загальну суму 2731,08 грн., в т.ч. ПДВ 455,18 грн. (а. с. 103); № РН - 2607-3 від 26.07.2010 року на загальну суму 4846,32 грн., в т.ч. ПДВ 807,72 грн. (а. с. 105); № 1 - 0204 від 02.04.2010 року на загальну суму 2087,64 грн., в т.ч. ПДВ 347,94 грн. (а. с. 141); № 1 - 2502 від 25.02.2010 року на загальну суму 909,78 грн., в т.ч. ПДВ 151,63 грн. (а. с. 155); № 1 - 2402 - 2 від 24.02.2010 року на загальну суму 2012,40 грн., в т.ч. ПДВ 335,40 грн.(а. с. 157).
Проаналізувавши вищенаведені обставини, суд приходить до висновку, що Позивачем доведено реальність господарських правовідносин з ТОВ "Ланекс".
Про це свідчать і надані суду первинні документи, які за своєю формою та змістом повністю відповідають вимогам чинного законодавства, наявності недоліків (дефектів форми, змісту або походження), які могли б згідно п.п. 7.2.3 п. 7.2. і п.п. 7.2.4. п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р.№88, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.06.1995р. за №168/704) спричинити втрату означеними накладними юридичного статусу первинних документів, не містять.
Досліджуючи витребувані та приєднані до справи документи, суд відзначає, що матеріали справи не містять жодних доказів наявності між Позивачем і Відповідачем та його контрагентом при укладенні, виконанні договору взаємоузгоджених зловмисних дій, спрямованих на порушення існуючого в державі суспільного ладу або моральних засад. Таких доказів суду відповідачем не надано, а судом при виконанні вимог ст. 11 КАС України не виявлено. При цьому, суд бере до уваги, що доказів, які б вказували на відсутність реальності господарських операцій за цим договором поставки, за правилами ч. 2 ст. 71 КАС України відповідач суду не подав.
Відповідно до п.п 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у звязку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими первинними документами згідно з пунктом 7.2.6 цього пункту).
П. 10.1., 10.2. ст. 10 Закону України "Про податок на додану вартість", передбачають, що особами, відповідальними за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, та за повноту та своєчасність його внесення до бюджету є платники податку. При цьому такий платник несе самостійну відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку. Зазначена відповідальність стосується кожного платника податку окремо і не може автоматично поширюватися на третіх осіб, у тому числі на його контрагентів.
Законом не встановлено обмежень по включенню до складу податкового кредиту сум ПДВ по послугах (роботах), отриманих від виконавця, податкова декларація якого не подана, за умови, що така особа зареєстрована платником податку на додану вартість, за наявності належним чином оформлених податкових накладних, та наявності фактичного здійснення операцій з придбання товарів (робіт, послуг). Окрім такого порушення, допущені одним платником податку податків у відображенні в податковому обліку певної господарської операції, за загальним правилом не впливають на права та обовязки іншого платника податків. Таким чином недекларування податку продавцем ( у тому числі внаслідок ухилення від сплати) у разі фактичного здійснення господарської операції не впливає на формування податкового кредиту покупцем.
Виходячи зі змісту положень п.п 7.2.3. пп. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Судом встановлено, що факт придбання Позивачем товару у період з січня 2010 року по жовтень 2010 року у ТОВ "Ланекс" здійснювався саме в межах господарської діяльності, що підтверджено первинними документами. Судом не встановлено невідповідності даних податкових накладних фактичним обставинам.
Згідно з п.п.5.2.1. п.5.2 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.
Відповідно до п.5.1. ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати), це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності. Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення податкового обліку (п. 5.3.9 п.5.3. ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств").
В ході розгляду справи, Відповідач не довів правомірності та обґрунтованості мотивів винесення спірних податкових повідомлень - рішень. Доказів фактичної відсутності операцій по придбанню позивачем послуг (робіт) у ТОВ "Ланекс" в період з січня 2010 року по жовтень 2010 року Відповідач до суду не подав. З огляду на викладене, суд приходить до висновку про безпідставність висновку ДПІ у Московському районі м. Харкова стосовно порушення ТОВ АКБ "Стелс" п.п 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" та п.п5.2.1 п.5.2, п.5.1 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
У звязку з тим, що відсутній обєкт донарахування податку на додану вартість, суд приходить до висновку про відсутність підстав застосування штрафної (фінансової) санкції передбаченої п.п 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України.
Згідно ч.1, ч.2 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні.
На час складення податкових накладних ТОВ "Ланекс" рахувалось в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, було зареєстроване за адресами, вказаними на виданих податкових накладних, було зареєстроване та стояло на обліку як платники податку на додану вартість.
За таких обставин покупець не може нести відповідальність як за несплату податків продавцями та їх контрагентами, так і за можливу недостовірність відомостей про них, включених до Єдиного державного реєстру, за умови необізнаності покупця щодо такої.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону "Про податок на додану вартість" платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобовязана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.
Платники податку, визначені у пп. “а”, “в”, “г”, “д”п.10.1 ст.10, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону (п.10.2 ст.10 Закону "Про податок на додану вартість").
Таким чином, як випливає з вищенаведеного, сама по собі несплата податку продавцем (у тому числі у разі ухилення від сплати) при фактичному здійсненні господарської операції не впливає на податковий кредит покупця та суму бюджетного відшкодування.
Отже, податкові органи не можуть нараховувати податок на додану вартість та накладати штрафні санкції на покупця при несплаті цього податку продавцем, а також за можливу недостовірність відомостей про продавця (постачальника робіт, послуг), включених до Єдиного державного реєстру, оскільки чинне законодавство не встановлює підстав для такого нарахування та накладення штрафних санкцій.
Враховуючи наведене, суд зазначає, що обставини, які викладені відповідачем в акті перевірки, неможливо кваліфікувати як порушення, що передбачені п.7.4 ст.7 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість". Заборона на включення до складу податкового кредиту стосується лише тих сум, які не підтверджені податковими накладними.
Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Як встановлено приписами ст. 19 Конституції України відповідач - суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю агентство комплексної безпеки "Стелс" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова про скасування податкових повідомлень - рішень - задовольнити в повному обсязі.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова № 0001732302, № 0001752302 від 06.10.2011 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю агентство комплексної безпеки "Стелс" (61153, м. Харків, пр-т 50 років ВЛКСМ, 34, кв. 60, код 31236203) судовий збір в розмірі 28,23 грн.. <Текст ><Сума задоволення >
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя М.О. Лук'яненко
Повний текст постанови виготовлено 23.01.2012 року.
З оригіналом згідно. Оригінал знаходиться в матеріалах справи. Постанова не набрала законної сили.< Список >
Суддя М.О. Лук'яненко секретар В.С. Гайворонський< Список >