Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 серпня 2011 р. справа № 2а/0570/12505/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретаріМичак О.С.
за участю:
представника позивача - Фокіна С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Фармацевтична компанія» до Державної податкової інспекції у м. Торезі про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Торезі про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ДПІ у м. Торезі проводилась камеральна перевірка ТОВ «Донбаська Фармацевтична компанія», щодо сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 1 квартал 2011 року. За результатами камеральної перевірки складений акт № 11/15-15-014-7/36305999 від 05.07.2011 року, в якому Відповідач вказує на порушення Позивачем п. 328,3, п. 328.6 ст. 328 Податкового Кодексу України, а саме, порушення терміну подання податкової звітності збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод. На підставі вищезазначеного Акту ДПІ у м. Торезі було складене податкове повідомлення-рішення № 0001281510 від 13.07.2011 року, яким визначено суму податкового зобовязання, а саме, штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. Позивач не погоджується з вказаними рішеннями податкового органу та вважає його таким, що винесене із порушенням норм чинного законодавства, оскільки п. 7 підр. 10 розділу ХХ Податкового Кодексу України передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 30.06.2011 року застосовується у розмірі не більше 1 грн. за кожне порушення. Посилаючись на вказані обставини просить визнати нечинним податкове повідомлення-рішення № 0001281510 від 13.07.2011 року.
Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважає, що оспорювані податкові повідомлення-рішення складені податковим органом відповідно до вимог діючого податкового законодавства, а тому просить суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши представників сторін, дослідивши та проаналізував матеріали справи, суд встановив наступне.
В судовому засіданні встановлено, що позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОНБАСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ» зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради 15.12.2008 року, ІНН 36305999.
Підприємство позивача знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Торезі та сплачує збір за спеціальне використання поверхневих та підземних вод.
5 липня 2011 року відповідачем була проведена камеральна перевірка податкової декларації ТОВ «ДОНБАСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ» збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 1 квартал 2011 року. За результатами камеральної перевірки був складений акт № 11/15-15-014-7/3630599 від 05.07.2011 року, в якому податковий орган вказує на порушення позивачем п. 328.3, п. 328.6 ст. 328 Податкового кодексу України, а саме, порушення терміну подання податкової звітності збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 1 кв. 2011 року (січень, лютий, березень 2011 року).
На підставі вищезазначеного Акту ДПІ у м. Торезі було складене податкове повідомлення-рішення № 0001281510 від 13.07.2011 року, яким визначено суму податкового зобовязання, а саме, штрафні санкції у розмірі 170 грн.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 328 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.
Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
Податкові декларації збору подаються платниками збору органам державної податкової служби у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.
Відповідно до п.п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Статтею 54 Податкового кодексу передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством також, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Відповідно до п. 120.1. ст. 120 КАС України, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Податковий кодекс України набрав чинності тільки з 01.01.2011. Таким чином, відповідач керувався нормами Податкового Кодексу а саме, статтею 120 Податкового кодексу України, разом з тим, що стосується визначення штрафних (фінансових) санкцій за порушення граничних строків сплати податкових зобовязань, то суд зазначає, що відповідачем було проігноровано приписи пунктів 5, 7 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу ХХ Податкового кодексу України, якими встановлено, що у зв'язку з набранням чинності цим Кодексом штрафні санкції, які можуть бути накладені на платників податків за порушення нормативних актів Кабінету Міністрів України, центрального податкового органу, положень, прямо передбачених цим Кодексом, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого такі акти були введені в дію.
Штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Таким чином, з урахуванням наведених правових норм, суд дійшов висновку, про те, що позовні вимоги позивача, щодо застосування штрафних санкцій у розмірі не більше 1 гривні є обґрунтованими та такими, що ґрунтуються на законі.
Разом з тим, заявляючи вимогу про визнання протиправним спірного податкового повідомлення-рішення та, водночас, про його скасування. Вимога про визнання протиправним (недійсним, незаконним, неправомірним) рішення субєкту владних повноважень виключає вимогу про скасування цього ж рішення, оскільки правові наслідки застосування обох згаданих вимог в даному випадку співпадають.
Враховуючи викладене, а також те, що приписами ст. 55 Податкового кодексу України передбачена можливість скасування податкових повідомлень-рішень податкового органу, суд задовольняє частково позовні вимоги та скасовує податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Торезі.
Відповідно до ст. 94 КАС України суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача витрати зі сплати судового збору у розмірі 3,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Фармацевтична компанія» до Державної податкової інспекції у м. Торезі про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Торезі № повідомлення-рішення № 0001281510 від 13.07.2011 року частково на суму 169 (сто шістдесят девять) грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаська Фармацевтична компанія» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 (одна) грн. 70 коп.
Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 8 серпня 2011 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови виготовлено 13 серпня 2011 року.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
< Список >
Суддя Галатіна О.О.