Постанова № 21414978, 26.01.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.01.2012
Номер справи
2а-16444/10/0470
Номер документу
21414978
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

26.01.2012копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 07 грудня 2011 р. Справа № 2а-16444/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБарановського Р. А. <Текст > при секретаріБринза О.В. за участю: представника позивача представника відповідача та 3 особи Головко О.М. Шевченко Н.О. <Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерпайп Ніко Тьюб" до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення, - ВСТАНОВИВ: Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції. Звернувшись до суду, позивач просить Скасувати податкове повідомлення рішення відповідача № 0000092330/3 від 11.11.2010 р. Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішення, що оскаржено.

Представник позивача, що прибув у судове засідання, позов підтримав та надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача та третьої особи на стороні відповідача позов не визнала.

Заслухваши пояснення, представника позивача, представника відповідача та третьої особи на стороні відповідача, дослідивши матеріали справи та чинне на момент виникнення спірних правовідносин законодавство, судом встановлено наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що Нікопольською обєднаною державною податковою інспекцією (далі - Нікопольська ОДПІ) було проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за січень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалась у березні 2008 року, квітні 2008 року, червні 2008 року, липні 2008 року, вересні 2008 року, лютому 2009 року, березні 2009 року, квітні 2009 року, травні 2009 року, серпні 2009 року, вересні 2009 року, листопаді 2009 року, грудні 2009 року, за результатами якої було складено акт від 09.04.10 № 739/233.35537363 (далі - акт,) та винесене податкове повідомлення рішення від 22.04.10 № 0000092330/0/17258 яким було зменшено сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість на 217 398,00 грн.

За результатами перевірки було встановлено порушення ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2. п.7.7 ст.7 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (далі - Закон №168) шляхом завищення суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за січень 2010 року на суму 217 398,01 грн. (в одиницях звітності 217 398 грн.) в частині сум (у розрізі підприємств), які брали участь у розрахунку суми бюджетного відшкодування за грудень 2009 року.

Позивачем до Нікопольської ОДПІ подано податкову декларацію від 22.02.10 № 9000462715 по податку на додану вартість за січень 2010 року та уточнюючий розрахунок податкових зобовязань по податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за грудень 2009 року від 01.03.10 № 9000462715.

У ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» було встановлено, що сума бюджетного відшкодування на рахунок платника у байку за січень 2010 року (відповідно до декларації від 22.02.10 № 9000462715), складає 13 425 007 грн., яка включає частину залишку відємного значення, що виник в листопаді 2009 року у розмірі 619 113 грн., в тому числі:

-254 969,26 грн. фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) постачальникам таких поварів (послуг) у листопаді 2009 року;

-364 143,90 грн. сплачена отримувачем у грудні 2009 року.

Проте, частина залишку відємного значення, що виникла та фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) постачальникам таких товарів (послуг) в листопаді 2009 року задекларована ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» у податковій декларації з ПДВ за січень 2010 року у сумі 217 398,01 грн. вже була включена в розрахунок бюджетного відшкодування за грудень 2009 року (додаток №15 до акту перевірки від 16.03.10 № 473/233.35537363.

Слід зазначити, що відповідно до пп. 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону № 168 бюджетному відшкодуванню підлягає частина відємного значення, розрахованого згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст.7 Закону, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Згідно положень п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст.7 Закону №168 платник податку, який мас право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається в податковій декларації (рядок 25.1).

Наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.08 N159 «Про внесення змін До податкової звітності з податку на додану вартість» було змінено форму податкової декларації з податку на додану вартість, затверджену наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 № 166 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.99 № 150/2054 (далі наказ № 166), зокрема затверджено додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманою у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» (далі - Довідка).

Відповідно до абз. а. п.п. 7.7.7 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 у разі якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної (документальної} податковий орган виявляє заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом внаслідок таких перевірок, то платнику надсилається податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пп.7.7.3 цього пункту в зменшення податкових зобовязань з цього податку наступних Податкових періодів.

Необхідно зазначити, що перевіряючими Нікопольської ОДПІ було проведено документарну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у листопаді 2009 року, за результатами якої складено акт від 16.03.10 № 473/233.35537363.

В акті від 16.03.11 зафіксовано, що загальна сума, фактично сплачена постачальникам товарів (послуг) в листопаді 2009 року становить 13 778 842,07 грн. (в одиницях звітності 13 778 842 грн.) (додаток № 14 до акту перевірки від 16.03.10 №473/233.35537363.

ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2. п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 було занижено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за грудень 2009 року на суму 274 468,07 грн. (13 778 842,07 грн. - 13 504 374 грн.) (в одиницях звітності 274468 грн.). Винесено податкове повідомлення-рішешія від 25.03.10 № 0000072330/0/12425 яким було збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень 2009 року у розмірі 274 468 грн.

Так як в акті від 16.03.10 № 473/233.35537363 було виявлено, що відємне значення між сумою податкових зобовязань і податкового кредиту, яке в порушення вимог Закону раніше не Декларувалось платником як бюджетне відшкодування у періоді його виникнення, в подальшому враховано платником при визначенні суми бюджетного відшкодування на рахунок платника податку в будь-якому з наступних податкових періодів (з моменту його виникнення і до моменту виявлення перевіркою):

така сума визнана сумою заниженого бюджетного відшкодування за результатами періоду його виникнення з відповідними наслідками, передбаченими законодавством.

проведено перерахунок сум бюджетного відшкодування за податковий період, в якому в порушення норм Закону вперше не задекларовано суму бюджетного відшкодування (повністю чи частково), і за всі наступні податкові періоди.

Таким чином згідно актів перевірки від 09.04.10 № 739/233.35537363 та від 16.03.10 № 473/233.35537363, сума частини відємного значення у розмірі 217 398,00 грн., вже брала участь при розрахунку бюджетного відшкодування податку на додану вартість по податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2009 року.

З огляду на зазначене ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» в порушення вимог п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст.7 Закону №168 завищено бюджетне відшкодування по податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2010 року на суму 217 398.00 грн.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон № 2181), якщо в майбутніх податкових періодах (з урахування строків давності, визначених ст. 15 Закону № 2181) платник податків самостійно виявляє помилки в показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Загальний порядок відображення платниками у звітності самостійно виявлених помилок (у тому числі надання уточнюючих розрахунків) з податку на додану вартість встановлено п. 4.4 Наказу № 166.

Зокрема, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні подаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Враховуючи зазначене, у разі якщо платником до початку його перевірки самостійно виявлено заниження бюджетного відшкодування внаслідок недекларування ним оплаченої Частини відємного значення, такий платник може подати уточнюючий розрахунок і Довідку за той період (періоди), у якому (яких) у нього виникло право на бюджетне відшкодування (коощ фактично була оплата), задекларувавши в них виправлені показники.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показні; зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунок визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Як свідчать обставини справи, підприємством самостійно встановлено заниженні бюджетного відшкодування за грудень 2009 року у сумі 254 969.27 грн. право на отримання якого ним задекларовано у податковій декларації з ПДВ за січень 2010 року (вх. від 22.02.10).

Фактично, на момент подання платником податкової декларації з ПДВ за січень 2010 року. Нікопольською ОДПІ перевірка податкової декларації з ПДВ за грудень 2009 року була розпочата, а саме: на підставі наданих платником копій первинних документів складено довідку камеральної перевірки від 29.01.10 № 1/5452. за результатами якої частково підтверджене бюджетне відшкодування у сумі 10 566 115.00 грн. та відповідно до пп. 7.7.5 п. 7 ст. 7 Закону № 168 передано для проведення виїзної документальної перевірки.

Крім того, ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» у вступній частині декларації по податку на додану вартість за січень 2010 року зазначено, що платником в декларації виправлено помилки за період - лютий 2008 року. Тобто, позивачем до початку його перевірки податковим органом не виявлені заниження бюджетного відшкодування.

Окрім того в своїх позовних вимогах Позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 11.11.10 р. №0000092330/3, однак за результатами перевірки ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» та апеляційного оскарження було винесено податкові повідомлення-рішення від 22.04.10 №0000092330/0/17258, від 26.08.10 р. №0000092330/2 та від 17.11.10 р. №0000092330/3 яким було зменшено сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість на 217 398,00 грн.

В свою чергу податкове повідомлення-рішення від 11.11.10 № 0000092330/3 не виносилось.

З огляду на викладене, податкові повідомлення рішення від 22.04.10 р. № 0000092330/0/17258, від 26.08.10 № 0000092330/2 та від 17.11.10 № 0000092330/3 якими була зменшена сума бюджетного відшкодування по податку на додану вартість на 217 398,00 грн. ґрунтуються на нормах податкового законодавства. Тому, адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, предбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 12 грудня 2011 року

Суддя (підпис)

< Список >

Постанова не набрала законної сили 12.12.2011

Суддя Р.А. БарановськийР.А. Барановський

< Текст >