Єдиний державний реєстр судових рішень 23.09.2011 12.09.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2011 р. Справа № 2а-16407/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді БарановськогоР.А. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу за рахунок активів ,
ВСТАНОВИВ:
Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом та просить суд стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 заборгованості по орендній платі за землю в сумі 15778,82 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що фізична особа підприємець ОСОБА_1 не сплатив орендну плату за землю у встановлені законом стоки, що призвело до виникнення заборгованості, яка на момент подачі адміністративного позову відповідачем не погашена.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, суд встановив наступне.
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 знаходиться на обліку у Південній міжрайонній державній податковій інспекції у м.Кривому Розі як платник податків.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Згідно з ст. 5 Закону України "Про плату за землю" об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Відповідно до довідки Криворізького міського управління земельних ресурсів від 16.04.2008 року № 9-0497 за ФОП ОСОБА_1 Згідно з рішенням Криворізької міської ради від 24.01.07 №875 та на підставі договору оренди земельної ділянки від 28.05.08 громадянину ОСОБА_1 передано, для розміщення художньої майстерні, в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 452 кв.м , яка знаходиться: АДРЕСА_1
Таким чином відповідач, як користувач земельною ділянкою розташованою в межах м.Кривий Ріг, площею 452 га є платником орендної плати за землю.
Частиною 1 статті 7 Закону України "Про плату за землю" визначено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.
Згідно з ст. 13 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до відомостей із договору оренди землі від 28.05.2008 року встановлено, що річна орендна плата за земельну ділянку становить 12933,80 грн.
За період з 16.08.10 по 15.11.10 гр. ОСОБА_1 нараховано орендної плати за землю у сумі 15778,82 грн., а саме:
16.08.10 по особовому рахунку платника згідно податкового повідомлення від 02.07.1 її НОМЕР_2 нараховано суму орендної плати - 7889,41 грн., яке надіслано ОСОБА_1поштої© рекомендованим листом та повернуто в зв'Язку з закінченням терміну зберігання. 17.08.10 податкове повідомлення розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт . Узгоджена сума до бюджету сплачена не була. Таким чином, станом на 16.08.10 по особовому рахунку платника виникла заборгованість у сумі 7 889,41 грн.
15.11.10 по особовому рахунку платника згідно податкового повідомлення від 02.07.10 НОМЕР_2 нараховано суму орендної плати - 7889,41 грн., яке надіслано ОСОБА_1пошток* рекомендованим листом та повернуто в зв"язку з закінченням терміну зберігання.17.08.10 податкове повідомлення розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт . Узгоджена сума до бюджету сплачена не була. Таким чином, станом на 15.11.10 по особовому рахунку платника виникла заборгованість у сумі 7 889,41 грн.
Всього станом на 26.11.10 року заборгованість по орендній платі за землю гр. ОСОБА_1 становить 15778,82 грн.
Гр. ОСОБА_1 порушено вимоги ст.17 Закону України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 рокуК 2535-ХІІ, із змінами та доповненнями, відповідно до якої „Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня, і 15 листопада.
Відповідно до ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.1. ст. 5 Закону України від 21.12.00 року №2181-111 Додаткове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту". Податкове зобов'язання, узгоджене гр.ОСОБА_2 відповідно до ст.5 Закону України від 21.12.00 року №2181-111, платником податків в установлений чинним законодавством строк не сплачене.
Згідно із п.п. 5.3.1. п.5.3 ст.5 ЗУ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п.5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пп.6.2.1. п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Новомосковською об'єднаною державною податковою інспекцією було сформовано та направлено на адресу відповідача поштою першу податкову вимогу від 19.08.11 р. №1/520 на суму 7441,19 грн. та другу податкову вимогу №2/847 від 23.09.2009 року на суму 7441,19 грн., які у звязку із незнаходженням платника податків за адресою були розміщені на дошці податкових оголошень.
Отже, станом на 26.11.2010 року залишок несплаченої відповідачем суми податкового зобов"язання по орендній платі за землю складає 15778, 82 грн .
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 15778, 82 грн. в матеріалах справи відсутні.
Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 ЗУ "Про систему оподаткування", платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ч.1, 3 ст 112 Кодексу адміністративного судочинства України Позивач може відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету (р/р33212815700026, код 13050500, отримувач УДК у Центрально-Міському району м.Кривогу Рогу, УДКУ у Дніпропетровській області, код отримувача 23929879, банк отримувача - ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 24237497) заборгованість зі сплати орендної плати за землю з фізичних осіб у сумі 15778 (п ятнадцять тисяч сімсот сімдесят вісім) грн. 82 коп.
Копію постанови направити сторонам у справі.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис)
< Список >
Постанова не набрала законної сили 12.09.11
СуддяР.А. Барановський
Р.А. Барановський