Постанова № 21405915, 01.08.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2011
Номер справи
2а-16424/10/0470
Номер документу
21405915
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

01.08.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2011 р. Справа № 2а-16424/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

при секретарі Гудим І.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" до Орджонікідзевської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень, - ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов відкритого акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» в якому позивач просить скасувати податкові повідомлення-рішення: № 0000311501/0 від 14.06.2010 року, № 0000311501/1 від 12.07.2010 року, № 0000311501/2 від 23.09.2010 року, № 0000311501/3 від 06.12.2010 року, якими до ВАТ "ОГЗК" були застосовані штрафні фінансові санкції у сумі 170,00 грн., та які були винесені Орджонікідзевською об'єднаною державною податковою інспекцією, на підставі Акту перевірки № 109/50/1501-00190928 від 01.06.2010 року.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що листом Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції позивачу було повідомлено, що надіслана ним податкова декларації з податку на прибуток за перший квартал 2010 р. не визнається як податкова звітність, оскільки заповнені всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, та запропоновано надати податкову звітність оформлену належним чином. Проте, надана декларація повністю відповідає вимогам законодавства та складена у відповідності до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В результаті невизнання даної декларації відповідачем на підставі акту невиїзної перевірки незаконно були винесені податкові повідомлення-рішення № 0000311501/0 від 14.06.2010р., № 0000311501/1 від 12.07.2010 р., № 0000311501/2 від 23.09.2010 р., №0000311501/3 від 06.12.2010 р. щодо застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн. за неподання податкової звітності.

Представник позивача надав клопотання в якому просив розглядати справу в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує.

Представник відповідача в судове засідання не зявився надавши письмові заперечення в яких позовні вимоги не визнав, так як Орджонікідзевська обєднана державна податкова інспекція правомірно не визнала податкову декларацію з податку на прибуток за перший квартал 2010 р., оскільки вона була заповнена всупереч правилам зазначеним у затвердженому порядку.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши письмові докази вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 11.05.2010р. позивачем було подано декларацію з податку на прибуток за перший квартал 2010 р. до Орджонікідзевської ОДПІ почтовим відправленням з описом та повідомленням, згідно до абз. а п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» строк надання якої - в продовж 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця.

Проте, на думку відповідача, в податковій декларації з податку на прибуток за перший квартал 2010 р. у додатку до декларації зазначений невірний код ЄДРПОУ підприємства, зазначена нерозбірливо назва підприємства контрагента у додатку К4 до декларації та відсутня дата заповнення декларації, у зв'язку з чим Орджонікідзевською ОДПІ на адресу позивача 12.05.2010р. за №3376/10/28-205 було направлено лист з повідомленням про вручення щодо невизнання декларації з податку на прибуток за перший квартал 2010 р. з посиланням на пп.4.1.2 п.4.1 ст.4 Закону України №2181 від 21.12.2000р. «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у зв'язку з тим, що дана податкова звітність була заповнена всупереч п.4.3 розд.4 Порядку складання декларації по податку на прибуток підприємств, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.2003р. №143 та було запропоновано надати вдруге податкові документи з виправленням недоліків.

Через це Орджонікідзевською ОДПІ, 01.06.2010р. було проведено невиїзну документальну перевірку в приміщенні ОДПІ м. Орджонікідзе платника податку ВАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» з питання неподання декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2010р,. а також несвоєчасного подання податкової декларації з податку на додану вартість та податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом за березень 2010 року. та складено акт перевірки №109/50/1501-00190928 від 01 червня 2010 р.

В акті перевірки відповідачем був зроблений висновок, що перевіркою встановлено порушення п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181, яке виразилося у тому, що ВАТ «ОГЗК» неподано та несвоєчасно подано звітність з окремих податків та зборів. У наведеній таблиці зазначається, що декларація з податку на прибуток за перший квартал 2010 року не подана.

На підставі акту перевірки відповідачем були винесені податкові повідомлення рішення № 0000311501/0 від 14.06.2010 р., № 0000311501/1 від 12.07.2010 р., № 0000311501/2 від 23.09.2010р., № 0000311501/3 від 06.12.2010 р. (після процедури адміністративного оскарження ), якими до ВАТ "ОГЗК" були визначені штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн. за порушення п. 4.1.4 ст. 4 Закону № 2181 при поданні декларації з податку на прибуток підприємств за 1-й квартал 2010 р.

Суд вважає, що відповідач неправомірно не визнав декларацію з податку на прибуток як податкову звітність та необґрунтовано прийняв податкові повідомлення-рішення виходячи з наступного.

Відповідно до п.1.11 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ податкова декларація подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору.

Згідно до пп.4.1.2 п.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.

Згідно до п.п. 4.1.2 п 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено:

- обов'язкових реквізитів;

- її не підписано відповідними посадовими особами;

- її не скріплено печаткою платника податків.

У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.

Відповідно до абз. «ї» п.п.4.4.2 п.4.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «форма податкової декларації (розрахунку) встановлюється центральним (керівним) органом контролюючого органу за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики».

Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємства, порядок її заповнення та подання до органів державної податкової служби затверджені наказом ДПА України від 29.03.2003р. №143 «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток підприємства та порядку її складання».

Відповідно до п.1.6. Порядку, затвердженого Наказом ДПА України від 29.03.2003р. №143 дані, наведені в декларації, повинні підтверджуватись первинними документами обліку та відповідати податковому обліку звітності). Достовірність даних підтверджується підписами керівника і головного бухгалтера та засвідчується печаткою підприємства.

Як вбачається з матеріалів справи, та підтверджено доказами надана позивачем до Орджонікідзевської ОДПІ (поштовими відправленнями ) податкова звітність - податкова декларації з податку на прибуток за перший квартал 2010р., повністю відповідає даним бухгалтерського та податкового обліку підприємства, а також нормам вказаного Порядку, в них зазначено всі обов'язкові реквізити, вони підписані відповідними посадовими особами та скріплені печаткою платника податків. Також вбачається, що додаток К1/1 поданий разом із декларацією ВАТ "ОГЗК", підписаний посадовими особами підприємства та має відбиток печатки з кодом ЄДРПОУ, тому це додаток до декларації саме ВАТ "ОГЗК". Саме декларація має зазначену дату подання звітності.

Таким чином, суд доходить висновку, що відповідач неправомірно не визнав податкову декларацію з податку на прибуток за перший квартал 2010р.., оскільки для цього були відсутні правові підстави визначені підпунктом 4.1.2 п 4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Через це висновки в акті перевірки від №109/50/1501-00190928 від 01 червня 2010 р., та оскаржувані податкові повідомлення-рішення є протиправними.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов відкритого акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» до Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Скасувати податкові повідомлення-рішення: № 0000311501/0 від 14.06.2010 року, № 0000311501/1 від 12.07.2010 року, № 0000311501/2 від 23.09.2010 року, № 0000311501/3 від 06.12.2010 року, якими до ВАТ "ОГЗК" були застосовані штрафні фінансові санкції у сумі 170,00 грн., що були винесені Орджонікідзевською об'єднаною державною податковою інспекцією.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст.186 України.

Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Врона

< Текст >