Постанова № 2134468, 08.09.2008, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.09.2008
Номер справи
2-а-358/08
Номер документу
2134468
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

08.09.08

Справа №2-а-358/08

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжової Н.М., за участю

представників позивача - ОСОБА_1,ОСОБА_2,

представників відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії АРК

до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №4"

про стягнення заборгованості

 

ВСТАНОВИВ:

До окружного адміністративного Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії АРК до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4» про стягнення заборгованості в сумі 93006,34 гривень, у тому числі недоїмки за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 82704,70 гривні, фінансових санкцій у розмірі 5699,75 гривень, пені в розмірі 4496,90 гривень та заборгованості з відшкодування фактичних витрат, пов'язаних із доставкою та виплатою пільгових пенсій в сумі 104,99 гривень.

Під час судового розгляду справи позивач змінив позовні вимоги та заявив клопотання про закриття провадження по справі в частині позовних вимог на суму 4987,82 гривні, оскільки ці суми недоїмки були погашені відповідачем. Даний факт повністю підтверджується даними особового рахунку страхувальника юридичної особи, яка має найманих працівників (1-5%).

Ухвалою суду від 08.09.2008 року суд прийняв відмову позивача від позову в частині вимог про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 4978,82 гривні та закрив провадження по справі.

У судовому засіданні представники позивач наполягали на задоволенні позовних вимог у повному обсязі щодо стягнення недоїмки за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 82704,70 гривні, фінансових санкцій у розмірі 5699,75 гривень, пені в розмірі 4496,90 гривень та заборгованості з відшкодування фактичних витрат, пов'язаних із доставкою та виплатою пільгових пенсій в сумі 104,99 гривень. Після уточнення позовних вимог, заявили про стягнення заборгованості в сумі 88018,52 гривні.

У судовому засідання представник відповідача позовні вимоги визнав у повному обсязі в сумі 93006,34 гривень та просив надати розстрочку їх погашення.

Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон) всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці - підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 4» (далі КП «ЖЕК №4») являється юридичною особою, зареєстрованою 26.07.1995 року виконавчим комітетом Феодосійської міської ради згідно з Довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 23/5-982 від 12.02.1998 року, Статутом, затвердженим Начальником УЖКГ, зареєстрованим виконавчим комітетом Феодосійської міської ради 26.07.1995 року, довідкою відділу статистики м. Феодосія ГУ статистики в АРК від 05.08.2008 року № 02-06/765/1.

Судом встановлено, що КП «ЖЕК №4» під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунках суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень-травень 2008 року (а.с. 10-19).

Судом встановлено, що КП «ЖЕК №4» 08.08.1995 року зареєстровано в Пенсійному фонді м. Феодосія, що підтверджується відміткою на заяві про реєстрацію від 08.08.1995 року (а.с. 6).

Таким чином, КП «ЖЕК №4» являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону - один календарний місяць.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2008 року, КП «ЖЕК №4» зобов'язалося сплатити 12368,53 гривень.

Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування станом на 27.06.2008 року КП «ЖЕК №4» зазначену суму страхових внесків не сплатило в повному обсязі.

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.02.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 9404,40 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий 2008 року, КП «ЖЕК №4» зобов'язалося сплатити 17103,98 гривень.

Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування станом на 27.06.2008 року КП «ЖЕК №4» зазначену суму страхових внесків не сплатило в повному обсязі.

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.03.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 17103,98 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень 2008 року, КП «ЖЕК №4» зобов'язалося сплатити 17174,61 гривень.

Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування станом на 27.06.2008 року КП «ЖЕК №4» зазначену суму страхових внесків не сплатило в повному обсязі.

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.04.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 17174,61 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2008 року, КП «ЖЕК №4» зобов'язалося сплатити 17764,82 гривень.

Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування станом на 27.06.2008 року КП «ЖЕК №4» зазначену суму страхових внесків не сплатило в повному обсязі.

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.05.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 17764,82 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року, КП «ЖЕК №4» зобов'язалося сплатити 18292,76 гривень.

Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування станом на 27.06.2008 року КП «ЖЕК №4» зазначену суму страхових внесків не сплатило в повному обсязі.

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.06.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 18292,76 гривень.

Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.

На суму загального боргу платника страхових внесків станом на 30.06.2008 року в розмірі 180007,51 гривні, у тому числі зі сплати страхових внесків в розмірі 118813,18 гривень, штрафних санкцій в сумі 35399,17 гривен, пені в сумі 25795,16 гривень Управлінням Пенсійного фонду в м. Феодосія АРК виставлена вимога від 04.07.2008 року № ю-708, яка 07.07.2008 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням № 2156355.

Але судом встановлено, що відповідно відомостей картки особового рахунку страхувальника юридичної особи, яка має найманих працівників (32%,4%,42%) недоїмка в сумі 77716,88 гривень не погашена у повному обсязі. Відповідно до картки особового рахунку страхувальника юридичної особи, яка має найманих працівників (1%-5%) недоїмка в сумі 4987,82 гривні погашена у повному обсязі станом на день розгляду справи, у зв'язку з чим позивач в цій частини відмовився від позовних вимог.

Судом встановлено, що в визначений абзацом 3 частини 3 ст. 106 Закону 10-денний строк відповідач встановлені в вимозі від 04.07.2008 року № ю-708 суми недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 77716,88 гривень не погасив, у передбаченому Законом порядку зазначену вимогу не оскаржував.

Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 77716,88 гривень розрахована позивачем вірно, являються погодженою відповідачем та підлягають стягненню з останнього.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Рішенням № 333 від 05.03.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до КП «ЖЕК №4» застосоване стягнення штрафу у розмірі 5699,75 гривен та нарахована пеня у розмірі 4496,90 гривень за період з 20.09.2006 року до 27.02.2008 року.

06 березня 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.

Судом встановлено, що розрахунок штрафних санкцій позивачем здійснений вірно.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій та пені по особовому рахунку 4%, 32%, 42% КП «ЖЕК №4» з 20.06.2007 року до 22.02.2008 року мав недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 8556,56 гривень, яка була повністю погашена в зазначений період з затримкою більш ніж 90 днів. Тому позивачем вірно нараховані штрафні санкції у розмірі 50% від сплаченої недоїмки у розмірі 4278,28 гривень.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій по особовому рахунку 1-5% КП «ЖЕК №4» з 20.09.2006 року до 22.02.2008 року мав недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 2842,94 яка була повністю погашена в зазначений період з затримкою більш ніж 90 днів. Тому позивачем вірно нараховані штрафні санкції у розмірі 50% від сплаченої недоїмки у розмірі 1421,47 гривень.

Таким чином, розмір штрафних санкцій, які підлягають сплаті відповідачем за несвоєчасне перерахування страхових внесків за період з 20.09.2006 року до 27.02.2008 року складає 5699,75 гривень.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом. Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено, що розрахунок пені позивачем здійснений вірно.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій та пені по особовому рахунку 4%, 32%, 42% КП «ЖЕК №4» з 18.06.2007 року до 22.02.2008 року мав недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 13755,51 гривень, яка була повністю погашена в зазначений період. Пеня нараховувалася на суми сплаченої недоїмки виходячи з 0,1% зазначеної суми за кожний день прострочення. Тому позивачем вірно нарахована пеня у розмірі 2990,10 гривень.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій по особовому рахунку 1-5% КП «ЖЕК №4» з 20.09.2006 року до 27.02.2008 року мав недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 3503,38 яка була повністю погашена в зазначений період. Пеня нараховувалася на суми сплаченої недоїмки виходячи з 0,1% зазначеної суми за кожний день прострочення. Тому позивачем вірно нарахована пеня у розмірі 1506,80 гривень.

Таким чином, розмір пені, яка підлягає сплаті відповідачем за несвоєчасне перерахування страхових внесків за період з 20.09.2006 року до 27.02.2008 року складає 4496,90 гривень.

Цей факт також підтверджується розрахунком суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування та штрафних санкцій станом на 27.06.2008 року з КП «ЖЕК №4».

Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на пив лату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», КП «ЖЕК №4» зобов'язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду м. Феодосії з 01.01.2008 року фактичні витрати на виплату та доставку пенсії ОСОБА_4 в розмірі 18,55 копійок за місяць.

Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 26.01.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на пив лату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», КП «ЖЕК №4» зобов'язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду м. Феодосії з 01.04.2008 року фактичні витрати на виплату та доставку пенсії ОСОБА_4 в розмірі 22,63 копійок за місяць.

Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 16.05.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням.

Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені відповідачем витрати на виплату та доставку пенсій з 01.02.2008 року до 01.06.2008 року в розмірі 104,99 гривень ((18,55 гривень х 2 місяця) + (22,63 гривень х 3 місяця)), що також підтверджується розрахунком суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування та штрафних санкцій станом на 27.06.2008 року з КП «ЖЕК №4»

Приймаючи до уваги, що відповідно відомостей картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком 2 зазначені суми витрат з 01.02.2008 року до 01.06.2008 року не погашені в повному обсязі, вони підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Отже, суд враховує, що відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов'язкових платежів.

Таким чином, уточнені позовні вимоги Управління ПФУ в м. Феодосія АРК про стягнення заборгованості у сумі 88018,52 гривень, у тому числі недоїмки за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 77716,88 гривні, штрафних санкцій в сумі 5699,75 гривень, пені в сумі 4496,90 гривень, заборгованості з відшкодування пільгових пенсій в сумі 104,99 гривень знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню.

У судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про надання розстрочки зі сплати заборгованості. Вивчивши зазначене клопотання суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 263 КАС України суд може постановити ухвалу про відстрочення і розстрочення, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення за наявності обставин що ускладняють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, стихійне лихо тощо) за поданням державного виконавця, заявою сторони виконавчого провадження, або за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням заявника та осіб, які беруть участь у справі, й у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Таким чином стаття 263 КАС України передбачає відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення за яким порушено процедуру примусового виконання у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження», тобто після винесення постанови по справі та набрання нею чинності. Судом встановлено що в даній справі виконавче провадження не відкривалось, більш того стягувач не звертався з заявою про відкриття виконавчого провадження до органів державної виконавчої служби України. Крім того суду не надано не яких доказів що підтверджують обставини, які ускладняють виконання рішення або роблять його не можливим.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що підстав для задоволення клопотання щодо розстрочки заборгованості не існує.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Уточнені позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4» (ідентифікаційний номер 05450831) на користь Управління пенсійного фонду м. Феодосія погоджену заборгованість у сумі 88018,52 гривень, у тому числі недоїмки за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 77716,88 гривні, штрафні санкції в сумі 5699,75 гривень, пеню в сумі 4496,90 гривень, заборгованість з відшкодування пільгових пенсій в сумі 104,99 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Трещова О.Р.