Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
по справі про банкрутство
02.02.12 р. Справа № 27/108б
за заявою кредитора (заявника) Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 м.Донецьк
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „ЮДЖИН” м.Донецьк
про банкрутство
арбітражний керуючий Голобородько С.О.
Суддя С.С.Тарапата
Представники сторін: від кредиторів ОСОБА_4 (за довір.)
ліквідатор Голобородько С.О.
Господарським судом Донецької області ухвалою від 20.06.11р. порушена справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „ЮДЖИН” м.Донецьк, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів, введена процедура розпорядження майном боржника строком на 4 місяці до 20.10.11р., розпорядником майна призначений арбітражний керуючий Голобородько С.О.
В газеті „Голос України” №134 від 26.07.11р. опубліковано оголошення про порушення справи №27/108Б про банкрутство ТОВ „ЮДЖИН” м.Донецьк.
Ухвалою господарського суду від 15.09.11р. затверджений реєстр вимог кредиторів.
Постановою суду від 06.10.11р. ТОВ „ЮДЖИН” м.Донецьк визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 4 місяці до 06.02.12р., ліквідатором призначений арбітражний керуючий Голобородько С.О.
Ліквідатор подав до суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
Розгляд звіту ліквідатора призначений в судовому засіданні на 02.02.12р.
02.02.12р. від ліквідатора до суду надійшли витребувані судом документи.
Від комітету кредиторів 02.02.12р. до суду надійшло клопотання комітету кредиторів про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, ліквідацію ТОВ «ЮДЖИН» та припинення провадження у справі.
Присутній в судовому засіданні представник кредитора- ДПІ в Київському районі м.Донецька заявив усне клопотання про зобовязання ліквідатора надати Державній податковій інспекції документи для проведення перевірки.
Розглянувши в судовому засіданні 08.12.11р. звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс банкрута та інші матеріали справи, заслухавши ліквідатора та представника кредитора, суд встановив:
На виконання вимог ст.25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в ході ліквідаційної процедури ліквідатором проведені заходи, направлені на виявлення майна банкрута та погашення кредиторської заборгованості. Ліквідатором проведена інвентаризація майна банкрута.
В газеті „Голос України ” №191 від 13.10.11р. опубліковано оголошення про визнання ТОВ „ЮДЖИН” м.Донецьк банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора.
За результатами проведеної роботи ліквідатором встановлена відсутність у банкрута майнових активів, необхідних для погашення кредиторської заборгованості в сумі 322,51тис.грн.
Комітет кредиторів на засіданні 19.01.12р. за результатами розгляду звіту ліквідатора прийняв рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута, ліквідацію ТОВ «ЮДЖИН» та припинення провадження у справі.
Присутній в судовому засіданні 02.02.12р. представник кредитора - ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька повідомив про відсутність зауважень і заперечень до роботи ліквідатора, а також про відсутність у ДПІ відомостей щодо наявності у банкрута будь-яких активів.
Розглянувши в судовому засіданні клопотання Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька, та матеріали справи, заслухавши ліквідатора та представника кредитора, суд вважає, що підстави для задоволення клопотання відсутні з огляду на наступне:
Публікація оголошення про порушення справи №27/108Б про банкрутство ТОВ „ЮДЖИН” здійснена 26.07.11р.
Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м.Донецька визнана конкурсним кредитором у справі ухвалою від 15.09.11р.
Як встановлено в судовому засіданні, Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м.Донецька звернулася до ліквідатора з листом від 20.10.11р., в якому повідомила про необхідність надання документів фінансово-господарської діяльності ТОВ «ЮДЖИН» для проведення документальної перевірки з питання повноти і своєчасності нарахування та сплати податків до бюджету за період з IV кварталу 2008 року по сьогоднішній день.
Ліквідатор в листі від 10.01.12р., адресованому ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька, повідомив про неможливість надання на запит ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька документів для проведення перевірки за їх відсутністю, та зазначив, що доказів призначення позапланової перевірки боржника відповідно до вимог Податкового кодексу України із зазначенням термінів її проведення податковою інспекцією не надано, та просив повідомити, чи була розпочата перевірка та в разі, якщо так, повідомити про результати її проведення.
В поясненнях без номера та дати, що надійшли до суду 02.02.12р. ліквідатор повідомив, що до теперішнього часу він не отримував доказів призначення позапланової перевірки боржника, а саме наказу на перевірку, направлення на перевірку, програму перевірки із зазначенням термінів її проведення, та що до теперішнього часу жодного листа від податкового органу з інформацією щодо початку перевірки чи її результатів ліквідатором не отримано. У звязку з викладеним ліквідатором зроблено висновок про відсутність будь-яких заходів щодо проведення перевірки та встановлення термінів її проведення.
Відповідно до ст.75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Пп.78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України передбачено, що документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється органами державної податкової служби, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Згідно п. 82.2. ст.82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
Відповідно до п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
За поясненнями ліквідатора копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки йому вручено не було. На запит ліквідатора до ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька відповідна інформація ним також отримана не була.
Представник Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька доказів прийняття рішення про проведення перевірки суду не надав.
В судовому засіданні представник ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька повідомив, що наказ про проведення позапланової перевірки ТОВ «ЮДЖИН» станом на 02.02.12р. не приймався.
Отже суду на надано жодних доказів в підтвердження прийняття рішення про проведення перевірки.
Крім того, беручи до уваги, що підставою проведення перевірки в даному випадку є порушення провадження у справі про банкрутство, що провадження у даній справі триває вже більше 7 місяців, а максимальний строк проведення перевірки згідно приписів п.82.2. ст.82 Податкового кодексу України 25 днів, суд вважає, що у податкового органу було достатньо часу для проведення перевірки ТОВ «ЮДЖИН».
В силу п.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ст.77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів; необхідність витребування нових доказів; залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача; необхідність заміни відведеного судді, судового експерта.
Відсутність в даному судовому засіданні представників кредиторів: Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м.Донецька та фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 не перешкоджає розгляду справи в даному судовому засіданні по суті.
Враховуючи вищевикладене, у господарського суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи.
В силу п.2 ст.32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Непроведення податковим органом позапланової перевірки підприємства - банкрута не є підставою для відмови в затвердженні звіту ліквідатора.
За результатами розгляду в судовому засіданні матеріалів справи суд визнає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати юридичну особу та припинити провадження по справі.
Відповідно до п.6 ст.31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Враховуючи викладене та керуючись ст.1, п.1 ст.5, ст.ст. 31, 32, 34, п.6 ст.40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 75, 78, 82 Податкового кодексу України, ст.ст. 4-1, 22, 43, 77, 86 ГПК України, господарський суд
У Х В А Л И В:
Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю „ЮДЖИН” м.Донецьк.
Ліквідувати юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю „ЮДЖИН” (83055, м.Донецьк, вул.Університетська, б.21; код ЄДРПОУ 23178442).
Провадження по справі №27/108Б припинити.
Ліквідатору повідомити про завершення ліквідаційної процедури державний орган з питань банкрутства; вжити заходи щодо передачі документів банкрута до архівної установи відповідно до вимог ст.34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Зобовязати ліквідатора закрити рахунки банкрута в банківській установі; здійснити оголошення про недійсність печаток та штампів підприємства; докази подати до суду в 10-тиденний строк.
Зобовязати орган державної реєстрації виключити підприємство-банкрута з ЄДРПОУ.
Копію цієї ухвали направити особам, переліченим в ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Суддя Тарапата С.С.
Вик тел.
Надруковано примірників - :
господарському суду Донецької області - ,
сторонам - ,