Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
17.01.12р.Справа № 28/5005/16866/2011 За позовом Нікопольського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Нікопольської міської ради Дніпропетровської області
до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №10
третя особа: Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області
про стягнення 500 523 грн. 07 коп.
Суддя Манько Г.В.
Представники:
Від прокурора: Денисенко Д.В. - посв. №255
Від позивача: ОСОБА_1. - дов. від 17.11.2011р.
Від відповідача: не з'явився.
Від третьої особи: ОСОБА_2 - дов. від 12.09.11р.
СУТЬ СПОРУ:
Нікопольський міжрайонний прокурор Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Нікопольської міської ради Дніпропетровської області звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №10" заборгованості в сумі 500 523 грн. 07 коп.
Прокурор та позивач наполягали на задоволені позову в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
В судовому засіданні оголошено тільки вступну та резолютивну частину рішення.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Нікопольською-міжрайонною прокуратурою проведена перевірка додержання вимог законодавства Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна контора № 10»(надалі - КП «ЖЕК № 10»).
В ході проведеної перевірки встановлено, що з метою ефективного використання комунального майна підприємства, вільні не житлові приміщення з дозволу Нікопольської міської ради надавалися в оренду. Майно передавалося в оренду на підставі актів прийому-передачі.
Згідно п. 2 ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України. Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим (для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим), та органами місцевого самоврядування (для об'єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності.
Так, 30.11.2007 року рішенням сесії Нікопольської міської ради було затверджено «Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Нікополь»(Надалі - Методика), пунктом 15 якої встановлено, що плата за оренду нерухомого майна комунальних підприємств спрямовується в розмірі 50 % до бюджету міста та 50 % на рахунок підприємства, на балансі кого перебуває це майно.
Рішенням Нікопольської міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 30.11.2007 року»встановлено, що з 01.04.2009 року орендна плата повинна спрямовуватись у розмірі 70 % до бюджету міста Нікополь.
Працівниками Південно-Західного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП «ЖЕК № 10», в результаті чого встановлено недоотримання за оренду державного та комунального майна надходжень до місцевого бюджету, станом на 29.07.2011 року, на загальну суму 470 698,84 грн. (акт ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора - 10»за період з 01.10.2008 року по 31.05.2007 року № 970-19/23 від 29.07.2011 року).
Також, відповідно до довідки, виданої КП «ЖЕК-10», встановлено наявність заборгованості КП "ЖЕК-10 перед місцевим бюджетом, за період серпня-вересня 2011 року в розмірі 29 824,23 грн.
Таким чином, станом на 26.10.2011 року заборгованість КП «ЖЕК-10»перед місцевим бюджетом складає 500 523,07 грн.
Зазначена сума, станом на час розгляду справи в добровільному порядку, до бюджету м. Нікополь не перерахована.
Згідно з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарського відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Також ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України закріплено, що не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Ст. 599 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Так п. 15 Методики встановлено, що орендодавець після отримання орендної плати на свій рахунок, зобов'язаний протягом 3-х робочих починаючи з дня зарахування коштів, перерахувати 50% (до 01.04.2009 року), а з 01.04.2009 року - 70 % від отриманих коштів до бюджету міста.
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно п. 14 ч. 1 ст. 69 Бюджетного кодексу України до надходжень загального фонду місцевих бюджетів належать надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності.
Відповідно до п. 3 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування»матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Таким чином позовні вимоги обґрунтовані підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись вимогами Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, ст. 2, 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», ст.ст. 530, 612 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора" №10 (53200, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Трубченко, 5, ідентифікаційний код 31761003) на користь місцевого бюджету в особі Нікопольської міської ради Дніпропетровської області (53213, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 3, ідентифікаційний код37338501) заборгованість у розмірі 500 523 грн. 07 коп.
Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора" №10 (53200, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Трубченко, 5, ідентифікаційний код 31761003) в доход Державного бюджету України в особі управління Державного казначейства у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, р/р 31219206700005 у відділенні банку ГУДКУ в Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24246786, МФО 805012) судовий збір 10 010 грн. 46 коп.
Видати наказ після набрання рішення законної сили.
СуддяГ.В. Манько Повне рішення складено 23.01.12р.