Справа № 3-4284/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2011 р. Київський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Попревича В.М.,
при секретарі Коломак Д.М.,
за участю прокурора Панченко С.Ю.,
представника митниці Іщенко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку адміністративну справу відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Маріуполь, тимчасово не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
про порушення митних правил, яке передбачене ст. 339 Митного кодексу України,-
В С Т А Н О В И В:
03.11.11 року приблизно о 20 годині 00 хвилин на м/п „Новоазовськ” Східної митниці з боку РФ прибув автотранспортний засіб „PEUGEOT”, реєстр. № НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2. Останній самостійно обрав для себе спрощену форму митного контролю та вїхав на зазначеному автотранспортному засобі в зону митного контролю по смузі „зелений коридор”, при цьому ОСОБА_2 отримав контрольний талон для проходження по „зеленому коридору” транспортного засобу без причепа та товарів, які підлягають обовязковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню.
Згідно Акту від 04.11.11 про переогляд оформлених митними органами транспортних засобів, товарів, інших предметів та, при здійсненні переогляду вищезазначеного автотранспортного засобу, в його салоні без ознак приховування від митного контролю було виявлено 315 літрів бензину марки А-76, що переміщувався ОСОБА_2 з Російської Федерації до України.
Таким чином, ОСОБА_2, перемістивши 03.11.11 товар через митний кордон України в кількості, що перевищує неоподаткований мінімум норму переміщення через митний кордон України, порушив встановлений у відповідності з Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю.
Правопорушник у судовому засіданні вину у скоєнні правопорушення визнав.
Вислухавши пояснення представника правопорушника, представника митниці, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_2 в порушенні встановленого Митним кодексом України. Тому суд вважає, що він скоїв правопорушення, передбачене ст. 339 МК України.
Згідно ст. 68 Митного кодексу України, спрощений митний контроль застосовується у випадках переміщення громадянами через митний кордон України товарів, що не підлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню і не належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Спрощений митний контроль застосовується митними органами, в яких обладнано зони (коридори) спрощеного митного контролю. Громадяни, які проходять через зони (коридори) спрощеного митного контролю, звільняються від подання митної декларації. Звільнення від подання митної декларації не означає звільнення громадян від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Статтею 81 Митного Кодексу України встановлено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до ст. 4 Згідно Закону України від 13.09.2001 року. № 2681-III „Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподатковування, особистих речей, товарів і транспортних засобів, які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, оподаткування товарів, які безпосередньо ввозяться (пересилаються) громадянами в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі, пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, надходять на адресу громадян у міжнародних експрес-відправленнях або у вантажних відправленнях, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, здійснюється за умови оформлення вантажної митної декларації та митного оформлення в порядку, передбаченому для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у разі здійснення операцій з імпорту, з поданням дозволів (ліцензій) та сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання іноземного сертифіката, у випадках, установлених законодавством для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно Постанови КМУ від 15.07.19997 № 748, громадяни, які вїжджають в Україну, здійснюють декларування предметів, що переміщуються ними через митний кордон України, в усній формі, крім випадків переміщення предметів в обсягах, що підлягають оподаткуванню.
Згідно Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення,затвердженого Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11 червня 2008 року N 505/642, для здійснення прикордонного контролю, митного контролю транспортних засобів у пунктах пропуску для автомобільного сполучення визначаються окремі смуги руху (п. 1.4). "Зелений коридор" застосовується для легкових автотранспортних засобів, що належать громадянам або юридичним особам, інших транспортних засобів, які не визначені в підпунктах 1.4.1 („красний коридор”) та 1.4.3 („окрема смуга”), не зняті з обліку, не є об'єктом зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і використовуються виключно для переміщення через митний кордон особистих речей громадян та товарів в обсягах, що не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та/або оподаткуванню (п.п. 4.1.2.). Вибір смуги руху здійснюється особою (водієм чи пасажиром), виходячи з вимог законодавства щодо декларування та оподаткування транспортних засобів, товарів, у тому числі валютних цінностей (п. 1.7). Вибір особою (водієм чи пасажиром) смуги руху "зелений коридор" означає вибір форми декларування товарів, транспортних засобів та особистих речей шляхом учинення відповідних дій (п.2.1.). Згідно п. 5.1. Наказу, для внутрішньої перевірки порядку проходження прикордонного та митного контролю транспортними засобами в пунктах пропуску використовується контрольний талон для проходження по "зеленому коридору" транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню. Відповідно до ст. 384 МК України, наказу ДМСУ від 29.07.08 № 821 "Про затвердження Порядку справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів" та наказу ДМСУ від 15.06.09 № 552 "Про затвердження Порядку проведення розрахунків сум витрат у справах про ПМП та їх відшкодування" витрати за добу зберігання складає 420,41 грн.
Призначаючи ОСОБА_2 вид та міру адміністративного стягнення, суд враховує тяжкість скоєного, дані про особистість правопорушника, що санкція ст. 339 МК України передбачає накладення штрафу або конфіскацію предметів, які є безпосереднім об`єктом правопорушення, суд, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 325, 339 МК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винним в скоєнні правопорушення передбаченого ст. 339 МК України і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень, 00 коп. на користь держави.
Предмети, які є безпосереднім об»єктом правопорушення, а саме: бензин у кількості 315 літрів загальною вартістю 1392,17 грн. - повернути власнику ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на зберігання майна у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 41 коп. (номер рахунку - 31251272210235, в ГДКУ у Донецькій області, МФО - 834016, ЄДРПОУ- 35793589)
Постанову може бути предявлено до примусового виконання протягом трьох місяців з дня винесення, а в разі оскарження протягом трьох місяців з дня розгляду апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурором протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: