Ухвала суду № 21212831, 31.01.2012, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
31.01.2012
Номер справи
42/64б
Номер документу
21212831
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157

У Х В А Л А

ПРО ВІДКЛАДЕННЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

31.01.12 р. Справа № 42/64б

за заявою кредитора (заявника) гр. ОСОБА_1, м.Красноармійськ

до боржника Відкритого акціонерного товариство „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ

про визнання банкрутом

арбітражний керуючий ОСОБА_2

Суддя О.В. Попов

Представники:

від кредиторів: ОСОБА_4, ОСОБА_5 за довіреностями від Красноармійської ОДПІ

від боржника: не зявився

арбітражний керуючий: ОСОБА_2

Ухвалою від 21.09.11 за заявою гр. ОСОБА_1, м.Красноармійськ господарським судом Донецької області порушена справа про банкрутство Відкритого акціонерного товариство „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ у звязку з його фінансовою неспроможністю, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою господарського суду від 10.10.11 за результатами підготовчого засідання, введена процедура розпорядження майном боржника та розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2; встановлена дата засідання суду для вирішення питання щодо застосування подальших судових процедур на 27.12.11.

Ухвалою господарського суду від 06.12.11 затверджено реєстр вимог кредиторів; розпорядника майна зобовязано подати до суду аналіз фінансово-господарського стану боржника з висновками щодо можливості введення однієї з подальших процедур банкрутства (санація, ліквідація); комітет кредиторів - надати суду клопотання щодо введення подальшої процедури банкрутства.

Ухвалою суду від 26.12.11 у звязку з неявкою представників сторін та ненаданням витребуваних документів розгляд справи відкладений на 19.01.12.

19.01.12 до господарського суду надане спільне клопотання голови комітету кредиторів та розпорядника майна від 11.01.12 про визнання боржника Відкритого акціонерного товариства „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ банкрутом, відкриття ліквідаційної строком на 6 місяців та призначення ліквідатором по справі арбітражного керуючого ОСОБА_2, а також затвердження оплати послуг арбітражного керуючого розпорядника майна у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно. До поданого клопотання додані протокол №1 загальних зборів кредиторів від 11.01.12, на яких обраний склад комітету кредиторів; протокол №1 засідання комітету кредиторів, на якому прийняті відповідні рішення; письмові пояснення щодо аналізу фінансово-господарського стану Відкритого акціонерного товариства „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ; заява арбітражного керуючого ОСОБА_2 відповідно до вимог п.3 ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” про згоду на призначення ліквідатором по даній справі та копія ліцензії серії НОМЕР_1 від 11.08.11 на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).

Присутні в судовому засіданні 19.01.12 представники кредитора Красноармійської ОДПІ висловили усні заперечення щодо обраного складу комітету кредиторів, при цьому будь-яких доказів, викладених письмово в обґрунтування власної позиції по своїх вимог та заперечень суду не надано.

Розпорядник майна в судовому засіданні надав пояснення щодо здійснення заходів з метою отримання документів фінансово-господарської діяльності боржника, необхідних для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства боржника, проте будь-яка бухгалтерська та інша документація щодо фінансово господарської діяльності боржника арбітражному керуючому не надана. За результатами виходу за юридичною адресою боржника розпорядником майна встановлено що керівні органи боржника за місцезнаходженням підприємства відсутні. За поясненнями розпорядника майна відомості щодо подання боржником фінансової та статистичної звітності до відповідних державних органів також відсутні.

За наслідками судового засідання 19.01.12 розгляд справи відкладений на 31.01.12 та в порядку ст.38 Господарського процесуального кодексу України суд зобовязував Красноармійську ОДПІ надати відомості щодо подання боржником Відкритим акціонерним товариством „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ (код ЄДРПОУ 03113897) до органу державної податкової служби відповідно до чинного законодавства фінансової звітності з вказанням періодів здійснення підприємницької діяльності; письмово викласти свої вимоги та заперечення з нормативним обґрунтуванням власної позиції по суті вимог.

На виконання вимог суду 31.01.12 до господарського суду Красноармійською ОДПІ надані відомості щодо подання боржником Відкритим акціонерним товариством „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ до органу державної податкової служби фінансової звітності та клопотання №1843 від 31.01.11 про зобовязання арбітражного керуючого провести збори кредиторів з метою перегляду чисельного складу комітету кредиторів, зазнаючи при цьому, що ДПІ є контролюючим органом і не включення її до складу комітету кредиторів позбавляє можливості своєчасного отримання інформації щодо здійснення ліквідаційної процедури.

Присутні в судовому засіданні представники кредитора Красноармійської ОДПІ наполягали на розгляді поданого клопотання в даному судовому засіданні.

Розглянувши в судовому засіданні 31.01.12 надане клопотання, перевіривши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна та представників кредитора, на підставі поданих матеріалів справи та приписів чинного законодавства, суд дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, вважає клопотання таким, що задоволенню не підлягає з огляду на наступне:

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою за результатами попереднього засідання суду від 06.12.11 затверджено реєстр вимог кредиторів, до якого увійшли гр. ОСОБА_1, Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Красноармійську, Красноармійська ОДПІ.

Затвердження ухвалою господарського суду за результатами попереднього засідання реєстру вимог кредиторів дає підстави для створення органів конкурсного самоуправління (зборів кредиторів, комітету кредиторів).

В обґрунтування наявності своїх заперечень представники ДПІ посилаються на порушення, встановленого нормами діючого законодавства порядку проведення загальних зборів кредиторів та відповідно обрання складу комітету кредиторів, при цьому зауважуючи на необхідність створення рівних, неупереджених умов для всіх визнаних судом кредиторів. Також вважає, що до комітету кредиторів необхідно включити Красноармійську ОДПІ, оскільки ДПІ є контролюючим органом і не включення її до складу комітету кредиторів позбавляє можливості своєчасного отримання інформації щодо здійснення ліквідаційної процедури.

У відповідності до норм діючого законодавства загальний порядок проведення зборів кредиторів (комітету кредиторів) передбачений ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі Закон про банкрутствіо).

Згідно ч.1 ст.16 Закону про банкрутство протягом 10 днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів відповідно до частини першої цієї статті. Кількість голосів кредиторів визначається відповідно до частини четвертої цієї статті (ч.2 ст.16 Закону).

Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону про банкрутство кредитори, у тому числі і органи державної податкової служби, інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній тисячі гривень.

Частина 5 цієї статті визначає компетенцію зборів кредиторів.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Як вбачається з матеріалів справи, після проведення судом попереднього засідання розпорядником майна в строк проведені збори кредиторів, які оформлені відповідним протоколом № 1 від 11.01.12. На цих зборах були присутні усі кредитори, вимоги яких були включені до реєстру, затвердженого ухвалою суду від 06.12.11. До порядку денного зборів кредиторів включено питання щодо виборів комітету кредиторів.

Так, згідно протоколу №1 загальних зборів кредиторів від 11.01.12 у складі: гр. ОСОБА_1 (2000 гол.), Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Красноармійську (7,5 гол.), Красноармійської ОДПІ (703,9 гол.), а також розпорядника майна (з правом дорадчого голосу) було обрано комітет кредиторів у складі 1 кредитора: гр. ОСОБА_1

Абзац другий ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство визначив, що вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті.

Отже, обрання комітету кредиторів є виключною компетенцією зборів кредиторів.

Абзацом другим ч. 3 ст. 16 Закону про банкрутство передбачено, що збори кредиторів на вимогу комітету кредиторів або окремих кредиторів скликаються арбітражним керуючим протягом 2 тижнів з дня надходження письмової вимоги про їх скликання. Отже, законом прямо встановлений порядок проведення зборів, тобто кредитор повинен сам звернутись з таким проханням до арбітражного керуючого.

За змістом ч.6 ст.16 Закону про банкрутство на час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше семи осіб. Таким чином, законодавством обмежена кількість осіб, які можуть бути обрані до складу комітету кредиторів. Разом з тим, Закон не позбавляє можливості обрання до складу комітету кредиторів одного кредитора.

Посилання ДПІ про не включення його як контролюючого органу до комітету кредиторів, що нібито порушує його права, є не обґрунтованим.

Частиною 2 статті 16 Закону про банкрутство законодавець зазначає єдину підставу вважати збори кредиторів повноважними за умови, якщо всіх кредиторів було повідомлено про час та місце проведення таких зборів. І навпаки, якщо вказані вимоги Закону були порушені, то збори кредиторів не можна вважати повноважними. Будь-які інші вимоги вважати повноважними або неповноважними збори кредиторів Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не встановлено.

Із протоколу зборів кредиторів від 11.01.12 № 1 вбачається, що на зборах були присутні усі кредитори, тобто про час та місце проведення всі кредитори були повідомлені, тому у суду підстав вважати такі збори неповноважними не має.

Включення або не включення ДПІ до комітету кредиторів є виключною компетенцією зборів кредиторів. Як вбачається з протоколу від 11.01.11 пропозиція про включення ДПІ до комітету кредиторів була розглянута на зборах, але не підтримана всіма кредиторами. Крім того законом взагалі не встановлено пріоритету щодо обовязкового включення до комітету кредиторів органу державної податкової служби.

При розгляді справи суд повинен давати оцінку рішенням зборів чи комітету кредиторів та враховувати їх резолюції у прийнятті судових актів у справі, якщо такі рішення відповідають приписам чинного законодавства. У випадку, коли прийняті кредиторами на зборах або засіданні комітету рішення не відповідають приписам Закону, вони, після їх оцінки судом, не повинні прийматися до уваги при винесенні судових актів

За результатами розгляду в судовому засіданні матеріалів справи, пояснень представників сторін, господарський суд вважає за необхідне розгляд питання щодо подальшого провадження по справі відкласти з метою витребування додаткових документів, необхідних для прийняття судом відповідного рішення у справі про банкрутство.

Керуючись п.1 ст.5, ст.ст.14, 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 38, 77, 86 ГПК України, господарський суд

У Х В А Л И В:

Відкласти розгляд справи на 10:20 год. 22.02.12 року.

Розпоряднику майна до дня судового засідання надати суду відомості щодо прийняття всіх передбачених законом заходів, здійснених для отримання фінансово-бухгалтерської документації боржника, необхідної для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства боржника з підтверджуючими документами.

Головному управління статистики в Донецькій області до дня судового засідання надати відомості щодо надання боржником Відкритим акціонерним товариством „Красноармійське автотранспортне підприємство 11411”, м.Красноармійськ (код ЄДРПОУ 03113897) останньої фінансової та статистичної звітності до органу статистики.

Явка розпорядника майна, представників членів комітету кредиторів та боржника в судове засідання обовязкова.

Суддя Попов О.В.