Постанова № 21185041, 14.12.2011, Немишлянський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Фрунзенський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
14.12.2011
Номер справи
2033/2-а-7488/11
Номер документу
21185041
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а-7488/11

Постанова

Іменем України

14.12.2011 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Бабкової Т.В.,

при секретарі Ляховій І.Ю. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Харкова адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою-

ВСТАНОВИВ :

При зверненні із позовом зазначалося, що Управлінням праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради відповідачці ОСОБА_1 згідно з її заявою від 30.08.2005р. була призначена державна соціальна допомога: як одинокій матері та допомога малозабезпеченій сімї на загальну суму 2009,23 грн. До заяви ОСОБА_1 надавалась декларація від 30.08.2005р. У квітні 2010р. державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського районну Харківської міської ради була проведена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої ОСОБА_1 За результатами проведеної перевірки було складено акт від 15.04.2010р. (за даними податкової інспекції) про доходи ОСОБА_1 з Харківського професійного ліцею швейних технологій за січень - березень 2005 року у розмірі 229,50 грн., квітень-червень 2005 року у розмірі 313,40 грн., які вона не вказувала в Декларації при оформлені державних соціальних допоміг. 15.07.2010р. ОСОБА_1 отримала повідомлення про повернення надміру виплачених коштів та надала письмову заяву про зобов'язання відшкодувати надміру виплачену допомогу на загальну суму 427,68 грн. до 31.12.2010р. (державна соціальна допомога одинокій матері - 233,04грн., державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - 194,64 грн.), які залишено без відповіді та задоволення.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові за довіреністю ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву з проханням розглядати справу за її відсутністю, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав.

У звязку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності до положень ч. 6 ст. 12 КАС України, судом не здійснювалося.

Дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Так судовим розглядом встановлено, що Управлінням праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради відповідачці ОСОБА_1 згідно з її заявою від 30.08.2005р. була призначена державна соціальна допомога: як одинокій матері та допомога малозабезпеченій сімї на загальну суму 2009,23 грн.

Державна соціальна допомога гр. ОСОБА_1 була призначена згідно з її заявою від 30.08.2005, в якій заявниця дає згоду на отримання будь-якої інформації, пов'язаної з ним й членами його сім'ї, і підписує попередження про відповідальність за надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан сім"ї. До заяви гр.ОСОБА_1 надавалась Декларація 30.08.2005р. У квітні 2010 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського районну Харківської міської ради, який діє на підставі Положення про державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України під 21.08.04 № 1098, була проведена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої гр. ОСОБА_1 Перевірка проводилась за інформацією Фрунзенської податкової інспекції про наявність у громадян доходів.

За результатами проведеної перевірки було складено акт від 15.04.2010р. (за даними податкової інспекції) про доходи гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з Харківського професійного ліцею швейних технологій за січень - березень 2005 року у розмірі 229,50 гри., квітень-червень 2005 року у розмірі 313,40 грн., які вона не вказувала в Декларації при оформлені державних соціальних допоміг.

15.07.2010р. гр. ОСОБА_1 отримала повідомлення про повернення надміру виплачених коштів та надала письмову заяву про зобов'язання відшкодувати надміру виплачену допомогу одиноким матерям та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям на загальну суму 427,68 грн. до 31.12.2010р.

Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, який здійснює нарахування та виплату допоміг згідно із Положенням про обласний центр :іч нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженим розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 25 січня 2001 року № 29 (із змінами згідно з розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 26 жовтня 2006 року № 557), розраховано переплату бюджетних коштів гр. ОСОБА_1, яка складає:

- державна соціальна допомога одинокій матері - 233, 04грн.,

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям 194, 64 грн.,.

усього 427,68грн.

Відшкодуванню підлягає надміру виплачена державна допомога у сумі 427,68 грн.

Матеріали справи свідчать, що 15.07.2010 гр. ОСОБА_1 було надано повідомлення про необхідність повернення бюджетних коштів та, у разі несплати вищезазначеної суми в встановлений терміни, справа буде направлена до місцевого суду .

Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради е органом місцевого самоврядування, а відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону, що діяла на час подання позову) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.

Також, згідно з ч. 3 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів належать спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, а також згідно зі ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутись з адміністративним позовом суб'єкт владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно із п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями, яким врегульовано порядок призначення населенню субсидії, встановлено, що надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, не повернуті до державного бюджету добровільно, стягуються управлінням у судовому порядку.

Згідно із ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно із п.8 ч. 1 ст. З КАС України позивач це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк. Щодо суб'єкта владних повноважень строк позовної давності КАС України не встановлено.

Крім того , Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради - є головним розпорядником бюджетних коштів, якому надаються бюджетні асигнування для здійснення програм та заходів, які направлені на соціальний захист населення, у тому числі на призначення і надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, тобто є учасником бюджетного процесу (бюджетних відносин).

Згідно із ч. 2 ст. 1 Цивільного кодексу України до майнових відносин, що базуються на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони іншій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, у разі, якщо інше не встановлено законом. До врегулювання бюджетних відносин застосовуються норми Бюджетного кодексу України. Строк позовної давності Бюджетним кодексом України не встановлено.

Перерахування коштів для відшкодування витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється Управлінням за рахунок субвенції із Державного бюджету України. Субвенції згідно із ст. 2 Бюджетного кодексу України це міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному тим органом, який прийняв рішення про надання бюджетних коштів. Витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України, є нецільовим використанням цих коштів.

На підставі наведеного, керуючись ст. 1 Цивільного кодексу України, ч. 8 ст. 7, ч. 1 ст. 21, ст.ст. 23, 119 Бюджетного кодексу України, ст. 6,14,71,72,99,104 , 158,159,161-163 КАС України, Законом України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751, зі змінами, та доповненнями, Порядком відмови в наданні державної соціальної допомоги, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2000р. № 350, суд ,-

ПОСТАНОВИВ :

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради до ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_1 повернути суму надміру виплачених коштів за призначеними допомогами:

- державна соціальна допомога одиноким матерям у сумі 194, 64 грн.

на рахунок Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради: розрахунковий рахунок 35413027001182, ГУДКУ у Харківській області м. Харкова МФО 851011, ОКПО 03196653

Призначення платежу: повернення надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім'ям (ПІП)

КФК 090401,КЕКВ 0000

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім 'ям у* сумі 233, 04 гри.

на рахунок Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради: розрахунковий рахунок 35413027001182, ГУДКУ у Харківській області м. Харкова МФО 851011, ОКПО 03196653

Призначення платежу: повернення надміру виплаченої допомоги на дітей одиноким матерям (ПІП)

КФК 090306, КЕКВ 0000.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір 94 грн. 10 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Фрунзенський районний суд м.Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення , а вразі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає , до суду апеляційної інстанції.

Суддя-