Постанова № 2118, 05.06.2006, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
05.06.2006
Номер справи
9/131-1903
Номер документу
2118
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" червня 2006 р.

Справа № 9/131-1903

11:00 год.

м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Кропивної Л.В.

при секретарі судового засідання Шмідт Л.А.

Розглянув справу

за позовом Прокурора Тернопільського району вул. За Рудкою, 35, м.Тернопіль в особі Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі м. Тернопіль, майдан Перемоги, 1

до Приватного агропромислового підприємства "Буцнівське" с.Буцнів,Тернопільський район, Тернопільська область

За участю представників сторін:

Прокурора Кметик Л.Я., посвідчення № 74.

позивача: Світлик О.М., довір. № 377 від 29.03.2006 р.

відповідача: не з’явився

Суть справи : Прокурор Тернопільського району звернувся з позовом в інтересах держави в особі Пенсійного Фонду України, Управління Пенсійного фонду України у Тернопільському районі до відповідача - Приватного агропромислового підприємства “Буцнівське”, с. Буцнів Тернопільського району, про стягнення 2337,92 грн., з яких 546,92 грн. недоїмки по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, 10,73 пені та 1 780,27 грн. фінансових санкцій .

На підтвердження своїх доводів, Прокурор посилається на акт звірки між ПФУ в Тернопільському районі та ПАП “Буцнівське”, рішення про застосування фінансових санкцій за донарахування органом ПФУ сум своєчасно не обчислених та несплачених страхових внесків, розрахунок суми боргу зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, інші матеріали.

Відповідач своїм законним правом на участь у судових засіданнях не скористався, не зважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та дату судових засідань.

Суд розглядає спір відповідно до п. 5,6 Розділу УІІ Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України за правилами вказаного Кодексу , враховуючи наступне.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 N 121/2001 ( 121/2001 ), Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах ( v0696359-02 ), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 N 8-2 ( v259p299-02 ) (далі - Положення про управління Пенсійного фонду), управління у районах, містах і районах у містах (далі - Управління) є органами Пенсійного фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Пенсійного фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду ( v0696359-02 ) Управління відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Пенсійного фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

З наведеного випливає, що Управління у прийнятті рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкти владних повноважень.

Згідно з підпунктом 7 пункту 2.3 Положення про управління Пенсійного фонду ( v0696359-02 ) Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.

За змістом статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( v0207569-03 ) саме територіальним органам Пенсійного фонду надано право приймати рішення про сплату простроченої заборгованості із сплати страхових внесків.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника прокурора та позивача, суд встановив:

Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р. (із послідуючими змінами та доповненнями) передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, зобов’язані сплачувати збір (страхові внески) на обов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі визначеному Законом.

Порядок обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України визначається Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1

Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Страхувальниками є - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: підприємства установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування –фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб або на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ним органи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізичні особи, які використовують працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників.

У відповідності до вимог Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, відповідач є платником збору на державне пенсійне страхування, і зобов’язаний сплачувати цей збір на рахунок Пенсійного Фонду у строки та розмірах встановлених чинним законодавством.

Згідно частини 2 статті 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Як вбачається з Акту звірки від 07.04.2006 р. та розрахунку за внесками на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.2004 р. по 31.03.2006 р., недоїмка Приватного агропромислового підприємства “Буцнівське” до Пенсійного фонду становить 546,92 грн.

Рішеннями (належним чином засвідчені копії рішень знаходяться в матеріалах справи) про застосування штрафних санкцій № 48 від 16.09.2003 року та №43 від 19.08.2004 року до відповідача застосовано штрафні санкції та пеню.

Згідно п.п. 1,2,3 ч. 3 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату; вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом; протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Як стверджує прокурор і позивач, та не заперечує відповідач, станом на 01.03.2006 року загальний розмір заборгованості відповідача перед пенсійним фондом становить 2337,92 грн., з яких 546,92 грн. недоїмки, 1 780,27 грн. штрафних санкцій та 10,73 грн. пені, при цьому між Управлінням ПФУ у Тернопільському районі та Великобірківському заводу продтоварів 07.04.2006 р. складено акт звірки .

Заборгованість Приватного агропромислового підприємства “Буцнівське” в сумі 2 337,92 грн. підтверджена матеріалами справи, а саме: Рішеннями про застосування штрафних санкцій, карткою особового рахунку платника збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, актом звірки суми заборгованості від 07.04.2006 р.

Оскільки, відповідач суму боргу не заперечив, а на час розгляду справи в суді не надав належних доказів добровільної її сплати, суд визнає позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 546,92 грн. недоїмки, 1780,27 грн. штрафних санкцій та 10,73 грн. пені, правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

В силу положень ч 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Разом з тим, прокурор при зверненні до суду від сплати судових витрат звільнений.

За згодою прокурора та позивача відповідно до ч. 4 ст. 167 КАС України у судовому засіданні 05.06.2006 р. оголошено лише вступну та резолютивну частини постанови господарського суду.

З огляду на наведене, керуючись ст. ст. 17, 69, 76, 77,79,86, 94, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , господарський суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного агропромислового підприємства “Буцнівське” , (с. Буцнів, Тернопільського району, Тернопільської області, р/р 260023388 в АППБ „Аваль” , МФО 338501, ід. код 30767156) 546,92 грн. недоїмки, 1780,27 грн. штрафних санкцій та 10,73 грн. пені в користь Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі, Майдан Перемоги,1, р/р 25600030100697 у Тернопільському відділенні Ощадного банку України № 7939, МФО 398046, ідентифікаційний код № 21153972)

На постанову суду сторони мають право подати через місцевий суд заяву про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви - апеляційну скаргу.

Суддя Л.В. Кропивна