Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-а-4157\11
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.10.2011 року
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді: Трофімова В.С.
секретаря судових засідань: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_3 про зобов’язання виплатити надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про зобов’язання виплатити надміру виплачену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 2717 грн. 82 коп.
В обґрунтування позову позивач зазначав, що ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у м. Харкові ради ОСОБА_3, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, як уповноваженому власнику житла за період з 01.08.2006 року по 31.07.2008 року була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних виплат у сумі 4801 грн. 27 коп. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_3 призначена була згідно з її заявами від 07.08.2006 року, 12.02.2007 року, 17.08.2007 року, 12.02.2008 року та 18.08.2008 року в яких заявник дає згоду на отримання будь-якої інформації, пов’язаної з нею та членами її сім’ї, і підписує попередження про відповідальність за надання неточних та неповних відомостей про доходи та майновий стан сім’ї. У вересні 2008 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення проведена перевірка достовірності інформації, наданої ОСОБА_3 За результатами проведеної перевірки було складено акт від 24.09.2008 року про наявність додаткових доходів у вигляді щомісячних страхових виплат: за січень-грудень 2006 року у розмірі 3731 грн. 93 коп., січень-грудень 2007 року у розмірі 4177 грн. 78 коп. та від СПД за період липень-вересень 2006 року у розмірі 1125 грн., жовтень-грудень 2006 року у розмірі 1150 грн., січень-березень 2007 року у розмірі 1200 грн., квітень-червень 2007 року у розмірі 1260 грн., додаткових доходів у доньки ОСОБА_3 –ОСОБА_4, які вона отримала від СПД за період: січень-березень 2006 року у розмірі 1050 гривень. Спеціалістами відділу соціальних виплат і допомог управління праці та соціального захисту зроблено перерахунок призначеної субсидії у зв’язку з наданням недостовірної інформації про майновий стан та проведено розрахунок надміру виплачених коштів, відповідно якого переплата складає 2717 грн. 82 коп. Відповідачу ОСОБА_3 неодноразово було направлено повідомлення про необхідність повернення бюджетних коштів та про подання до суду позовної заяви, які були залишені без відповіді.
Представник позивача ОСОБА_5, діюча на підставі довіреності у судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду повідомлялася заздалегідь і належним чином, просила розглянути справу у її відсутність.
Відповідач у судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася заздалегідь і належним чином, про причини неявки суд не повідомила.
Враховуючи, що розгляд справи відбувся у відсутність сторін, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у м.Харкові ради є органом місцевого самоврядування, відповідно до ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Матеріалами справи встановлено, що дійсно ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної ради м. Харкова для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, згідно з положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, в редакції постанови Кабінету Міністрів від 22.09.1997 року 31050 зі змінами та доповненнями, відповідачу ОСОБА_3, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, як уповноваженому власнику житла були призначені: з 01.08.2006 року по 31.07.2008 року у розмірі 4801 грн. 27 коп.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних ОСОБА_3 була призначена згідно з її заявами від 07.08.2006 року та 12.02.2007 року, 17.08.2007 року, 12.02.2008 року та 18.08.2008 року, в яких відповідач дає згоду на отримання будь-якої інформації, пов’язаної з нею та членами її сім’ї, і підписує попередження про відповідальність за надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан сім’ї.
До заяви громадянкою ОСОБА_3 заповнювалась декларація про доходи та майновий стан сім'ї.
У вересні 2008 року державним соціальним інспектором управління, який діє на підставі Положення про державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2004 р. № 1098, зі змінами та доповненнями, була проведена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої ОСОБА_3, перевірка проводилась за даними Фрунзенської податкової інспекції про наявність у громадян доходів, за результатами проведеної перевірки складено Акт від 24.09.2008 року про наявність у відповідача:
1) Додаткових доходів у вигляді щомісячних страхових виплат, які вона отримала у відділенні ФД ФСНВУ в Орджонікідзевському районі:
Січень-грудень 2006 року у розмірі 3731 грн. 93 коп.
Січень-грудень 2007 року у розмірі 4177 грн. 78 коп.
2) Від СПД за період:
Липень-вересень 2006 року у розмірі 1125 грн.
Жовтень-грудень 2006 року у розмірі 1150 грн.
Січень-березень 2007 року у розмірі 1200 грн.
Квітень-червень 2007 року у розмірі 1260 грн.
3) додаткових доходів у доньки ОСОБА_3 –ОСОБА_4, які вона отримувала від СПД за період січень-березень 2006 року у розмірі 1050 гривень.
Спеціалістами відділу соціальних виплат і допомог ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення ОСОБА_3 зроблено перерахунок призначеної субсидії у зв’язку з наданням недостовірної інформації про майновий стан та проведено розрахунок надміру виплачених коштів:
1) розмір призначеної субсидії –4801 грн.27 коп.;
2) розмір знятих сум субсидій за фактичним використанням комунальних послуг –1277 грн. 97 коп.;
3) розмір перерахованих коштів за призначеними субсидіями –3523 грн. 30 коп.
4) розмір субсидії після перерахунку, виходячи з нових обставин (недостовірна інформація про майновий стан) –1197 грн. 76 коп;
5) розмір добавлених сум субсидій за фактичним використанням комунальних послуг –392 грн. 28 коп.;
6) розмір перерахованих коштів за призначеними субсидіями (1197 грн. 76 коп. –392 грн. 28 коп.) –805 грн. 48 коп.
7) переплата складає –2717 грн. 82 коп.
Таким чином, відшкодуванню підлягає надміру виплачена субсидія у сумі 2717 грн. 82 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, 17.03.2009 року та 13.05.2009 року було направлено виклик до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у м. Харкові ради, з попередженням про необхідність повернення бюджетних коштів про надання позовної заяви до суду про відшкодування надміру виплаченої субсидії та повідомлення про необхідність повернення грошових коштів, виплачених за призначеними субсидіями.
Попередження позивача залишено без відповіді та задоволення, погашення надміру виплаченої допомоги гр. ОСОБА_3 не проводилось.
Згідно із п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, в редакції постанови Кабінету міністрів України від 22 вересня 1997 року №1050, зі змінами та доповненнями, яким врегульовано порядок призначення населенню субсидії, встановлено, що надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, не повернуті до державного бюджету добровільно, стягується управлінням у судовому порядку.
Перерахування коштів для відшкодування витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється управлінням на рахунок субвенції із Державного бюджету України. Субвенції згідно із ст..2 Бюджетного кодексу України це міжбюджетні трансфери для використання на певну мету в порядку, визначеному, тим органом, який прийняв рішення про надання бюджетних коштів. Витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України, є нецільовим використанням цих коштів.
При таких обставинах, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ч.8 ст.7, ч.1 ст.21, 23, 119 Бюджетного кодексу України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, в редакції постанови Кабінету міністрів України від 22 вересня 1997 року №1050ст. ст. 9, 10, 11,99 -100, 160-162 , 167 КАС України суд –
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_3 про зобов’язання виплатити надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою - задовольнити.
Зобов’язати ОСОБА_3 повернути суму надміру виплаченої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 2717 грн. 82 коп. (дві тисячі сімсот сімнадцять гривень вісімдесят двій копійки) на рахунок ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради (розрахунковий рахунок 35410019001182, ГУДКУ у Харківській області м.Харкова МФО 851011, ОКПО 03196653, Призначення платежу: повернення надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім’ям, КФК 090401 КЕКВ 0000).
Стягнути з ОСОБА_3 у дохід держави судовий збір у розмірі 3 гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена повністю або частково протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а особами, які не брали участі у судовому засіданні, - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення з одночасним надісланням особою, яка подає апеляційну скаргу, її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя: