ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.08 Справа № 6/249/08
Суддя Місюра Л.С.
За позовом Концерну “Міські теплові мережі” м. Запоріжжя
До Запорізького обласного військового комісаріату м. Запоріжжя
Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя м. Запоріжжя
Про стягнення 12 919 грн. 93 коп.
Суддя Місюра Л.С.
За участю представників:
Від позивача: Алілуєв Д.Ю. –дов. № 5/27 від 02.01.2008р.
Від відповідача 1: не з’явився
Від відповідача 2: не з’явився
Розглянувши матеріали справи за позовом Концерну “Міські теплові мережі” м. Запоріжжя до Запорізького обласного військового комісаріату м. Запоріжжя та Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя м. Запоріжжя про стягнення 12 919 грн. 93 коп., суддя
В С Т А Н О В И В:
Позивач в позовній заяві просив стягнути з відповідача заборгованість за поставлену теплову енергію в розмірі 12 919 грн. 93 коп.
Позивач неодноразово уточнив позовні вимоги, остаточно просить стягнути з Запорізького обласного військового комісаріату м. Запоріжжя заборгованість за поставлену теплову енергію за період: з березня по квітень 2005р., з жовтня по грудень 2005р., за лютий 2006р. та листопад 2006р., всього в розмірі 12 919 грн. 93 коп. В частині позовних вимог до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя позивач відмовився.
Судом було роз’яснено позивачу наслідки відмови від позову.
Заява та відмова були прийняті судом, оскільки вони заявлені у відповідності з вимогами ст. 22 та 78 ГПК України.
Перший відповідач по суті позовних вимог пояснив: у відповідності до вимог сумісної директиви від 09.12.2005р. Департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/4/1837 та Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України №303/18/2050 з 01.02.2006р. бухгалтерський облік будівель та споруд, закріплених за військовими частинами, закладами, установами, та організаціями Збройних Сил України, покладається на постачальні органи квартирно-експлуатаційної служби (квартирно-експлуатаційні відділи міст та квартирно-експлуатаційні частини районів). На виконання зазначеної директиви вищого командування, командувачем військ Південного оперативного командування було видано телеграму-розпорядження від 27.12.2005р. №303/22/1/398, у відповідності до вимог п. 5 якої, зокрема передбачено: до 25.01.2006р. сумісно з постачальниками квартирно-експлуатаційних відділів міст (районів) скласти додаткові угоди по договорам на постачання комунальних послуг з постачальниками по кожній військовій частині, а до 01.02.2006р. передати постачальникам квартирно-експлуатаційних відділів міст (районів) існуючу дебіторсько-кредиторську заборгованість за бюджетною програмою «Утримання, експлуатація, обслуговування, казармено-житлового фонду, будівель, споруд та об'єктів, що належать Збройним Силам України».Таким чином, витрати на утримання будинків та споруд закріплених за військовими комісаріатами Запорізької області, та зокрема будівлі та споруд, що розташовані за адресою:м. Запоріжжя, вул. Музична. 2 здійснюється за рахунок коштів державного бюджету через Квартирно-експлуатаційний відділ м. Запоріжжя. Кошти на утримання будівель та споруд по експлуатаційним витратам, сплати комунальних послуг, теплопостачання, тощо, Запорізькому обласному військовому комісаріату не були передбачені бюджетними асигнуваннями та затвердженим на 2007 рік кошторисом, як не передбачені і на 2008рік. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про Збройні Сили України" фінансування Збройних Сил України здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Відповідно до ст.ст. 7,51 Бюджетного Кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та провадять виплати тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Будь-які бюджетні зобов'язання взяті за кошти Державного бюджету без відповідних бюджетних асигнувань не вважаються бюджетними зобов'язаннями, а витрати державного бюджету на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватись. У відповідності до ст. 5 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", ст. 5 Закону України " Про господарську діяльність у Збройних Силах України" військова частина (установа, організація) за своїми зобов'язаннями несе відповідальність лише коштами, які надходять на її рахунки по відповідних статтях кошторису. Основним фінансовим документом військової частини (військового комісаріату) є затверджений у встановленому порядку кошторис, згідно якого і тільки в межах якого може здійснювати видатки грошових коштів, з урахуванням економічної та програмної класифікації видатків.
Другий відповідач позовні вимоги не визнав з наступних підстав: згідно ч.4 ст.43 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу»місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування забезпечують районні (місцеві) військові комісаріати службовими будинками, підсобними господарськими приміщеннями і приміщеннями для призовних пунктів (дільниць), здійснюють поточний і капітальний ремонт цих будинків та приміщень, здійснюють оплату районним (міським) військовим комісаріатам комунально-побутових послуг (освітлення, водопостачання, опалення тощо) за рахунок коштів місцевого бюджету. Поточний та капітальний ремонт службових будинків районних (міських) військових комісаріатів, підсобних господарських приміщень в приміщень для призовних пунктів (дільниць), які перебувають у державній власності та належать до сфери управління Міністерства оборони України, а також оплата наданих їм комунально-побутових послуг (освітлення, водопостачання, опалення тощо) здійснюється за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України. У відповідності до вимог сумісної директиви від 09.12.05 Департаменту фінансів міністерства оборони України № 248/4/1837 та Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України № 303/18/2050 з 01.02.2006р. бухгалтерський облік будівель та споруд, закріплених за військовими частинами, закладами, установами, та організаціями Збройних Сил України, покладається на постачальні органи квартирно-експлуатаційні служби (квартирно-експлуатаційний відділи міст та квартирно-експлуатаційні частини районів). Будівля та споруди в яких розміщений Запорізький обласний військовий комісаріат не перебуває на балансі КЕВ м. Запоріжжя.
Розгляд справи неодноразово відкладався, за клопотанням сторін продовжений строк розгляду спору.
10.07.2008р. розгляд справи продовжено.
Відповідачі, сповіщені про місце, день та час розгляду справи в порядку, передбаченому Господарським процесуальнім кодексом України (далі –ГПК України), в судове засідання 10.07.2008р. не з’явились, витребувані судом документи не надали.
За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, у відповідності зі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та пояснення відповідачів в судовому засіданні 03.07.2008р., суддя вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
01.10.2002р. між Концерном “Міські теплові мережі” м. Запоріжжя та Запорізьким обласним військовим комісаріатом м. Запоріжжя був укладений договір на постачання теплової енергії № 1530-К (далі –договір).
Відповідно до договору, позивач поставив першому відповідачу березня по квітень 2005р., з жовтня по грудень 2005р. за лютий 2006р. та листопад 2006р. в розмірі 20 043 грн. 27 коп., що підтверджується актами виконаних робіт на відповідні місяці.
Споживач, відповідно зі ст. 6.4 договору, зобов’язаний до 13 числа місяця, наступного за розрахунковим, оформити та повернути теплопостачальної організації акт виконаних робіт.
Згідно пункту 6.5 договору, основним документом для розрахунків є рахунок та акт приймання-передачі.
Відповідач частково оплатив отримані послуги у розмірі 7123 грн. 34 коп., що підтверджуються спільними протокольними рішення № 08/05-358 від 01.08.2005р. та № 04/06-126 від 27.04.2006р.
Заборгованість в розмірі 12 919 грн. 93 коп., перший відповідач до теперішнього часу не погасив, що підтверджується двосторонніми актами звірки від 01.05.2006р., 01.12.2007р., 01.01.2008р., 01.03.2008р.,
Згідно до статті 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За таких обставин, з першого відповідача підлягає стягненню 12 919 грн. 93 коп.
Позивач подав відмову від позову, в частині стягнення з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя, суми заборгованості в розмірі 12 919 грн. 93 коп.
Процесуальні наслідки відмови від позову позивачу розяснені.
Відмова від позову, в частині стягнення суми заборгованості в розмірі 12 919 грн. 93 коп. з другого відповідача приймається, оскільки вона заявлена у відповідності з вимогами ст. 22 та 78 ГПК України.
Заперечення першого відповідача судом не приймаються з наступних підстав: Акт звірки та передачі дебіторської та кредиторської заборгованості за спожиту теплову енергію від 01.01.2006р., підписаний тільки між відповідачами. Цей акт не узгоджений та не підписаний керівництвом Концерну “Міські теплові мережі”, так як на акті відсутні підпис керівника та кругла печатка концерну. На акті міститься лише штамп та підпис бухгалтера, про отримання вищевказаного акту. Всі документи по спірному договору, умови його виконання повинні бути підписані в двосторонньому порядку сторонами по договору. Ліквідування фінансового відділення не є підставою для невиконання умов договору. Згідно до статті 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від договору не допускається.
Відповідно до ст. 599 ЦК України, зобов’язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Враховуючи усе вищевикладене, заперечення відповідача необґрунтовані.
Судові витрати покладаються на першого відповідача.
Керуючись ст. ст. 22, 44 –49, 75, 82 –85 ГПК України, суддя
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Запорізького обласного військового комісаріату м. Запоріжжя (69063, м. Запоріжжя, пров. Тихий, буд. 7, р/р 141036 в Обл.опер. управлінні НБУ, МФО 313377, ЄДРПОУ № 07835529) на користь Концерну “Міські теплові мережі” (69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137, ЄДРПОУ 32121458, р/р № 26004045320001 в АКБ «Індустріалбанк», МФО 313849) основний борг в сумі 12 919 грн. 93 коп., витрати по держмиту в сумі 129 грн. 20 коп. та на ІТЗ судового процесу в сумі 118 грн. Видати наказ.
Провадження по справі, у відношенні стягнення суми заборгованості в розмірі 12 919 грн. 93 коп., з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя, припинити.
Суддя Л.С. Місюра
Рішення підписано та передано на відправку: 10.07.2008р.