Постанова № 21083223, 12.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.12.2011
Номер справи
2а-12410/11/2670
Номер документу
21083223
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 грудня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-12410/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «М-Техно»

простягнення заборгованості у розмірі 1152,19 грн.

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва до товариства з обмеженою відповідальністю «М-Техно»про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги Закону України “Про збір на загальнообовязкове державне пенсійне страхування” від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР, відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування є обовязковою для всіх субєктів підприємницької діяльності, відповідач не сплатив страхові внески. В звязку з наведеним, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 1152грн. 19 коп.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «М-Техно», перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва та є платником єдиного внеску на загально обовязкове державне соціальне страхування відповідно до статті 1 Закону України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” та статті 14 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058-ІV із змінами та доповненнями, страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обовязкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно з частиною 3 статті 18 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Частиною 2 статті 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з частиною 12 статті 20 “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу частини 2 статті 106 “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строк, визначені статтею 20 даного Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною 3 цієї статті встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дні одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Наявність заборгованості у вказаній сумі підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень травень 2011 року. Згідно картки особового рахунку відповідача з 1152,19грн. (1049,57 нарахування єдиного соціального внеску (36,6-49,7%) + 102,62 (3,6%+5,3%) згідно звітності) нарахованих страхових внесків.

Як свідчать матеріали справи, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону щодо сплати страхових внесків у строки та в порядку, що визначені законодавством з питань загальнообовязкового державного пенсійного страхування у відповідача виникла заборгованість в сумі 1152грн. 19коп.

Наявність заборгованості у вказаній сумі підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті.

Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва на підставі облікових даних з картки особового рахунку товариства з обмеженою відповідальністю «М-Техно»платника єдиного внеску, сформовано та надіслано на адресу відповідача вимоги № Ю-0670 від 1 липня 2011року на суму 1152,19грн, № Ю-352 від 5 травня 2011 року на суму 442,19грн. Перша вимога не була отримана відповідачем та повернулась у звязку з закінченням терміну зберігання , друга вимога була отримана уповноваженим представником відповідача, про що свідчить зворотній бік поштового повідомлення про вручення.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи або ж спростувати докази позивача відповідач не надав.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «М-Техно»(02152, місто Київ, вул. Бучми, 8, кв.160 код ЄДРПОУ 31901828) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі міста Києва (р/р 37191006002624, р/р37192083002624, Головне управління державного казначейства України в місті Києві МФО 3820019, код ЄДРПОУ 22869448) заборгованість в розмірі 1152 (одну тисячу сто пятдесят дві )грн. 19 коп.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.М. Клименчук