Постанова № 21082494, 09.06.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.06.2011
Номер справи
2а-415/11/2670
Номер документу
21082494
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014 м.Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

09 червня 2011 року Справа №2а-415/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

судді: Пісоцької О.В.,

за участю секретаря

судового засідання Швеця О.Ю.,

розглянувши у приміщенні суду у місті Києві у відкритому судовому засіданні справу

за позовною заявоюДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

дотовариства з обмеженою відповідальністю «ДЦ Україна»

простягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (далі ДПІ у Святошинському районі, позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «ДЦ Україна»(далі ТОВ «ДЦ Україна», відповідач), в якій просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 4080грн.00коп. (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 22 березня 2011 року №382/9/10-029).

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги просив задовольнити, обґрунтовуючи їх невиконанням відповідачем приписів Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»та несплатою вище зазначеної суми.

Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на його необґрунтованість.

Відповідно до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у відкритому судовому засіданні 09 червня 2011 року о 14год. 18хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Дослідивши наявні у справі докази та встановивши обставини, необхідні для вирішення даного спору, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.

28 липня 2010 року посадовими особами ДПІ у Святошинському районі згідно направлення на перевірку від 28 липня 2010 року №716/23-05, на підставі Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06липня 1995 року №265/95-ВР (далі Закон України №265/95-ВР), «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року №481/95ВР (далі - Закон України №481/95-ВР), проведено перевірку господарської одиниці відповідача магазину, що розташований за адресою: м.Київ, бул. Татарська, 6.

Під час перевірки податковим органом виявлено, що відповідачем не забезпечено зберігання КОРО протягом законодавчо встановленого терміну, що є порушенням вимог статті 8 Закону України №265/95-ВР.

Крім того, в ході перевірки виявлено порушення відповідачем приписів статті 15-2 Закону України №481/95-ВР, а саме: відсутність наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки за дотриманням суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій від 28липня 2010 року №0672/26/57/23/32424255 (далі акт перевірки).

Акт перевірки підписаний управляючим магазином ТОВ «ДЦ Україна»Луценко Н.В. із зауваженнями.

19 серпня 2010року на підставі акту перевірки позивачем прийняті рішення №0003442330, №0003452330, які також отримані ТОВ «ДЦ Україна», про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі, відповідно, 680грн. 00коп. та 3400грн. 00коп.

Встановивши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення щодо їх задоволення, оцінивши за правилами, встановленими статтею86 Кодексу адміністративного судочинства України, наявні докази, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з пунктом 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року №509-XII, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Статтею 15 Закону України №265/95-ВР передбачено, що контроль за додержанням суб`єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно зі статтею 8 Закону України №265/95-ВР форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, повязаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Форма, зміст та порядок ведення розрахункових документів, а також форма та порядок подання звітності, повязаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною податковою адміністрацією України.

Відповідальність за невиконання зазначених обовязків передбачена у вигляді фінансової санкції у подвійному розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, податковий орган, встановивши при проведенні перевірки порушення відповідачем вимог статті 8 Закону України №265/95-ВР, що виявилось у незабезпеченні незабезпеченні зберігання КОРО протягом законодавчо встановленого терміну, правомірно застосував до відповідача фінансову санкцію у розмірі 3400грн. 00коп.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі їх порушення, нести відповідальність, передбачену Законом України №481/95-ВР.

Відповідно до статті 15-2 Закону України №481/95-ВР власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобовязані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоровю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: «Місце для куріння»та інформація про шкоду, яку завдає здоровю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоровю!».

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоровю!».

Згідно з частиною 1 статті 17 Закону України №481/95-ВР за порушення норм зазначеного Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до абзацу 10 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону,3400 гривень.

Таким чином, ДПІ у Святошинському районі обґрунтовано застосувало до відповідача фінансову санкцію, виходячи з абзацу 10 частини 2 статті 17 Закону України №481/95-ВР, у розмірі 3400 грн. 00 коп.

Отже, загальна сума заборгованості по фінансових санкціях, що підлягають сплаті відповідачем до Державного бюджету України, становить 4080 грн. 00коп.

Водночас, частиною 5 статті 17 України №481/95-ВР передбачено, що у разі невиконання субєктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Докази про оскарження в судовому порядку рішень ДПІ у Святошинському районі, щодо застосування фінансових санкцій до ТОВ «ДЦ Україна», сторонами суду не надано.

На час вирішення даного спору заборгованість зі сплати фінансових санкцій відповідачем не погашена.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року №509-ХII, фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В матеріалах справи відсутні докази, які б спростовували доводи позивача.

Таким чином, оцінивши за правилами, встановленими статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України, наявні в матеріалах справи докази та пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 7, 9, 11, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ДЦ Україна» (03115 м.Київ, вул. М.Краснова, буд. №27; код за ЄДРПОУ 32424255) на р/р 31110104700009, одержувач УДК у Святошинському районі м.Києва, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, код 26077945, МФО 820019 4080грн. 00коп. (чотири тисячі вісімдесят гривень 00коп.) фінансових санкцій.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) О.В. Пісоцька

З оригіналом згідно.

Суддя О.В. Пісоцька