Постанова № 210814, 31.10.2006, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
31.10.2006
Номер справи
а6/618-06
Номер документу
210814
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

31.10.06р.

Справа № А6/618-06

За позовом Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ

до Комунального житлового підприємства №28, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг

про стягнення 53 148,00 грн.

Суддя Коваленко О.О.

Секретар судового засідання Яланська Н.А.

Представники сторін:

Від позивача Ахметова О.О. довіреність №0306/04 від 05.01.2006 року Від відповідача Філімонцева Ю.М. довіреність №2387 від 26.09.2006 року

СУТЬ СПОРУ:

Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів-далі по тексту позивач, звернулось до суду з позовом до Комунального житлового підприємства №28, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг-далі по тексту відповідач про стягнення з відповідача на користь позивача адміністративно-господарської санкції у сумі 53 148,00 грн. за не створення робочіх місць у 2005 році для працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача, на підставі державної статистичної звітності про зайнятість та працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача за 2005 р.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач відзив на позов та інші витребувані господарським судом матеріали надав, позовні вимоги позивача визнає частково у сумі 42 518,40 грн., посилаючись на те, що:

- з даних, наведених у звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік відповідач вказує, що середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві складає 250 осіб. Таким чином згідно законодавства, середньооблікова чисельність інвалідів- штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідно до чотирьох-відсоткового нормативу-10 осіб. За даними розділу І звіту на підприємстві у 2005 році працювало-0 осіб, але фактично працювало 2 особи, що підтверджується ксерокопіями довідок МСЕК працівників, які працювали на підприємстві на той час. Одже, відповідач вказує на те, що у звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік відповідачем було допущено помилку при складанні вищевказаного звіту.

- так як на підприємстві у відповідача відсутньо 8 осіб, які повинні працювати на підприємстві відповідно до чотирьох-відсоткового нормативу, заборгованість перед позивачем складає 42 518,40 грн. З розрахунку:

- фонд оплати праці штатних працівників - 1 328 700,00 грн.,

- середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу - 250 осіб,

- кількість інвалідів відсутніх на підприємстві - 8 осіб

Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем складає:

1 328 700,00 грн. : 250 осіб = 5 314,80 грн. * 8 осіб = 42 518,40 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін та дослідивши подані докази, суд –

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до чинного законодавства - ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (із змінами і доповненнями) підприємства (об’єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів згідно звітності менша, ніж встановлена нормативом для даного підприємства, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не займане інвалідом з вини відповідача.

Згідно пунктів 2, 3, 11 Положення про Фонд України соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1999 року №92, Фонд і його відділення є юридичними особами, одним з головних завдань яких є здійснення контролю за додержанням підприємствами встановлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Згідно п. 11 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року №1767 у разі несплати штрафних санкцій в установлений термін, відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку. Інший порядок стягнення зазначених платежів діючим законодавством не передбачено.

Згідно вищевикладеного позивач просить суть стягнути з відповідача 53 148,00 грн. штрафних санкцій, так як у 2005 році відповідачем не було виконано встановлений норматив по працевлаштуванню інвалідів у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши повноважних представників сторін в судовому засіданні суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково оскільки, у 2005 році середньоблікова чисельність працівників облікового складу складала 250 осіб, у зв’язку з цим відповідно до статті 19 Закону про захист інвалідів встановлен норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 4%, що становить 10 осіб, а згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік (форма №10-п1), наданого самим відповідачем, на підприємстві у відповідача у 2005 році працювало - 0 осіб, але фактично працювало 2 особи, оскільки відповідачем допущено помилку при складанні звіту, тобто відповідачем не було створено 8 робочих місця для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до Закону про захист інвалідів обов’язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов’язком підбирати і працевлаштовувати інвалідів на створені робочі місця. Такий обов’язок покладається на органи працевлаштування, що перелічені в ч.1 ст.18 цього Закону.

Приймаючи до уваги, що в порушення чинного законодавства України відповідачем

не було створено 8 робочих місць для працевлаштування інвалідів позовні вимоги позивача слід визнати обґрунтованими і підлеглим задоволенню частково у сумі 42 518,40 грн., тобто за не створення 8 робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно із статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Оскільки дані штрафні санкції витрачаються державою на соціальний захист інвалідів країни, які на даний час є самою незахищеною верствою населення України, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково у сумі 42 518,40 грн, в зв’язку з чим керуючись Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги позивача задовольнити частково.

Стягнути з Комунального житлового підприємства №28, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Остапа Вишні 6А (р/р 26001301107 в Інгулецькому відділені Ощадбанку України, МФО 306168, код ЄДРПОУ 33355997) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 49000, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса,60, к.18, (р/р 31215230600023 в банку УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 25005978) 42 518,40 грн. заборгованості.

В решті позову відмовити.

За заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення, видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

О.О. Коваленко