Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2012 р. № 2а-12606/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Іваськевича С.В.,
за відсутності представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю -
в с т а н о в и в:
Бродівський районний центр зайнятості Львівського обласного центру зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_1 допомоги по безробіттю в сумі 4538,14 грн.
Ухвалою суду від 16.11.2011 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 17.01.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача подав клопотання про розгляд справи без його участі, зазначив, що позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач в судове засідання не зявився, письмових заперечень проти позову не надав, хоча був належним чином повідомлений по розгляд справи, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Бродівський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»тощо.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (надалі Закону України № 1533-ІІІ).
Як вбачається з ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ст.7 Закону України № 1533-ІІІ видами забезпечення безробітних є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
Керуючись п.п.1,3,4 ст. 22, п.1ст. 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»на підставі довідки про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем роботи, відповідачу було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю з 20.03.2011 року.
Відповідно до п.5 ст.12 зазначеного Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Для проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання статусу безробітної та виплати її матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до Державної служби зайнятості під час ї реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної, центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Обмін інформацією здійснюється згідно з Порядком взаємодії субєктів інформаційного обміну щодо надання та використання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, затвердженим спільним Наказом Держпідприємництва, ДПА, Держкомстату від 07.12.2005 року за №121/560/406.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 21.03.2011 року ОСОБА_1 звернувся до Бродівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного зі виплатою допомоги по безробіттю. У такій заяві ОСОБА_1 підтвердив той факт, що не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсійних виплат не отримує.
Бродівським районним центром зайнятості проведено звірку даних з Державною податковою адміністрацією України, результати якої відображені в Акті розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»№ 86 від 26.07.2011 року. Встановлено, що згідно запису у трудовій книжці ОСОБА_1, він перебував у трудових правовідносинах з ПОСП «Агрофірма «Лан»з 25.08.2010 року по 03.03.2011 року.
Відповідно до листа арбітражного керуючого від 20.07.2011 року у справі №7/113-Б про банкрутство ПОСП «Агрофірма «Лан»встановлено, що ОСОБА_1 в трудових правовідносинах у згаданий вище період не перебував.
Як вбачається з листа ДПІ у Бродівському районі від 22.07.2011 року №5544/10/28-019/297 ОСОБА_1 в ПОСП «Агрофірма «Лан»доходу не отримував.
Постановою Господарського суду Волинської області від 02.03.2009 року ПОСП «Агрофірма «Лан»визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, а ухвалю Господарського суду Волинської області від 31.03.2011 року по справі №7/113-Б ПОСП «Агрофірма «Лан»ліквідоване. В межах виконання заходів ліквідаційної процедури за період з 02.03.2009 року працівники на роботу в даному підприємстві не приймались, що підтверджується листом арбітражного керуючого у справі №7/113-Б про банкрутство від 20.07.2011 року.
Таким чином, ОСОБА_1 незаконно отримував допомогу по безробіттю на підставі підроблених документів (довідки про середню заробітну плату (дохід) та трудової книжки).
За час перебування на обліку у Бродівському районному центрі зайнятості Львівського обласного центру зайнятості відповідач отримав матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю, зокрема:
- за березень 2011 року в сумі 638,10 грн.;
- за квітень 2011 року в сумі 1740,27 грн.;
- за травень 2011 року в сумі 1811,72 грн.;
- за червень 2011 року в сумі 1626,97 грн.;
- за липень 2011 року в сумі 1186,10 грн.
Всього 7003,16 грн., з них відповідачем повернуто допомогу по безробіттю в сумі 2465,02 грн.
Таким чином, сума коштів, яка підлягає поверненню відповідачем, становить 4538,14грн.
Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути із ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Бродівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості (80600, Львівська область, м.Броди, вул. Гончарська, 15, р/р 37175301900022 в ГУДКУ у Львівській області, ЄДРПОУ 20848943, МФО 825014) допомогу по безробіттю в сумі 4538 (чотири тисячі пятсот тридцять вісім) гривень 14 (чотирнадцять) копійок.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 20 січня 2012 року.
Суддя Сакалош В.М.