ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 грудня 2011 р. № 2а-14633/11/1370
12 год. 06 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Качур Р. П.
За участю секретаря судового засідання Подібки М. З.
представника позивача Ортинської Н. М., представника відповідача Шилкіна Г. В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до Будинкоуправління №1 Львівської КЕЧ району про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна,
В С Т А Н О В И В:
29 грудня 2011 року о 15 год. 15 хв. на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшли матеріали подання Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до Будинкоуправління №1 Львівської КЕЧ району про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Подання обґрунтоване тим, що позивачем 28.12.2011 року прийнято рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків відповідача у звязку з тим, що відповідачем було відмовлено податковому органу у проведенні позапланової виїзної перевірки. Позивач вважає вказане рішення про застосування адміністративного арешту майна таким, що прийнято у відповідності до вимог законодавства та просить визнати його обґрунтованим.
Представник позивача в судовому засіданні подання підтримав у повному обсязі, просив задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечив, вказав, що під час проведення перевірки ним не було надано всіх первинних документів згідно переліку, зазначеному в запитах податкового органу про надання документів до перевірки.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи в їх сукупності, суд встановив наступні факти та правовідносини.
Будинкоуправління №1 Львівської КЕЧ району зареєстроване 09.09.2010 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради, що підтверджено Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців № 11131752 від 14.09.2011 року. Відповідача взято на облік в органах ДПС 22.12.1994 року за № 9898, згідно довідки № 2196 від 28.12.2011 року.
Державною податковою інспекцією у Сихівському районі м. Львова, на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України 16.12.11 р. прийнято рішення № 1044 про проведення позапланової виїзної документальної перевірки БУ № 1 Львівської КЕЧ району з 16.12.11 по 22.12.11 р.
Для проведення перевірки ДПІ у Сихівському районі м. Львова видано направлення № 1223 та вручено посадовій особі відповідача Шишкіну Г.
Наказом № 1061 від 22.12.11 ДПІ у Сихівському районі прийнято рішення про продовження терміну проведення перевірки на 2 робочих дні.
Відповідно до п.п. 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України посадовими особами ДПІ у Сихівському районі м. Львова було здійснено вихід на перевірку 26.12.2011 року о 12 год. 45 хв. за юридичною адресою Будинкоуправління №1 Львівської КЕЧ району: м. Львів, вул. Стрийська, 105.
Головою ліквідаційної комісії Будинкоуправління №1 Львівської КЕЧ району Шилкіним Г. В. на вимогу посадових осіб ДПІ у Сихівському районі м. Львова не було надано документів та регістрів бухгалтерського обліку відповідно до усних та письмових запитів від 16.12.2011 року № 18239/23-209 «Про надання документів до перевірки». Вказане підтверджено представником відповідача Шилкіним Г. В. у судовому засіданні.
У зв'язку з вищевикладеними обставинами посадовими особами ДПІ у Сихівському районі м. Львова складено Акт № 148 про ненадання до перевірки оригіналів первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.
Рішенням про застосування адміністративного арешту майна платника податків № 18690 від 28.12.2011 року керівником ДПІ у Сихівському районі м. Львова застосовано умовний адміністративний арешт майна платника податків Будинкоуправління №1 Львівської КЕЧ району код ЄДРПОУ 24964234, юридична адреса: м. Львів, вул. Стрийська, 105.
Станом на момент розгляду подання документів, необхідних для проведення перевірки відповідачем не надано.
В Податковому кодексі України визначено, що адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, зокрема: платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби. (п. п. 94.2.3. п. 94.2. ст. 94 ПК України).
Арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті.
Арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Відповідно до п.94.5 ст. 94 ПК України арешт майна може бути повним або умовним.
Повним арештом майна визнається заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження або користування його майном. У цьому випадку ризик, пов'язаний із втратою функціональних чи споживчих якостей такого майна, покладається на орган, який прийняв рішення про таку заборону.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Згідно з положеннями п.94.6 ст.94 ПК України керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.
Відповідно до п.94.10 ст. 94 ПК України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Зазначена норма Податкового кодексу України кореспондується з пунктом другим частини першої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; стягнення коштів за податковим боргом.
Судом під час розгляду справи встановлено наявність законних підстав для проведення перевірки і ненадання відповідачем необхідних для її проведення бухгалтерських та первинних документів, відтак суд дійшов висновку про правомірність прийнятого позивачем 28 грудня 2011 року рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків Будинкоуправління № 1 Львівської КЕЧ району (код ЄДРПОУ 24964234).
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 17-19, 94, 160-163, 167, 183-3 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання задовольнити повністю.
2. Підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна Будинкоуправління № 1 Львівської КЕЧ району (код ЄДРПОУ 24964234, місцезнаходження: м. Львів, вул. Стрийська, 105), застосованого на підставі рішення Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова № 18690 від 28 грудня 2011 року.
3. Судові витрати зі сторін не стягуються.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України:
Повний текст постанови складено та підписано 3 січня 2012 року.
Суддя Качур Р.П.