Постанова № 21076212, 16.12.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2011
Номер справи
2а-9255/11/1370
Номер документу
21076212
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 грудня 2011 р. № 2а-9255/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Чернишенко Н.А., представника відповідача: Гіри С.В., розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс»про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до міського комунального підприємства «Львівелектротранс»в особі Тролейбусного депо міського комунального підприємства «Львівелектротранс» про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує податковий борг внаслідок несплати податкового зобовязання з податку на доходи найманих працівників у розмірі 146954,08 грн.

16.12.2011 року вх.№58721 представником позивача подано заяву про зменшення позовних вимог, згідно якої просить стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 15834,08 грн.

Крім того, в ході судових засідань позивачем уточнено найменування відповідача, зазначено назву відповідача - Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс».

Представник позивача в судове засідання не зявився, подав клопотання від 16.12.2011 року вх.№58722 про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судовому засіданні наявність заборгованості визнав.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходив з наступного.

Відповідач ЛКП «Львівелектротранс»зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру від 10.08.2011 року за №10769948 та взятий на облік в органах державної податкової служби 02.03.1992 року, згідно довідки позивача від 17.12.2008 року №2092.

Як вбачається з матеріалів справи (копії акту, копії податкового повідомлення рішення, копії податкової вимоги, довідки про заборгованість), у ЛКП «Львівелектротранс» наявна заборгованість перед бюджетом внаслідок несплати податкових зобовязань з податку на доходи найманих працівників у розмірі 146954,08 грн., а саме:

1)самостійно задекларовані підприємством податкові зобовязання згідно поданої податкової декларації №23528 від 19.03.2011 року на суму 356684,60 грн.;

2)штрафні санкції, визначені ДПІ у Франківському районі м.Львова у звязку із порушенням підприємством п.п.8.1.2 п.8.1 ст.8, п.19.2 ст.19, п.20.2, п.20.3 ст.20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» №889-VI від 22.05.2003 року, про що складено акт №621/23-2/23955983 від 20.04.2011 року за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року та винесено податкове повідомлення-рішення №0000671720/0 від 06.05.2011 року, яким визначено підприємству податкове зобовязання (штрафні санкції) з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 510,00 грн.

Враховуючи переплату згідно картки особового рахунку платника податків в розмірі 42950,00 грн. та часткову сплату відповідачем податкового зобовязання у розмірі 169370,00 грн. податковий борг ЛКП «Львівелектротранс»станом на 27.07.2011 року склав 146954,08 грн..

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.

Як вбачається з припису норми п.п. 14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.п. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 вищезазначеного Кодексу вбачається, що податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Підпунктом 20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

ДПІ у Франківському районі м.Львова виставлялась відповідачу податкова вимога № 1496 від 21.04.2011 року на суму 313534,21 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.59.4. ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно заяви про зменшення позовних вимог від 16.12.2011 року вх.№58721 позивач просить стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 15834,08 грн..

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю.

Відповідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно із п. п. 95.2., 95.3. ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно п.102.4 ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобовязання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Як вбачається з матеріалів справи сума з податку на доходи найманих працівників (15834,08 грн.) є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін).

Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання (ч.3 ст. 72 КАС України).

Позовні вимоги про стягнення з ЛКП «Львівелектротранс»податкового боргу в сумі 15834,08 грн. є документально обґрунтованими, визнані відповідачем, а тому підлягають задоволенню.

Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 72, 94, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

п о с т а н о в и в :

Позов задоволити.

Стягнути з Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс»до Державного бюджету України податковий борг в сумі 15834 (п'ятнадцять тисяч вісімсот тридцять чотири) грн. 08 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Крутько О.В.