ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2011 р. № 2а-12612/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Коморного О.І. розглянув в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Обставини справи.
Позивач, Бродівський районний центр зайнятості, звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 на користь позивача суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 2917 грн. 81 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачу надано статус безробітного, призначено та виплачено допомогу по безробіттю на підставі поданих нею неправдивих відомостей.
Представник позивача не прибув, повідомлений належним чином, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача не прибув, повідомлений належним чином.
На підставі ст.ст. 122, 128 Кодексу адміністративного судочинства суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд дослідив подані документи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та
встановив:
Відповідач, ОСОБА_1 зареєстрована 08.02.2011 року в Бродівському районному центрі зайнятості як така, що шукає роботу.
У зв'язку з відсутністю підходящої роботи, згідно ст.2 Закону України "Про зайнятість населення", на підставі поданих нею документів (зокрема, трудової книжки із записом про перебування у трудових відносинах з ПОСП «Агрофірма «Лан»з 12.02.2010 року по 01.02.2011 року), відповідачу було надано статус безробітного з 15.02.2011 року (наказ №НТ110215 від 15.02.2011 р.).
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Закріплений у ч. 1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Законом України „Про зайнятість населення" визначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роби не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі відсутності такої роботи державною службою зайнятості приймається рішення про надання громадянам статусу безробітних за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу. Особи, визнані у встановленому порядку безробітними, мають право на одержання, відповідно до чинного законодавства України, допомоги з безробіття, передбаченої ст.23 Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Керуючись п.п. 1,3,4 ст.22, п. 1 ст.23 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", на підставі довідки про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем роботи, відповідачу було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю з 15.02.2011р. протягом 360 календарних днів.
Відповідно до п.5 ст. 12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків, та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням Фонду.
Відповідно до п.5 ст. 12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків, та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням Фонду.
Згідно Акту №114 про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», комісією з розслідування страхових випадків було проведено звірку достовірності перебування у трудових відносинах та отримання допомоги з ПОСТ «Агрофірма «Лан»відповідачем, та було встановлене що ОСОБА_1 не перебувала у трудових відносинах з ПОСТ «Агрофірма «Лан»та доходу в даному підприємстві не отримував, отже перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна з 15.02.2011 року і отримала допомогу по безробіттю на підставі поданих недостовірних даних.
Згідно п.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» безробітні зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
З урахуванням вищенаведених норм чинного законодавства та фактичних обставин справи, Суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства Україна, з сторін не стягуються.
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідент. номер НОМЕР_1) на користь Бродівського районного центру зайнятості (Львівська область м. Броди, вул. Гончарська, 15, ЄДРПОУ 20848943) 2917 (дві тисячі девятсот сімнадцять) грн. 87 коп. виплаченої допомоги по безробіттю.
3.Судові витрати з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяКоморний О.І.