Постанова № 21075485, 24.01.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2012
Номер справи
1170/2а-5190/11
Номер документу
21075485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку письмового провадження)

24 січня 2012 року Справа № 1170/2а-5190/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд, в складі судді Хилько Л.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді до публічного акціонерного товариства «Кіровоградський завод дозуючих автоматів»про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді (далі позивач) звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з публічного акціонерного товариства «Кіровоградський завод дозуючих автоматів» заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені у загальному розмірі 20701,96 грн..

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до відповідача застосовано штрафні санкції та нараховано пеню на підставі рішення про застосування фінансових санкцій від 10.04.2011 року №590 та до відповідача застосовано штраф у розмірі 13961,23 грн. та нараховано 6740,73 грн. пені за період з 20.01.2011 р. по 25.03.2011 р.. Тобто загальна сума заборгованості відповідача складає 20701,96 грн..

Позивач зазначає, що відповідачем у встановлений строк суми штрафів та пені сплачені не були.

Представник позивача, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.23), у судове засідання 24.01.2012 р. не зявився, надав до суду заяву (а.с.26-27) про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання 24.01.2012 року повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином, про що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.16, 24), своїм правом на подачу заперечень проти позовних вимог не скористався, заяв (клопотань) до суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Частиною 6 ст. 128 КАС України встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, суд вирішив розгляд справи не відкладати та розглянути її у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року №121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства.

Відповідно до витягу з ЄДРПОУ станом на 08.12.2011 р., відповідач ПАТ «Кіровоградський завод дозуючих автоматів»(код 00226514) є юридичною особою (місто Кіровоград, провулок Експериментальний, 2), зареєстрованою 04.12.1991 року виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради (а.с.8). Відповідач перебуває на обліку в управлінні ПФУ м. Кіровограда, як платник страхових внесків.

Правовідносини, що склалися між сторонами в даній адміністративній справі, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків та стягнення заборгованості по внескам.

З матеріалів справи вбачається, що фінансові санкції до відповідача застосовані за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків за 12 місяців 2010 року.

Відповідно до абз.5 п.7 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення»Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI, який набрав чинності з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Згідно абз.6 п.7 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення»Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI, на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини другої статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від09.07.2003 №1058-IV (чинної до 01.01.2011 року), суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з пунктом 2 частини девятої цієї ж статті (чинної до 01.01.2011 року), виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено, що 10 квітня 2011 року начальником управління ПФУ в м. Кіровограді винесено рішення №590, на підставі якого до відповідача, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, керуючись пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від09.07.2003 №1058-IV, застосовано штрафні санкції в сумі 13961,23 грн. та нараховано пеню в сумі 6740,73 грн. за період з 20.01.2011 р. по 25.03.2011 р. (а.с.11).

Підставою прийняття даного рішення стало те, що відповідач подав до управління ПФУ в м. Кіровограді звіти, але не сплачував внески своєчасно.

Відповідачем не надано доказів оскарження у встановленому порядку рішення начальника управління ПФУ в м. Кіровограді від 10.04.2011 року №590, як і доказів повної або часткової сплати заборгованості по ним.

Суд враховує, що рішення органів Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій є рішеннями субєкта владних повноважень, відтак підлягають обовязковому виконанню особою, щодо якої вони винесені, крім випадку їх зміни або скасування у встановленому порядку.

Відповідно до статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій та пені у розмірі 20 701,96 грн., відтак адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 17, 94, 158-162, 167, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді до публічного акціонерного товариства «Кіровоградський завод дозуючих автоматів»про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

2.Стягнути з публічного акціонерного товариства «Кіровоградський завод дозуючих автоматів» (код ЄДРПОУ - 00226514) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені у загальному розмірі 20 701 (двадцять тисяч сімсот одна) гривня 96 коп..

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її оголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько