Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2011 року 2а-8521/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Головенко О.Д.,
при секретарі судового засідання Вишневському Ю.А.,
за участю:
представника прокурора: Біди С.П.
представника позивача: Дроботун О.О.
представника відповідача: не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренегро»до Комунально побутового підприємства Ірпінської міської ради «Теплоенергопостач»про стягнення штрафу, -
в с т а н о в и в:
Заступник прокурора Оболонського району м. Києва (надалі - прокурор) звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «національна енергетична компанія «Укренерго»(надалі - позивач) до Комунально побутового підприємства Ірпінської міської ради «Теплоенергопостач»(надалі - відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 6800,00 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказує, що в ході проведення позивачем перевірки електрогосподарства відповідача було встановлено ряд порушень, що підтверджується актом від 01.02.2010 № 08/20-0036.
Вказує, що як наслідок, відповідно до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»та ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання»до відповідача було застосовано припис № 08/20-0036.
Зазначає, що вимоги припису відповідачем не виконано в повному обсязі, в наслідок чого винесено постанову від 14.07.2010 № 88 про накладення штрафу у розмірі 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 6800,00 грн.
Відповідачем штраф у розмірі 6800,00 грн. не сплачено, внаслідок чого і виникла заборгованість.
Представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав.
Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника прокурора та представник позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, здійснює державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укенерго».
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області, керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 провела перевірку електрогосподарства відповідача.
В ході перевірки було встановлено ряд порушень, а саме:
- порушення Правил користування електричною енергією;
- порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів;
- порушення Правил улаштування електроустановок.
Вищевказані порушення було зафіксовано в акті перевірки від 01.02.2010 № 08/20-0036 та винесено припис щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства зі встановленими термінами виконання.
Відповідач мав розробити систему технічного обслуговування та ремонтів електрообладнання (термін усунення порушень 19.02.2010); розмістити на видному місці однолінійні схеми електроустановок (термін усунення порушень 30.03.2010); нанести бирки на відкрито прокладених кабелях 0,4 кв з відповідними позначеннями та кабелі захистити від механічного пошкодження (термін усунення порушень 12.03.2010); провести профілактичні випробування електрообладнання, заземлюючих пристроїв, пристроїв грозозахисну згідно вимог (термін усунення порушень 01.04.2010); розмістити термометр або датчик вимірювання температури навколишнього повітря в приміщенні конденсаторної установки (термін усунення поршень 19.02.2010); розробити однолінійну схему конденсаторної установки (термін усунення порушень 19.02.2010); провести профілактичні випробування конденсаторної установки (термін усунення порушень 01.04.2010).
Вимоги припису відповідачем не було виконано в повному обсязі, про що свідчить акт перевірки від 25.05.2010.
В наслідок не виконання вимог припису, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області було винесено постанову № 88 від 14.07.2010 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфери теплопостачання.
Вищевказана постанова була відповідачем отримана, про що свідчить копія поштового повідомлення. Однак сума штрафу сплачено не було.
Відповідно до ст. 9. державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.
Державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж мають право:
1.Безперешкодно в будь-який час відвідувати об'єкти електроенергетики для перевірки додержання нормативно-правових актів про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів;
2.Давати у межах своїх повноважень керівникам об'єктів електроенергетики приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;
3.Застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до підприємств, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, за порушення законодавства про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:
-безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики;
-отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;
-давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;
-давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;
-надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів;
-вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;
-застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів діяльності а порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно з п. 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії Держенергонагляд застосовувати до суб'єктів господарської діяльності штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно з п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
На час розгляду справи по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунально побутового підприємства Ірпінської міської ради «Теплоенергопостач» в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31119106700007, одержувач ВДК у м. Ірпінь, банк одержувач ГУ ДКУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 23569441, код бюджетної класифікації 21081100, штраф в розмірі 6800,00 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Головенко О.Д.
Постанова у повному обсязі виготовлена 31 січня 2011 року.