ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" листопада 2011 р. Справа № 2a-3512/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Шумея М.В.,
секретаря Третяк В. Р,
за участю: представника позивача Раковецької Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську справу за позовом Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Коломияспецагропостач» про стягнення штрафних санкцій в сумі 8 160,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Коломияспецагропостач»про стягнення штрафних санкцій в сумі 8160,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних санкцій, застосованих за не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що 22 серпня 2011 року Івано-Франківським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік на ВАТ «Коломияспецагропостач» згідно постанов накладено штрафні санкції у розмірі 8160,00 гривень. Постанови про накладення на відповідача штрафних санкцій в установленому законом порядку не оскаржувалися, а також відсутні докази сплати штрафних санкцій. Просила стягнути з відповідача зазаначену заборгованість.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі.
Вислухавши представника позивача, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що ВАТ „Коломияспецагропостач” у відповідності до ч. 2 ст. 2 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” є емітентом.
Статтею 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” емітент зобовязаний подавати регулярну інформацію про емітента Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ч.4 цієї статті річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, емітент надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною 5 зазначеного Закону передбачено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.
У відповідності до ч. 6 ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 р. за №97/13364, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення взагальнодоступній інформаційній базі даних Комісії-у строкнепізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідачем не подано до територіального управління Комісії регулярну інформацію за 2010 рік, не розміщено її в загальнодоступній інформаційній базі Комісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” та вимоги п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
По факту зазначеного правопорушення та наявності вини юридичної особи, позивачем винесено постанови про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів, а саме: № 90-ІФ від 22.08.2011 року, № 91-ІФ від 22.08.2011 року, № 89-ІФ від 22.08.2011 року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не було прийнято міри щодо оскарження зазначених постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, отже дані постанови є чинними та такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не надано суду доказів сплати штрафів в загальній сумі 8160,00 гривень. Крім того відповідачем не спростовано факт допущення ним вищезазначених порушень.
Згідно ч. 6 ст. 11 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що прийняті позивачем постанови є правомірними, а загальна сума застосованої санкції у вигляді штрафу в розмірі 8160,00 гривень підлягає стягненню з відповідача.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 <Текст >Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Коломияспецагропостач» 8160 (вісім тисяч сто шістдесят) гривень штрафних санкцій в дохід Державного бюджету України на рахунок № 31112106700215 УДК у Коломийському районі, код ОКПО 20568659, банк одержувача ГУДКУ Івано-Франківській області, МФО 836014, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності банку 101.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя:Шумей М.В.
Постанова складена в повному обсязі 28.11.2011 року.