Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2011 р. справа № 2а/0570/10059/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14:55
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Аканов О.О.
при секретаріШалагіновій А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецького - Ясинуватсько транспортного прокурора в інтересах головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС» про стягнення до державного бюджету фінансових санкцій у розмірі 3 400 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Донецько - Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС» про стягнення до державного бюджету фінансових санкцій у розмірі 3 400 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор зазначив, що позивачем проведені перевірки відповідача, в ході яких встановлено, що відповідачем при наданні послуг з пасажирських перевезень порушено ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Позивачем при проведенні перевірки відповідача встановлені порушення чинного законодавства України з боку субєкта підприємницької діяльності при наданні послуг пасажирського автомобільного транспорту.
Так, згідно ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
Проте, на момент перевірки, у водія відсутні ліцензійна картка, квитково-касовий лист, що є грубим порушенням вище зазначених вимог нормативного документу.
За фактом встановленого порушення працівником ТУГДІАТ в Донецькій області на ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» 12.03.2011 складено акт № 222658, згідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», якою передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, 11.04.2011 за результатами розгляду вказаного акту, начальником ТУГДІАТ в Донецькій області винесено постанову № 127405 про застосування до ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Так само, 17.03.2011 за результатами проведеної перевірки складений акт №222679 про порушення ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, а саме : на момент перевірки у водія відсутні ліцензійна картка, відмітка про проходження водієм перед рейсового медичного та механічного огляду.
За результатами розгляду вказаного акту начальником ТУГДІАТ в Донецькій області 18.04.2011 винесено постанову № 127443 про застосування до ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Таким чином, в період з 11.04.2011 по 18.04.2011 ТУГДІАТ в Донецькій області до ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» були застосовані фінансові санкції на загальну суму у розмірі 3400 грн.
ТУГДІАТ в Донецькій області до ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» направлялись постанови про застосування фінансових санкцій для добровільного відшкодування у відповідності з п. 28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 р.
Однак, до теперішнього часу, ТОВ «ЭЛИТ-СЕРВИС» добровільно до державного бюджету фінансові санкції, застосовані відносно підприємства ТУГДІАТ в Донецькій області у розмірі 3400 грн., не сплатило.
Просить суд стягнути зазначену суму з відповідача на користь Державного бюджету.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи, або розгляду справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи, або розгляду справи за його відсутності до суду не надходило.
З огляду на положення ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Донецько - Яинуватський транспортний прокурор у відповідності до ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400 грн.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.
Згідно з п. 4 вищевказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п. 8 вказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
Таким чином, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті при прийнятті рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як орган державної виконавчої служби у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як субєкт владних повноважень.
Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірок встановлено порушення законодавства з боку відповідача при здійсненні ним діяльності, повязаної з перевезенням пасажирів.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС», є юридичною особою, зареєстроване 18.12.2002, код ідентифікаційний код 32270565, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Під час проведення зазначеної перевірки виявлені порушення відповідачем вимог ст. ст. 39, 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 (далі Закон № 2344-ІІІ), зокрема у відповідача відсутня ліцензійна карта та квитковий касовий лист, про що державним інспектором складено акт № 222658 від 12.03.2011.
11.04.2011 постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.
Зазначена постанова направлялась на адресу відповідача, однак останнім до бюджету фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. у добровільному порядку не сплачені.
Крім того, під час проведення зазначеної перевірки виявлені порушення відповідачем вимог ст. ст. 39, 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, зокрема відсутності у відповідача ліцензійної картки, відмітки водія про проходження перед рейсом медичного та механічного огляду, про що державним інспектором складено акт № 222679 від 17.03.2011 року.
18.04.2011 постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.
Зазначена постанова направлялась на адресу відповідача, однак останнім до бюджету фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. у добровільному порядку не сплачені.
Загальна сума заборгованості з фінансових санкцій складає 3400,00 грн.
Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Статтею 39 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій
Відповідно ст. 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктами 25, 26 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа субєкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Згідно п. 28 зазначеного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Докази щодо оскарження відповідачем зазначеної постанови про накладення фінансових санкцій в адміністративному чи судовому порядку у суду відсутні, а відповідачем суду не надані.
Приймаючи до уваги, що у добровільному порядку відповідачем фінансові санкції у розмірі 3400,00 грн. не сплачено, суд вважає необхідним стягнути, за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, зазначену вище суму фінансових санкцій з відповідача на користь Державного бюджету.
З урахуванням встановлених обставин у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС» про стягнення до державного бюджету фінансових санкцій у розмірі 3 400 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 254, 257 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Донецького - Ясинуватсько транспортного прокурора в інтересах головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС» про стягнення до державного бюджету фінансових санкцій у розмірі 3 400 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЭЛИТ-СЕРВИС» (83110, м.Донецьк, вул. Раздольна, 12, кв. 27) на користь Державного бюджету м. Донецька (р/р 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 23977045, код 21081100, отримувач ГУДК Донецької області) фінансові санкції у розмірі 3400 грн.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 28.07.2011 року. Постанова у повному обсязі складена 01.08.2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Аканов О.О.