Ухвала суду № 21070509, 17.11.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2011
Номер справи
2а/0470/9909/11
Номер документу
21070509
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

17.11.2011 <с/р >

< коп. >

УХВАЛА

14 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/9909/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рищенко А. Ю. <Текст >

при секретарі - Вербного Д.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЗПС" до Дніпропетровської міжрайонної податкової інспекції Дніпропетровської області про визнання нечинними положень акту перевірки , -

ВСТАНОВИВ:

08.08.2011 року ТОВ «ЛЗПС» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить визнати нечинними положення, викладені Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області в акті перевірки від 09.06.2011 року №402/23-4/32861514 та зобовязати Дніпропетровську міжрайонну державну податкову інспекцію Дніпропетровської області відкликати акт перевірки від 09.06.2011 року №402/23-4/32861514.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі. Крім того, пояснив, що позивачем оскаржуються згідно позову саме акт перевірки від 09.06.2011 року №402/23-4/32861514, а не дії щодо його складання.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про дату час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Проте надав письмові заперечення, відповідно до яких просить у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали адміністративного позову приходить до наступних висновків.

Відповідно до п. 1 Указу Президента України «Про деякі заходи з регулювання підприємницької діяльності» від 23.07.1998 р. № 817/98 виїзні перевірки, що здійснюються органами виконавчої влади, уповноваженими від імені держави на проведення перевірок фінансово-господарської діяльності (контролюючими органами), поділяють на планові та позапланові.

Контролюючими органами, що мають право проводити планові і позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, є органи державної податкової служби стосовно сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів і державних цільових фондів, неподаткових платежів.

Згідно п.3 розділу 1 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 22.12.2010 №984 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 січня 2011 р. за №34/18772) (далі - Порядок) Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

У пункті 6 Порядку вказано, що факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Тобто, Акт перевірки є доказом в якому зафіксовані певні порушення, і вже на підставі якого виноситься певне рішення податкової інспекції і в розумінні норм Кодексу адміністративного судочинства України не є рішенням субєкта владних повноважень, що може бути оскаржено.

Згідно з частинами 1, 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України. Зокрема, згідно з пунктом 1 частини 1 цієї статті, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії) дій чи бездіяльності.

Акт оформлення результатів перевірок є службовим документом, а не рішенням податкового органу, оскільки не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень. Тобто такий акт не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи, що позовні вимоги стосуються оскарження акту перевірки, який не є рішенням субєкта владних повноважень, суд приходить до висновку, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і провадження у ній необхідно закрити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. п.1 ч.1 ст.157, ст.ст. 158-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЗПС» до Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про визнання нечинними положень акту перевірки.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали.

Суддя <(підпис) >А. Ю. Рищенко

< для копій >

< для копій >

< для копій >

< для копій > < для копій >

< для копій >