Постанова № 21069991, 07.11.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2011
Номер справи
2а-3508/10/0470
Номер документу
21069991
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

07.11.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2010 р. Справа № 2а-3508/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потолової Г.В.

при секретарі Федоренко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Криничанська МДПІ звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, на користь держави за рахунок активів податкового боргу зі сплати єдиного податку у сумі 223рн.28коп.

Представник позивача не зявився у судове засідання, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином, проте погодився про розгляд справи без його участі.(а.с.24)

Відповідач не зявився у судове засідання, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином (а.с.28), заперечення проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався, проте погодився про розгляд справи без його участі.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Криничанською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 22.10.2008р. (а.с.8), ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Згідно довідки про взяття на облік платника податків, позивач зареєстрований як платник податків та знаходиться на обліку у Криничанській МДПІ.

Також відповідач, як платник єдиного податку на підставі заяви відповідача від 16.12.2008р. право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, за змістом якої вказано: вид діяльності роздрібна торгівля продовольчими товарами, дата переходу на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності січень 2009 рік. В п.5 заяви відповідача підтверджено обізнаність про граничний щомісячний термін сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належну до щомісячної сплати. (а.с.16).

Згідно заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування відповідачу було встановлено ставку єдиного податку 150грн. 00коп. на місяць.

Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.

Станом на 19.02.2010р. податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб перед бюджетом, який виник в результаті несплати відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань становить 223грн.28коп. з яких: недоїмка становить 200грн.00коп. та пеня 23грн.28коп.

Рішенням Криничанської районної ради від 17.12.2004р. №7-20/ІV затверджені розміри ставок єдиного податку протягом 2009 року, згідно якого для виду діяльності «послуги роздрібна торгівля»ставка єдиного податку склала 100,00грн. в місяць.

На виконання Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу, Криничанською МДПІ була направлена податкова вимога №1/235 від 18 серпня 2009р. (направлена рекомендованим листом з повідомленням, отримана відповідачем 23.08.2009р (а.с.12-13)).

У звязку з несплатою податкового боргу відповідачу була направлена податкова вимога №2/263 від 24 вересня 2009 року (направлена рекомендованим листом з повідомленням, отримана відповідачем 17.10.2009р (а.с.14-15)).

Таким чином сума заборгованості по єдиному податку з фізичних осіб перед бюджетом, який виник в результаті несплати відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань становить 223грн.28 коп. На час розгляду справи сума заборгованості у добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Дослідивши матеріали справи та надані у судовому засіданні докази, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.ст. 67. 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»(зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно абз.2 п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

У відповідності абз. 6 п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Абзацем 7 пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»передбачено, що відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).

У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вказано, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»початок строків нарахування пені починається після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно з вимогами Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» перша та друга податкові вимоги були направлені відповідачу та отримані останнім, але податковий борг субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 у добровільному порядку сплачений не був.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобовязань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у п.1.7 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 зазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.

На час розгляду справи податковий борг у загальній сумі 223грн.28коп. у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути із Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (52310, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок його майна на користь держави (р/р 34211379700119 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232347, код платежу 16050200, Аульська селищна рада (Криничанський район)) заборгованість по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 223грн. 28коп. (двісті двадцять три грн. 28коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Текст постанови у повному обсязі виготовлений 08.06.2010 р.

СуддяГ.В. Потолова