Постанова № 21068998, 17.10.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.10.2011
Номер справи
2а/0470/10841/11
Номер документу
21068998
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

17.10.2011копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 12 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/10841/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОлійника В. М. <Текст > при секретаріЛоба Е.Г. за участю: представника позивача Мосіної М.І. <Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Комунальної установи охорони здоров`я "Нікопольський пологовий будинок" про зобовязання вчинити певні дії ВСТАНОВИВ: 29 серпня 2011 року Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунальної установи охорони здоровя «Нікопольський пологовий будинок», в якій просить зобов'язати Комунальну установу охорони здоров'я «Нікопольський пологовий будинок» виконати вимоги Південно-Західного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу від 05.04.2011 № 28/598, а саме: в повному обсязі відшкодувати зайво нараховану та виплачену заробітну плату фізичним особам, які не є працівниками установи за період II половина вересня - грудня 2008 року, січень - червень 2009 року на загальну суму 144 669,97 грн., шляхом внесення грошових коштів до каси установи та перерахуванням їх до бюджету за кодом бюджетної класифікації - 21080500 - «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач)», в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи; в повному обсязі відшкодувати суми зайво перерахованих внесків до державних цільових фондів із сум зайво виплаченої заробітної плати, премій, індексацій працівникам установи за період II половина вересня - грудня 2008 року, січень - червень 2009 року на загальну суму 38 374,99 грн. шляхом проведення коригування сум перерахованих внесків до соціальних фондів. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку встановленому ст.ст.130-136 КЗпП України. Відшкодування бюджетних коштів за минулі роки провести шляхом перерахування коштів до державного бюджету. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що фахівцями Південно-Західного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу проведена позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Комунальної установи охорони здоров'я «Нікопольський пологовий будинок» за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р. Під час проведення ревізії встановлено факти зайвого нарахування та незаконної виплати працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я та фізичним особам, які не є працівниками Комунальної установи охорони здоров'я «Нікопольський пологовий будинок» при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам установи. Вказане порушення призвело до незаконних виплат заробітної плати за період II половина вересня - грудень 2008, січень-червень 2009 р. на загальну суму - 144669,97 грн., з них: II половина вересня - грудень 2008 р. - 57525,43 грн., січень-червень 2009 р. - 87144,54 грн., що є порушенням ст.94 Кодексу законів про працю України, ст.1 Закону України від 24.03.1995 «Про оплату праці», п. 1 ст.9 Закону України від 16.07.1999 №996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» в частині щодо перерахування через установи банку заробітної плати на карткові рахунки фізичних осіб, які не є працівниками установи. На суму безпідставно виплаченої заробітної плати, зайво проведено нарахувань та перераховано внесків до державних цільових фондів за період II половина вересня - грудень 2008 р., січень-червень 2009 р. на загальну суму - 38374,99 гривень, з них II половина вересня - грудень 2008 р. - 16979,06 грн., січень-червень 2009 р. - 21395,93 грн., що є порушенням пункту 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 14.01.1998 №16/98-ВР. Відповідно до п.7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", контрольно-ревізійним відділом листом від 05.04.2011 № 28/589 на адресу відповідача направлено обов'язкові вимоги, якими зобов'язано усунути порушення, що були виявлені в ході ревізії. Станом на дату подання позову відповідачем не виконані обов'язкові вимоги. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Представник відповідача - Комунальної установи охорони здоровя «Нікопольський пологовий будинок» в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи, про причини неприбуття суд не повідомив.

Представник відповідача звернувся до суду із письмовим клопотанням про зупинення провадження у справі до винесення судового рішення по кримінальній справі, яку порушено за фактом виплати заробітної плати особам, що не є працівниками відповідача. Ухвалою суду відмовлено у задоволенні вказаного клопотання.

Заслухавши представника позивача, дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що фахівцями Південно-Західного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу проведена позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Комунальної установи охорони здоров'я «Нікопольський пологовий будинок» за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р.

У ході ревізії були виявлені порушення, які викладені в акті ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.01.2008 р. по 31.12.200910 р. від 24.03.2011 №970-19/09.

Ревізією питання законності нарахування та виплати заробітної плати працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я Нікопольської міської ради та фізичним особам, які не є працівниками Комунальної установи охорони здоров'я «Нікопольський пологовий будинок» за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р. встановлено факти зайвого нарахування та незаконної виплати працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я та фізичним особам, які не є працівниками установи, при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам установи.

Відповідно до наданих до ревізії персональних особових карток працівників установи, табелів обліку робочого часу, наказів по установі, актів виконаних робіт та інших документів, що підтверджують трудові відносини з установою, підстав для нарахування заробітної плати вказаній категорії працівників не має.

Однак, виплати коштів працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я та фізичним особам, які не є працівниками установи, за період II половину вересня - грудень 2008 р., січень-червень 2009 р., фактично проводились шляхом завищення нарахування та виплати заробітної плати у меморіальному ордері №5 та включення зазначених осіб до відомостей на зарахування заробітної плати на карткові рахунки в установі банку.

Вказане порушення призвело до незаконних виплат заробітної плати за період II половина вересня - грудень 2008 р., січень-червень 2009 р. на загальну суму - 144 669,97 грн., з них: II половина вересня - грудень 2008 р. - 57 525,43 грн., січень-червень 2009 р. - 87 144,54 грн., що є порушенням ст.94 Кодексу законів про працю України, ст.1 Закону України від 24.03.1995 р. «Про оплату праці», п. 1 ст.9 Закону України від 16.07.1999 №996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» в частині щодо перерахування через установи банку заробітної плати на карткові рахунки фізичних осіб, які не є працівниками установи.

Також на суму безпідставно виплаченої заробітної плати зайво проведено нарахувань та перераховано внесків до державних цільових фондів за період II половина вересня - грудень 2008 р., січень-червень 2009 р. на загальну суму - 38 374,99 гривень, з них II половина вересня - грудень 2008 р. - 16 979,06 грн., січень-червень 2009 р. - 21 395,93 грн., що є порушенням пункту 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 14.01.1998 №16/98-ВР.

Відповідно до п.7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" контрольно-ревізійному управлінню надано право предявляти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Пунктом 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, передбачено, що якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Відповідно до п.50 вказаного вище Порядку за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав органи служби вживають заходів, зокрема, звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.

Згідно з пунктом 49 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. № 550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою" у разі коли діями чи бездіяльністю працівників об'єкта контролю державі або підконтрольній установі заподіяна матеріальна шкода, орган служби ставить вимоги перед керівником об'єкта контролю та органом його управління щодо пред'явлення цивільних позовів до винних осіб.

Відповідно до п.7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", контрольно-ревізійним відділом від 05.04.2011 року за №28/589 відповідачу направлено вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства, згідно з якими відповідачу необхідно вжити заходи щодо усунення виявлених порушень, зокрема, відшкодувати зайво виплачену заробітну плату та повернути зайво сплачені внески до державних цільових фондів.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються чи перевіряються.

Відповідачем не надано доказів усунення фінансових порушень в добровільному порядку, отже, з огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та про їх задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Комунальну установу охорони здоров'я «Нікопольський пологовий будинок» виконати вимоги Південно - Західного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу від 05.04.2011 № 28/598, а саме: в повному обсязі відшкодувати зайво нараховану та виплачену заробітну плату фізичним особам, які не є працівниками установи за період II половина вересня - грудня 2008 року, січень - червень 2009 року на загальну суму 144 669,97 грн., шляхом внесення грошових коштів до каси установи та перерахуванням їх до бюджету за кодом бюджетної класифікації - 21080500 - «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач)», в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи; в повному обсязі відшкодувати суми зайво перерахованих внесків до державних цільових фондів із сум зайво виплаченої заробітної плати, премій, індексацій працівникам установи за період II половина вересня-грудня 2008 року, січень - червень 2009 року на загальну суму 38 374,99 грн. шляхом проведення коригування сум перерахованих внесків до соціальних фондів.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку встановленому ст.ст.130-136 КЗпП України. Відшкодування бюджетних коштів за минулі роки провести шляхом перерахування коштів до державного бюджету.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 17 жовтня 2011 року

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно.

Суддя

Постанова не набрала законної сили

17 жовтня 2011 року.

СуддяВ.М. Олійник

В.М. Олійник

В.М. Олійник