Єдиний державний реєстр судових рішень 12.10.2011< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 05 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/8446/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСерьогіної О.В. <Текст > при секретаріКалині В.М. < за участю/без участі > < найменування Пр. >< ПІБ Представників ><Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до субєкта підприємницької діяльності, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення штрафу в розмірі 1700, 00 грн.,- ВСТАНОВИВ Криворізький транспортний прокурор звернувся в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративний позовом до субєкта підприємницької діяльності, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області, в якому просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державного бюджету України, накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення відповідачем вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 110058 від 25.11.2010 року, в сумі 1700 гривень. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення вимог статей 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», не сплачує штраф у розмірі 1700,00 грн., який був застосований до нього за порушення вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.08.2011 року відкрито провадження та призначено справу до розгляду на 07.09.2011 року. В судовому засіданні, відкритому 07.09.2011 року, розгляд справи відкладався. У судове засідання сторони не зявилися, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Від прокурора та третьої особи надійшли заяви про розгляд справи без їх участі.
Судовий розгляд адміністративної справи здійснювався з повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу "Камертон".
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року № 2344-ІІІ (надалі - Закон № 2344-ІІІ) встановлено, що Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року N 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (надалі по тексту Порядок № 1567) та визначена процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Відповідно до пункту 2 Порядку № 1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків.
У відповідності зі статтями 239, 241 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, зокрема, адміністративно-господарський штраф, яким є грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Згідно зі статті 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Таким чином, вказана фінансова санкція за порушення законодавства про автомобільний транспорт є адміністративно-господарською санкцією.
Згідно з пунктом статті 37 Порядку № 1567 керівник органу державного контролю та його заступник має право накладати на суб'єктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.
Отже, адміністративно-господарські санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються самим територіальним управлінням Головавтотрансінспекція в особі відповідних посадових осіб.
Згідно статті 250 Господарського кодексу України адміністративного-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, у відношенні субєкта підприємницької діяльності, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 11.11.2010 року складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким встановлено, порушення відповідачем статті 48 Закону України № 2344-ІІІ, а саме: не оформлена ліцензійна картка.
25.11.2010 року т.в.о. начальника територіального управління Головавтоінспекції Малий В.В. була винесена постанова № 110058 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., яка була направлена відповідачу 26.11.2010 року.
Таким чином, адміністративно-господарська санкція у вигляді штрафу була застосована до відповідача у строки визначені законодавством, а доводи відповідача про те, що Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»від 01.06.2000 року № 1775-ІІІ не передбачено ліцензування такого виду діяльності як внутрішні перевезення пасажирів не заслуговують на увагу суду, оскільки пунктом 33 статті 9 вищезазначеного Закону, станом на час вчинення правопорушення, визначено, що ліцензуванню підлягає надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт».
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено у судовому засіданні, у строк, встановлений пунктом 28 Порядку № 1567, відповідач штраф не сплатив, доказів сплати штрафу на час розгляду справи відповідачем не надано.
Згідно пункту 4 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
За таких обставин позовні вимоги є законними й обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись 158 163, 254 КАС, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути субєкта підприємницької діяльності, фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (50000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31112106700019, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ в Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф за порушення ОСОБА_3 вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 110058 від 25.11.2010 року в сумі 1700 гривень (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 10.10.2011р.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Серьогіна
< Текст >