Єдиний державний реєстр судових рішень 27.09.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2010 р. Справа № 2а-6185/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потолової Г.В.
при секретарі Івановій І.О.
за участю представника позивача Решетнік О.Ю.
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Верхньодніпровська ОДПІ Дніпропетровської області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення активів з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 в рахунок погашення податкового боргу зі сплати єдиного податку та пені у загальній сумі 361грн. 85коп.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просить суд задовольнити їх повністю.
Представник відповідача в судове засіданні не зявився, про дату, час і місце проведення судового засідання сповіщений належно, що підтверджено поштовими повідомленнями. Заперечення проти позовних вимог не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
Суд, заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи, Фізична особа підприємець ОСОБА_2 (далі відповідач, ФОП ОСОБА_2) зареєстрована Верхньодніпровською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 17.11.2008р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Також, відповідача взято на облік у Верхньодніпровській ОДПІ, як платник єдиного податку на підставі заяви відповідача від 09.12.2008р. про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, за змістом якої вказано: вид діяльності роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту, дискотека; дата переходу на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності січень 2009 року. В п.5 заяви відповідача підтверджено обізнаність про граничний щомісячний термін сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належну до щомісячної сплати. (а.с.12).
Згідно заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування відповідачу було встановлено ставку єдиного податку 100грн. 00коп. на місяць.
Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.
Станом на 20.11.2009 року податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб перед бюджетом, який виник в результаті несплати відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань становив 105грн.38коп.
Рішенням Боровківської сільської ради від 07.11.2008р. №349-23/V «Про затвердження ставок єдиного податку на підприємницьку діяльність на 2009 рік»затверджені розміри ставок єдиного податку протягом 2009 року, згідно якого для виду діяльності «роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчим асортиментом»ставка єдиного податку склала 100,00грн. в місяць.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем сплачувався єдиний податок згідно встановленої ставки, проте частково за вересень та повністю жовтень 2009 року податок не сплачено.
На час розгляду справи частина суми заборгованості у добровільному порядку відповідачем сплачена.
Таким чином, сума заборгованості по єдиному податку з фізичних осіб перед бюджетом, який виник в результаті несплати відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань становить 105грн.38коп.
Фахівцями податкового органу, згідно з п.п.1, ст.11 Закону України «Про державну податкову службу України»проведена документальна перевірка фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання платіжної дисципліни по єдиному податку.
За результатами перевірки складено акт від 23.12.2009р. №1426/170/НОМЕР_1, в якому Верхньодніпровська ОДПІ прийшла до висновку, що ФОП ОСОБА_2 несвоєчасно сплачено єдиний податок у сумі 896грн.00коп.
На підставі акту №1426/170/НОМЕР_1 від 23.12.2009р. прийняті податкові повідомлення-рішення:
-№0014181700/0 від 23.12.2009р., згідно якого до позивача застосовано штраф у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, тобто у сумі 98грн.37коп.
-№0014191700/0 від 23.12.2009р., згідно якого до позивача застосовано штраф у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, тобто у сумі 59грн.77коп.;
-№0014201700/0 від 23.12.2009р., згідно якого до позивача застосовано штраф у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, тобто у сумі 40грн.05коп.
Крім того, вдруге, фахівцями податкового органу, згідно з п.п.1, ст.11 Закону України «Про державну податкову службу України» проведена документальна перевірка фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання платіжної дисципліни по єдиному податку.
За результатами перевірки складено акт від 24.02.2010р. №113/170/НОМЕР_1, в якому Верхньодніпровська ОДПІ прийшла до висновку, що ФОП ОСОБА_2 несвоєчасно сплачено єдиний податок у сумі 98грн.10коп.
На підставі акту №113/170/НОМЕР_1 від 24.02.2010р. прийняте податкове повідомлення-рішення №0001471700/0 від 25.02.2010р., згідно якого до позивача застосовано штраф у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, тобто у сумі 49грн.05коп.
Таким чином, загальна сума заборгованості по штрафним санкціям розрахованим органом державної податкової служби, становить 247грн.25коп.
У відповідності до п.п. 16.1.1 п. 16.1. ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивачем, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу, була нарахована пеня.
Таким чином, відповідачу нарахована пеня у загальній сумі 9грн.22коп.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковим органом на адресу відповідача були виставлені перша податкова вимога (1/34 від 27.06.2009р.) і друга податкова вимога (2/73 від 29.07.2009р.), які не отримані відповідачем, у звязку з відмовою від підпису та згідно актів №5 від 28.06.2009р. та №6 від 05.08.2009р. податкові вимоги розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджено матеріалами справи.
Отже, сума заборгованості по єдиному податку з фізичних осіб перед бюджетом, який виник в результаті несплати відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань, з урахуванням штрафних санкцій розрахованих органом державної податкової служби та пені становить 361грн.85коп.
Дослідивши матеріали справи та надані у судовому засіданні докази, суд виходить з наступного.
Згідно абз.2 п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
У відповідності абз. 6 п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Абзацем 7 пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»передбачено, що відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вказано, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до ст.ст. 67. 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 зазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Статтею 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.п. 3.1.1 п 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-111, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення цього податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
На час розгляду справи податковий борг у загальній сумі 361грн.85коп. відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути в примусовому порядку з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.,) на користь держави (р/р 34219379700069, код платежу 16050200, отримувач банк УДК Дніпропетровської області, МФО 805012, ОКПО 24231046, Одержувач місцевий бюджет, Боровквська сільська рада) активи в рахунок погашення податкового боргу в сумі 361грн.85коп. (триста шістдесят одна грн.85коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Текст постанови у повному обсязі виготовлений 06.07.2010 р.
Суддя Г.В. Потолова