Постанова № 21067850, 13.09.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2011
Номер справи
2а/0470/10275/11
Номер документу
21067850
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

13.09.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/10275/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юркова Е.О. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Нікопольського комунального підприємства «Західне»про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з розрахункових рахунків у банках, на суму податкового боргу по платежам до бюджету у розмірі 19777,86 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Нікопольського комунального підприємства «Західне» з вимогами: стягнути кошти з Нікопольського комунального підприємства «Західне» (реєстраційний номер облікової картки платника податків 30926988, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Херсонська, буд. 557) з розрахункових рахунків підприємства, відкритих у банківських установах, до бюджету держави на суму податковго боргу по платежам до бюджету у розмірі 19777,86 грн., у тому числі:

- по платежу «плата за землю» у розмірі 14695,42 грн. ( р/р 33213811700029, код платежу 13050100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012);

- по екологічному податку «за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення» у розмірі 0,16 грн. (р/р 33115362700029, код платежу 19010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012);

- по екологічному податку «за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти» у розмірі 4788,43 грн. (р/р 33114363700029, код платежу 19010200, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі , банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012);

- по платежу «збір за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства» у розмірі 276,88 грн. (р/р 33119357700029, код платежу 13020400. отримувач відділення ДКУ м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 80512);

- по податку на додану вартість у розмірі 15,97 грн. (р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 2929847 МФО 805012);

- по платежу «Частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх обєднань), що вилучається до бюджету» у розмірі 1,00 грн. (р/р31115074700029, код платежу 21010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 80512).

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у звязку з несплатою податкових зобовязань у відповідача утворилась заборгованість. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Представник позивача в судове засідання не зявився, подав до суду письмове клопотання з проханням розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Нікопольське комунальне підприємство «Західне» згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який мається в матеріалах справи, зареєстроване виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області 08.06.2002р. та включене до ЄДРПОУ.

Юридична адреса відповідача: 53225, Дніпропетровська область. м. Нікополь, вул. Херсонська, буд. 557.

Згідно Довідки Нікопольської ОДПІ від 25.11.2003р. за № 466/28-148 Нікопольське КП «Західне» є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ.

Станом на 03.08.2011р. Нікопольське КП «Західне» мас податковий борг по платежам перед бюджетом у розмірі 19 777,86 грн., у тому числі:

- плата за землю - у сумі 14 695,42 грн.;

- екологічний податок - у сумі 4788,59 грн.;

- платіж «збір за спеціальне використання води» - у сумі 276,88грн.;

- податок на додану вартість - у сумі 15,97 грн.;

- платіж «частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету» - у сумі 1,00 грн.

Сума податкового боргу у підприємства по платежу «плата за землю» у розмірі 14695,42 грн. утворилася в результаті наступного.

Згідно п.п. 9.1.10 п. 9.1 ст. 9 Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів.

Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби в якому перебуває на обліку платник податків.

Пункт 49.2 статті 49 Податкового кодексу України передбачає, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до п. 285.1 ст 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Згідно п.п. 49.18.3. п.49.18. ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачений цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий ) період, що дорівнює календарному року - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Як вбачається з матеріалів справи, 18.01.2011р. Нікопольським КП «Західне» було подано до Нікопольської ОДПІ податковий розрахунок земельного податку. Зазначеною податковим розрахунком підприємством самостійно визначено суму податковою зобов'язання по платежу «плата за землю» до сплати протягом 2011 року у розмірі 176345,02 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідно граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Нікопольським КП «Західне» не сплачено у встановлені Податковим кодексом України строки суму податкового зобов'язання по платі за землю за червень 2011 року у розмірі 14695,42 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку.

Сума податкового боргу підприємства по екологічному податку у розмірі 4788,59 грн. утворилася в результаті наступного.

Згідно з п.п. 9.1.6 п. 9.1 ст. 9 Податкового кодексу України екологічний податок належить до загальнодержавних податків і зборів.

Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пункт 49.2 статті 49 Податкового кодексу України передбачає, що платник податків зобов'язаний ;а кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації ще і кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України визначено, що базовим податковим звітним) періодом для екологічного податку є календарний квартал.

Пунктом 49.18.2. п. 49.18. ст. 49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного ( податкового) кварталу (півріччя).

Як вбачається з матеріалів справи, 10.05.2011р. Нікопольським КП «Західне» було подано до Нікопольської ОДПІ податкову декларацію екологічного податку за І квартал 2011 року. Зазначеною податковою декларацією підприємством самостійно визначено суму податкового зобов'язання по екологічному податку до сплати у розмірі 4788,59 грн.. у тому числі:

- екологічний податок за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - у розмірі 0,16 грн.;

- екологічний податок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 4788,43 грн.

Відповідні ї до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний і постійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідно граничного с троку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Нікопольським КП «Західне» не сплачено у встановлені Податковим кодексом України строки суму податкового зобов'язання по екологічному податку за І квартал 2011 року у розмірі 4788,59грн. згідно податкової декларації екологічного податку.

Сума податкового боргу підприємства по платежу «збір за спеціальне використання води» у розмірі 276,88 грн. утворилася в результаті наступного.

Згідно з п.п. 9.1.12 п. 9.1 ст. 9 Податкового кодексу України збір за спеціальне використання води належить до загальнодержавних податків і зборів.

Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пункт 49.2 статті 49 Податкового кодексу України передбачає, що платник податків

зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до п. 328.1 ст. 328 Податкового кодексу України визначено, що базовим задатковим (звітним) періодом для збору за спеціальне використання води є календарний квартал.

Пунктом 49.18.2. п. 49.18. ст. 49 Податковою кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним гем звітного ( податкового) кварталу (півріччя).

Судом встановлено, що 10.05.2011 р. Нікопольським КП «Західне» було подано до Нікопольської ОДПІ податкову декларацію по платежу «збір за спеціальне використання води» за І квартал 2011 року. Зазначеною податковою декларацією підприємством самостійно визначено суму податкового зобовязання по платежу «Збір за спеціальне використання води» до сплати у розмірі 277,02 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним в податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідно граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Нікопольським КП «Західне» не сплачено у встановлені Податковим кодексом України строки суму податкового зобов'язання по платежу «збір за спеціальне використання води за І квартал 2011 року у розмірі 277,02 грн., згідно податкової декларації по платежу «збір за спеціальне використання води»

Суму податкового боргу по платежу „збір за спеціальне використання води" було частково зменшено за рахунок існуючої переплати по особовому рахунку підприємства у сумі 0,14 грн.

Загальна гума податкового боргу по платежу «збір за спеціальне використання води» у Нікопольського КП «Західне» складає 276,88 грн.

Сума податкового боргу підприємства по податку на додану вартість у розмірі 15,97 грн. утворилася в результаті наступного .

Відповідно до вимог п. 1 ч.1 ст.14 Закону України № 1251-ХІІ від 25.06.1991р. «Про систему оподаткування (в редакції, яка діяла до 01.01.2011р.) податок на додану вартість належав до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з вимогами п.п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 віл 03.04.1997 р. (в редакції, яка діяла до 01.01.2011р.) податковим періодом для податку на додану вартість, є один календарний місяць.

Пунктом 202.1 ст. 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.

Судом встановлено, що 31.03.2011 p. фахівцями Нікопольської ОДПІ складено Акт № 361/152.30926988 «Про результаті перевірки своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість Нікопольським КП «Західне» за період з 30.12.2010 р. по 01.02.2011р.», яким документально зафіксовано порушення Нікопольським КП «Західне» вимог абз. 1 пп. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 -III, п.п. 7.8.1 и. 7.8 ст. 7 Закону України № 168/97-ВР та п. 203.1 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати суми узгодженого податкового зобов'язання о податку на додану вартість в перевіряємому періоді, на загальну суму 149,69 грн., у тому числі із затримкою до 30 календарних днів на суму 149,69грн.. а саме по:

- уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до податкової декларації з ПДВ за серпень 2010 року у сумі 72,71грн.;

- декларації з ПДВ за грудень 2010 року по строку сплати 30.01.2011р. у сумі 76,98грн.

На підставі Акту № 361/152.30926988 від 31.03.2011р. Нікопольською ОДПІ було винесено та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення № 0000811520 гід 14.04.2011 р., яким визначено підприємству до сплати суму податкового зобов'язання по ПДВ у вигляді штрафних санкцій у розмірі 14,97грн.

Сума штрафу визначена відповідачу вказаними податковими повідомленнями-рішеннями на підставі абз. 2 п.п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України.

Відповідно до вимог п. 126.1 ст. 26 Податкового кодексу України визначено, що у разі, якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначеним цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу при затримці:

- до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Податкові повідомлення-рішення Нікопольської ОДПІ № 0000811520 від 14.04.2011р. було отримано працівниками підприємства 16.05.2011р.

Відповідно до вимог п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, до настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Нікополь ким КП «Західне» у встановлений Законом термін не було сплачено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість у вигляді штрафних санкцій у сумі -14,97грн., визначеного на підставі податкового повідомлення-рішення № 0000811520 від 14.04.2011р.

Як вбачається з матеріалів справи податкове повідомлення-рішення № 0000811520 від 14.04.2011р. в апеляційному та судовому порядку не оскаржувалось.

Судом встановлено, що 23.05.2011р. працівниками Нікопольської ОДПІ проведено документальну позапланову виїзну перевірку Нікопольського КП «Західне» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011р. по 10.05.2011р. та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 10.05.2011 р»Нікопольського КП «Західне», в результаті якої складено Акт №474/231.30926988. Перевіркою встановлені порушення п.п.49.18.1 та 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України в частині не надання до Нікопольської ОДПІ декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року.

На підставі Акту № 474/231.30926988 від 23.05.2011р. Нікопольською ОДПІ було винесено та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення № 0000072310 віл 02.06.2011р. яким визначено підприємству до сплати суму податкового зобов'язання по ПДВ у вигляді штрафних санкцій у розмірі 1,00грн.

Сума и штрафу визначена в цьому податковому повідомленні-рішенні на підставі п. 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Податкове повідомлення-рішення Нікопольської ОДПІ № 0000072310 від 02.06.2011р. було отримано безпосередньо працівниками підприємства 02.06.2011р.

Відповідно до вимог п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Нікопольським КП «Західне» у встановлений Законом термін не було сплачено суму додаткового зобов'язання по податку на додану вартість у сумі 1,00 грн., визначеного на підставі податкового повідомлення-рішення № 0000072310 від 02.06.2011р.

Як вбачається з матеріалів справи, податкове повідомлення-рішення № 0000072310 від 02.06.2011р. в апеляційному та судовому порядку не оскаржувалось.

Сума податкового боргу підприємства по платежу «частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до Бюджету» у розмірі 1,00грн. утворилася в результаті наступного.

Відповідно до п.3 Порядку відрахування у 2008 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2008 р. № 158 (в редакції яка діяла на момент вчинення порушення) „частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої ДПА, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємств".

Розрахунок частини чистою прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Судом встановлено, що 26.04.2011р. працівниками Нікопольської ОДПІ проведено планову виїзну перевірку Нікопольського КП «Західне» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р. та іншого законодавства за період з 01.10.2010р. по 31.12.2010р.». Перевіркою встановлені порушення пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного подання до Нікопольської ОДПІ розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджетів за результатами щоквартальної фінансово - господарської діяльності у 2010 році за 2010 рік, а саме:

- граничний термін подання розрахунку, встановлений діючим законодавством 09.02.2011 р.; фактично подано - 01.03.2011р.

На підставі Акту № 435/231.30926988 від 26.04.2011р. Нікопольською ОДПІ було винесено та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення № 0000672320 від 13.05.2011р., яким визначено підприємству до сплати суму податкового зобов'язання по платежу «частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до Бюджету» у вигляді штрафних санкцій у розмірі 1,00 грн.

Сума штрафу визначена в цьому податковому повідомленні-рішенні на підставі п. 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, згідно якого штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Податкове повідомлення-рішення Нікопольської ОДГІІ № 0000672320 від 13.05.2011р. було отримано безпосередньо працівниками підприємства 13.05.2011р.

Відповідно до вимог п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання маткового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Однак Нікопольським КП «Західне» у встановлений Законом термін не було сплачено податкового зобов'язання по платежу «частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до Бюджету» у сумі 1,00 грн., визначеного на підставі податкового повідомлення-рішення № 0000672320 від 13.05.2011р.

Як вбачається з матеріалів справи, податкове повідомлення-рішення № 0000672320 від 13.05.2011р. в апеляційному та судовому порядку не оскаржувалося.

Відповідно до вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі, коли платник податків не сплачу узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу

У звязку з несплатою Нікпольським КП «Західне» у встановлені Законом термін сум узгоджених податкових зобовязань по платежам до бюджету Нікопольською ОДПІ на виконання вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України на адресу Нікополського КП «Західне» було направлено податкову вимогу за № 102/7854 від 09.03.2011р.

Станом на 03.08.2011 р. Нікопольським КП «Західне» не сплачено в добровільному порядку податковий борг по платежам перед бюджетом у розмірі 19777,86 грн.

Порядок погашення податкового боргу комунальних підприємств, до числа яких належить Нікопольське КП «Західне», визначається статтею 96 Податкового кодексу України.

Відповідно до вимог п.96.1 ст. 96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про:

- виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради;

- затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу;

- ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії;

- прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.

Нікопольською ОДПІ на виконання вимог п.96.1 ст. 96 Податкового кодексу України 30.06.2011р. було направлено на адресу міського голови Токаря Р.І. відповідне подання, яке було отримано канцелярією Нікопольського місьвиконкому 11.07.2011р.

Згідно з вимогами п. 96.3 ст. 96 Податкового кодексу України передбачено, що відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень надсилається органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, станом на 11.08.2011 р. до канцелярії Нікопольської ОДПІ не надходила письмова відповідь Нікопольського міськвиконкому на подання нікопольської ОДПІ від 30.06.2011р.

З матеріалів справи вбачається, що згідно копій електронних повідомлень про відкриття рахунку у фінансові установі, які долучаються до реєстраційної частини облікової справи платника податків Нікопольське КП «Західне» має наступні відкриті розрахункові рахунки в установах банків:

1) розрахунковий рахунок № 26057215808100 ЦНВ ДОД ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 305563;

2) розрахунковий рахунок № 26006294454 ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві МФО 380805;

3)розрахункові рахунки р/р № 260053014039, р/р 260383014039 в Нікопольському відділенні № 7898 ВАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 306287);

4) розрахункові рахунки р/р № 3543001011229, р/р 35443004011229, р/р № 35444003011229, р/р 354344002011229, р/р № 35442005011229, в УДК м. Нікополі Головного управління Державного казначейства України в Дніпропетровській області (МФО 805012);

5) розрахунковий рахунок № 26002034049700 в АКІБ «УкрСиббанк» м. Харків (МФО 351005);

6) розрахункові рахунки р/р № 26004030039048, р/р № 260020100339048, р/р № 26003020039048, р/р 360460110039048 в ПАТ «ВТБ банк» МФО 321767.

Відповідно до п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України джерел самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу плата податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплаче сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів

Згідно п.87.2 ст.87 ПКУ джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених і Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПКУ органи ДПС мають право стягувати бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

При несплаті зобовязання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобовязання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов»язання. (Грошове зщобовязання платника податків сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов»язання та/або штрафну (фінансову) санкцію (п. 14.1.39). Податкове зобовязання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (пп.14.156)).

Відповідно до вимог п.п.46.1 ст. 46 ПКУ податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п.п. 49.18.1, 49.18.2. 49.18.3, 49.18.4, 49.18.5 п. 49.18, 49.19, 49.20 ст. 49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду.

Для цілей цього Кодексу під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені цим Кодексом.

Відповідно до п.п.58.1. 58.2 ст. 58 ПКУ У разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядокнадіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним контролюючим органом.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків.

Відповідно до вимог пп.75.1.1-75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється органом державної податкової служби щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

До введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не проводиться фактична перевірка фізичної особи - підприємця, яка не зареєстрована платником податку на додану вартість, та юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до вимог п. 59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу впорядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На час розгляду справи судом доказів сплати вказаної суми податкового боргу відповідачем не надано.

Згідно п. 95.3 ст. 95 ПКУ стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючий такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом Державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, позов Нікопольської ОДПІ підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 14, 20, 46, 49, 57-59, 87, 95-96, 250, 285, 328 Податкового кодексу України, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Нікопольського комунального підприємства «Західне» про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з розрахункових рахунків у банках, на суму податкового боргу по платежам до бюджету у розмірі 19777,86 грн. - задовольнити.

Стягнути кошти з Нікопольського комунального підприємства «Західне» (реєстраційний номер облікової картки платника податків 30926988, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Херсонська, буд. 557) з розрахункових рахунків підприємства, відкритих у банківських установах, до бюджету держави на суму податковго боргу по платежам до бюджету у розмірі 19777,86 грн., у тому числі:

- по платежу «плата за землю» у розмірі 14695,42 грн. ( р/р 33213811700029, код платежу 13050100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012);

- по екологічному податку «за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення» у розмірі 0,16 грн. (р/р 33115362700029, код платежу 19010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012);

- по екологічному податку «за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти» у розмірі 4788,43 грн. (р/р 33114363700029, код платежу 19010200, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі , банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012);

- по платежу «збір за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства» у розмірі 276,88 грн. (р/р 33119357700029, код платежу 13020400. отримувач відділення ДКУ м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 80512);

- по податку на додану вартість у розмірі 15,97 грн. (р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 2929847 МФО 805012);

- по платежу «Частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх обєднань), що вилучається до бюджету» у розмірі 1,00 грн. (р/р31115074700029, код платежу 21010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 80512).

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >Е.О. Юрков

< Текст >