Постанова № 21067513, 20.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2011
Номер справи
2а-12841/10/0470
Номер документу
21067513
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

20.06.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2011 р. Справа № 2а-12841/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Лівобережжя" Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Лівобережжя» Дніпропетровської міської ради, в якому позивач просить стягнути з відповідача в рахунок погашення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб 1825,59 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем порушено п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону Україну “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у звязку з чим виникла заборгованість в сумі 1825,59грн.

Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "організація вибула". Частиною 11 ст. 35 КАС України вважається, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство «Лівобережжя» Дніпропетровської міської ради зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 10.10.2000 року та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпропетровська, та є платником окремих податків в Державній податковій інспекції Бабушкінського району м.Дніпропетровська.

Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством «Лівобережжя» подано до податкового органу податкові розрахунки земельного податку, згідно яких несплаченими є суми в розмірі:

- Розрахунок №915 від 28.01.2008 року на суму 136,70 грн.;

- Розрахунок №5877 від 19.02.2009 року на суму 944,53 грн.;

- Розрахунок №804 від 22.01.2010 року на суму 583,52 грн.

19.02.2009 року Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська проведено перевірку відповідача з питання своєчасності надання податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік, якою встановлено порушення абз.1 ст.14 розділу 6 Закону України «Про плату за землю».

За результатами проведеної перевірки складено акт №458/1503/25841545 від 19.02.2009 року та винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0001001503/0 від 19.02.2009 року, яким визначені штрафні санкції на суму 170,00 грн.

На виконання до п.п. 6.2.3. п.6.2. ст.6 положень Закону України від 12.12.2000 р. №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» 10.01.09 було сформовано першу податкову вимогу №1/30, яка була направлена на адресу підприємства та отримана його представником.

11.02.09 була сформована друга податкова вимога №2/359 та отримана бухгалтером підприємства.

22.03.09 податкова інспекція винесла рішення №001512 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку товариством не оскаржувалась.

Таким чином, враховуючи переплату в розмірі 9,16 грн., сума заборгованості підприємства по земельному податку складає 1825,59 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.

При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно абз 1 п. 5.1 ст. 5 Закону України від 12.12.2000 р. №2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно п.п.5.3.1. п. 5.3 ст. 5. Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість відповідача перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог позивача.

Керуючись ст.ст. 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Лівобережжя" Дніпропетровської міської ради в рахунок погашення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб 1825,59 грн. (р/р33216811700004, код платежу 13050100 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, отримувач платежу - УДКУ Бабушкінського району м.Дніпропетровська).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Єфанова

< Текст >