Постанова № 21067510, 20.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2011
Номер справи
2а-16131/10/0470
Номер документу
21067510
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

20.06.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2011 р. Справа № 2а-16131/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР ЕНЕРДЖІ" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДНЕПР ЕНЕРДЖІ», в якому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з податку на додану вартість та з податку на прибуток в загальній сумі 4848,82 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4, п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону Україну “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п.п.22.13 п.22 Закону України «Про оподаткування прибутку» у звязку з чим виникла заборгованість з податку на додану вартість та з податку на прибуток в загальній сумі 4848,82 грн.

Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання». Частиною 11 ст. 35 КАС України вважається, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «ДНЕПР ЕНЕРДЖІ» знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.

Податковий борг відповідача з податку на додану вартість виник внаслідок:

- нарахування згідно декларації №8150203 від 19.11.08 у сумі 697,00 грн.;

- донараховані штрафні санкції у сумі 340,00 грн. за несвоєчасне подання податкової звітності, повідомлення - рішення №0018411502/0/5929/10/15-240 від 10.03.09;

- донараховані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення №0021941502/0 від 12.05.09;

- донараховані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення №0024041502/0/15131/10/15-240 від 11.06.09;

- донараховані штрафні санкції у сумі 510,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення №0028881502/0 від 27.08.09;

- донараховані штрафні санкції у сумі 0,02 грн. за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань, повідомлення - рішення № 0028851502/0 від 27.08.09;

- донараховані штрафні санкції у сумі 510,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення № 0036161502/0 від 09.12.09;

- донараховані штрафні санкції у сумі 510,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення №0003061502/0 від 25.02.10;

- донараховані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення №0006201502/0 від 09.04.10;

- донараховані штрафні санкції у сумі 510,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення №0015881502/0 від 01.09.10.

Враховуючи часткову сплату заборгованості по ПДВ, сума податкового боргу, що підлягає стягненню зменшується та становить 3586,92 грн.

Нарахування, що складають податковий борг з податку прибуток:

- донараховані штрафні санкції у сумі 340,00 грн. за неподання податкової звітності, повідомлення - рішення № 0001981501/0/5916/10/15-128 від 10.03.09;

- нарахування згідно декларації №93888 від 04.08.09 у сумі 461,00 грн.;

- нарахування згідно декларації №93887 від 04.08.09 у сумі 461,00 грн.

Враховуючи часткову сплату заборгованості по податку на прибуток, сума податкового боргу, що підлягає стягненню зменшується та становить 1261,90 грн.

У відповідності до п.п. 6.2.3 "а" п.п. 6.2 ст.6 Закону Україну “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу в повному обсязі податковим органом виставлена перша податкова вимога №1/1853 від 03.12.2008 року.

Позивачем направлено поштою вищевказану вимогу та отримано відповідачем 12.02.2009 року.

У відповідності до п.п. 6.2.3 "б" п. 6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу податковим органом виставлена друга податкова вимога №2/1035 від 17.03.2009 року. Зазначена вимога направлена поштою та отримана відповідачем 13.04.2009 року.

Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку товариством не оскаржувалась.

Таким чином, сума заборгованості по податку на додану вартість складає 3586,92 грн. та по податку на прибуток 1261,90 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.

При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Пункт 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначає узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені цією статтею, сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість відповідача перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог позивача.

Керуючись ст.ст. 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР ЕНЕРДЖІ" (49000, м.Дніпропетровськ, вул. Гончара, 16, оф.7, ЄДРПОУ 35680887) за рахунок активів, а саме:

з податку на додану вартість (р/р31115029700007, одержувач Відділення Держказначейства у Кіровському районі м.Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 14010100) в розмірі 3586,92 грн.;

з податку на прибуток (р/р31113009700007, одержувач Відділення Держказначейства у Кіровському районі м.Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 11021000) в розмірі 1261,90 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Єфанова

< Текст >