Постанова № 21066622, 11.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.01.2012
Номер справи
2а-15860/11/0170/25
Номер документу
21066622
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

11 січня 2012 р. <Текст >Справа №2а-15860/11/0170/25 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Криму складі головуючого судді Кононової Ю.С., при секретарі Зайцевій М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим <Список ><Позивач в особі >

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод №381" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод №381", в якому просить стягнути з відповідача податкову заборгованість за податку з доходів фізичних осіб у сумі 959,44 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ТОВ "Завод №381" зареєстрований у ДПІ м. Сімферополя як платник податків та зборів, які повинен сплачувати у встановлений законодавством строк. Плановою документальною перевіркою правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування в бюджет утриманого податку з доходів фізичних осіб ТОВ "Завод № 381" за період з 01.01.2010 року по 30.06.2011 року було встановлено неперерахування до бюджету відповідачем податку з доходів фізичних осіб у 4 кварталі 2010 року та у 1 і 2 кварталах 2011 року. Загальну суму заборгованості у розмірі 959,44 грн. відповідач добровільно не сплатив, у зв'язку з чим ДПІ в м. Сімферополі звернулось до суду з даним позовом.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутності.

Представник відповідача до залу судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причин своєї неявки суду не надав.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року, головним завданням податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Судом встановлено, що ТОВ "Завод № 381" знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м. Сімферополі з 12.09.2002 року (а.с. 8).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 31.11 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.

Статтею 34 Податкового кодексу України встановлено, що податковим періодом може бути календарний рік, календарний квартал, календарний місяць, календарний день.

Порядок, підстави та строки сплати податку з доходів фізичних осіб передбачені Податковим кодексом України, що набрав чинності з 01.01.2011 року. До 01.01.2011 року цей порядок був врегульований Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889-IV.

Відповідно до підпункту 162.1.3. статті 162 Податкового кодексу України платником податку на доходи фізичних осіб є податковий агент.

Пунктом 14.1.180. статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що, податковий агент щодо податку з доходів фізичних осіб це юридична особа (її філії, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України обєктом оподаткування резидента по податку з доходів фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Підпунктом 168.1.1. пункту 168.1. статті 168 Податкового кодексу України встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Судом встановлено, що відповідач подав до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі податковий розрахунок суми доходу та сум утриманого податку на доходи фізичних осіб за 4 квартал 2010 року, де зазначив суму податкового зобовязання в розмірі 404,32 грн. (а.с. 22), розрахунок за 1 квартал 2011 року, де зазначено суму податку з доходів фізичних осіб у розмірі 350,40 грн. (а.с. 19), та розрахунок за 2 квартал 2011 року, де зазначив суму утриманого податку з доходів фізичних осіб у розмірі 208,72 (а.с. 21).

30.08.2011 року ДПІ у м. Сімферополі було проведено планову документальну перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування в бюджет утриманого податку з доходів фізичних осіб ТОВ "Завод № 381" за період з 01.01.2010 року по 30.06.2011 року. Актом перевірки встановлено порушення пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 пп. "а" п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", якій діяв до 01.01.2011 року, та пп. 168.1.1. ст. 168 ПК України, а саме підприємством не перераховувався податок з доходів фізичних осіб за перевіряємий період. Сума нарахованого, але несплаченого ПДФЛ за 4 квартал 2010 року та 1,2 квартали 2011 року склала 959,44 грн.

Відповідно до підпункту 14.1.156. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобовязання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 959,44 гривень, що підтверджується наданим розрахунком (а.с. 4).

Відповідно до ст. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод № 381" (95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, буд. 4, код ЄДРПОУ 32177926) з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують Товариство з обмежено відповідальністю "Завод № 381", податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у сумі 959 (дев'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 44 копійки у дохід місцевого бюджету Київського району м. Сімферополя на р/р 33219800700003 в ГУ ДКУ в м. Сімферополь АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026 (код платежу 11010100).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

<Текст >

Суддя підпис Кононова Ю. С.

<Текст >