Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.01.12Справа №2а-4340/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко»про стягнення заборгованості в розмірі 3636,68 грн.,
в с т а н о в и в:
Прокурор Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко»про стягнення заборгованості в розмірі 3636,68 грн. Вказує, що у наданих ТОВ «Добриня та Ко»розрахунках сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад та грудень 2010 року загальна сума страхових внесків склала 3636,68 грн. Проте у рахунок сплати вказаної суми від відповідача коштів не надходило. Отже на момент подачі позовної заяви до суду загальна сума заборгованості відповідача складає 3636,68 грн.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 3636,68 грн.
Ухвалою від 26 грудня 2011 року Прокурору Ленінського району м. Севастополя поновлено строк звернення до суду з відповідним позовом. Ухвалою від 26 грудня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 26 грудня 2011 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
Прокурор та представник позивача до початку судового засідання надали клопотання про розгляд справи за їх відсутністю в порядку письмового провадження, на позовних вимогах наполягають повністю (а.с.36, 37).
Відповідач, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Відповідач про розгляд справи був повідомлений за юридичною адресою, вказаною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.10-11).
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Статтею 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами та заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 р. визначено, що державні інтереси закріплені як Конституцією України, так і нормами інших правових актів, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Відповідно до п.п. 1.1. п. 1 «Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах»від 30.04.2002 року № 8-2 (далі Положення № 8-2) Управління Пенсійного фонду України (далі - Фонд) у районах, містах і районах у містах (далі - Управління) є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Згідно з п.п. 2.1 п. 2 Положення № 8-2 основними завданнями Управління є: 1) облік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - платники єдиного внеску) та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; 2) збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення; 3) призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати; 4) забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством; 5) ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення; 6) забезпечення функціонування в районі (місті) Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко»є платником страхових внесків на загальнообовязкове пенсійне страхування та включено до реєстру страхувальників УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про систему оподаткування»(закон втратив чинність з 01 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом Українивід 02 грудня 2010 року) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Стаття 14 цього Закону визначає перелік загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів), до яких, серед інших, належить збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
Згідно зі статтею 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058-1V (далі Закон) страхувальниками є, зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи.
Пунктом 6 частини другої статті 17 Закону визначено, що страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до підпункту 1 пункту 8 Розділу XV Прикінцевих положень Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14, 17 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” для відповідних платників збору.
Згідно з положеннями статей 1, 4 Закону України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” для субєктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх обєднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, обєднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників на обовязкове державне пенсійне страхування встановлюється ставка збору у розмірі 33,2 відсотка від обєкта оподаткування, визначеного абзацом першим пункту 1 статті 2 цього Закону (фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі; винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру) та 2 відсотка суми сукупного оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов договору.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків визначено статтею 20 Закону.
Страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду (абзац перший частини шостої статті 20 Закону).
Судом встановлено, що відповідно до наданих відповідачем розрахунків по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, сума зобовязань за листопад та грудень 2010 року склала 3636,68 грн., з яких 3430,05 збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 206,68 грн. збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.
Сума зобовязань відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування листопад та грудень 2010 року склала 3636,68 грн., проте у встановлені законом строки сплачена не була.
Відповідно до частини першої статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Згідно з частиною другою цієї статті суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Таким чином, відповідач не виконав свій обовязок щодо сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування у порядку і строки, встановлені відповідними законами.
Таким чином, на час розгляду адміністративної справи, заборгованість відповідача перед бюджетом управління Пенсійного фонду у Ленінському районі м. Севастополі складає 3636,68 грн., з яких 3430,05 збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 206,68 грн. збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко» (99029, м. Севастополь, пр. Ген. Острякова, буд. 15, код ЄДРПОУ 16328694, р/р 2600530116746 в АТБ «Таврика», МФО 300788) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16, код ЄДРПОУ 22274991, р/р 25604705100012, р/р 25600705100113, в СМВ № 4548 ВАТ «Державний ощадний банк», МФО 384027) заборгованість в сумі 3636,68 грн. (три тисячі шістсот тридцять шість грн. 68 коп.) перерахувавши: на р/р 25604705100012 заборгованість в сумі 3434,05 грн. (три тисячі чотириста тридцять чотири грн. 05 коп.); на р/р 25600705100113 заборгованість в сумі 206,68 грн. (двісті шість грн. 68 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя< підпис >О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >