Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.12.11Справа №2а-2394/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., при секретарі Бартиші В.О.,
за участю: представника прокуратури м. Севастополя Почки А.А. (посвідчення № 735 від 05.12.2011 року), представника позивача ОСОБА_2 (довіреність № 41/1-8-1052п від 21.11.2011 року); представника відповідача ОСОБА_3(довіреність № б/н від 12.09.2011 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом виконуючого обовязки Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі до Приватного підприємства «Анклав»про стягнення штрафних санкцій в розмірі 27 880,00 грн.,
в с т а н о в и в:
Виконуючий обовязки Севастопольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головної державної інспекції звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Приватного підприємства «Анклав» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 27 880,00 грн. Вказує, що співробітниками Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі були проведені перевірки ПП «Анклав»з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірко були складені акти № 232745 від 16.05.2011 року, № 232768 від 19.05.2011 року, № 232685 від 11.05.2011 року, № 232722 від 17.05.2011 року, № 232711 від 11.05.2011 року, № 232710 від 11.05.2011 року, № 232723 від 18.05.2011 року, № 232742 від 18.05.2011 року, №232753 від 19.05.2011 року, № 232721 від 16.05.2011 року, 228179 від 20.04.2011 року, № 232616 від 20.04.2011 року, № 232743 від 17.05.2011 року, №№ 232750, 232766, 232756 від 19.05.2011 року. На підставі вказаних актів перевірок керівництвом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі були прийняті постанови про застосування фінансових санкцій до ПП «Анклав», а саме: № 0111986 від 31.05.2011 року, № 0111984 від 31.05.2011 року, № 0111983 від 31.05.2011 року, № 0111982 від 31.05.2011 року, № 0111980 від 31.05.2011 року, № 0111979 від 31.05.2011 року, № 0111975 від 31.05.2011 року, № 0111974 від 31.05.2011 року, № 0111972 від 31.05.2011 року, № 0111987 від 31.05.2011 року, № 0111951 від 10.05.2011 року, № 114000 від 10.05.2011 року, № 0111981 від 31.05.2011 року, №№ 0111990, 0111988, 0111989 від 31.05.2011 року, № 0111985 від 31.05.2011 року на загальну суму 27880,00 грн. Отже заборгованість відповідача зі штрафних санкцій складає 27880,00 грн.
Просить стягнути з відповідача штрафні санкції в розмірі 27880,00 грн.
Ухвалою від 28 липня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 28 липня 2011 року закінчено підготовче провадження по справі та призначено до судового розгляду. Ухвалою від 09 серпня 2011 року провадження у справі було зупинено до набрання законної сили постанови Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 26 червня 2011 року у справі № 2а-1908/11/2770 за позовом Приватного підприємства «Анклав»доГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України про визнання протиправними та скасування постанов. Ухвалою від 22 листопада 2011 року провадження у справі було поновлено та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просять задовольнити. Вказують, що співробітниками Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі були проведені перевірки ПП «Анклав»з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірко були складені акти № 232745 від 16.05.2011 року, № 232768 від 19.05.2011 року, № 232685 від 11.05.2011 року, № 232722 від 17.05.2011 року, № 232711 від 11.05.2011 року, № 232710 від 11.05.2011 року, № 232723 від 18.05.2011 року, № 232742 від 18.05.2011 року, №232753 від 19.05.2011 року, № 232721 від 16.05.2011 року, 228179 від 20.04.2011 року, № 232616 від 20.04.2011 року, № 232743 від 17.05.2011 року, №№ 232750, 232766, 232756 від 19.05.2011 року. На підставі вказаних актів перевірок керівництвом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі були прийняті постанови про застосування фінансових санкцій до ПП «Анклав», а саме: № 0111986 від 31.05.2011 року, № 0111984 від 31.05.2011 року, № 0111983 від 31.05.2011 року, № 0111982 від 31.05.2011 року, № 0111980 від 31.05.2011 року, № 0111979 від 31.05.2011 року, № 0111975 від 31.05.2011 року, № 0111974 від 31.05.2011 року, № 0111972 від 31.05.2011 року, № 0111987 від 31.05.2011 року, № 0111951 від 10.05.2011 року, № 114000 від 10.05.2011 року, № 0111981 від 31.05.2011 року, №№ 0111990, 0111988, 0111989 від 31.05.2011 року, № 0111985 від 31.05.2011 року на загальну суму 27880,00 грн. Отже заборгованість відповідача зі штрафних санкцій складає 27880,00 грн.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечує повністю, просить відмовити. Проте, відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до пункту пятого частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури, позивача та відповідача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено наступне: Статтею 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами та заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 р. визначено, що державні інтереси закріплені як Конституцією України, так і нормами інших правових актів, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року № 2344-III (далі Закон № 2344) цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту, згідно зі статтею 6 Закону № 2344, здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових і рейдових перевірок.
Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону № 2344 автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний: забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт; забезпечувати перед початком пасажирського міжнародного автомобільного перевезення перевірку наявності у пасажирів документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, держав за маршрутом слідування, та відмовляти у міжнародному перевезенні пасажирам, які не пред'явили необхідні документи; забезпечувати контроль технічного та санітарного стану автобусів чи таксі перед початком роботи; забезпечувати проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів; забезпечувати водіїв необхідною документацією; утримувати транспортні засоби в належному технічному та санітарному стані, забезпечувати їх своєчасне подання для посадки пасажирів та відправлення; забезпечувати проїзд пасажирів до зупинки чи місця призначення за маршрутом без додаткових витрат у разі припинення поїздки через технічну несправність транспортного засобу.
Відповідно до статті 34 Закону № 2344 автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; .
Статтею 39 Закону № 2344 передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних спеціальних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
16.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0136АА по вул. Леніна, 4 у місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232745. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортного засобу від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.16).
На підставі акту перевірки від 16.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111986 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.14).
19.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0696АА по вул. Каштанова, 1 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232768. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.19).
На підставі акту перевірки від 31.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111984 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.18).
11.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0778АА по пр. Ген. Острякова, б. 248 Б в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232685. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.22).
На підставі акту перевірки від 11.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111983 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.21).
17.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0995АА по пр. Ген. Острякова, б. 193 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232722. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.25).
На підставі акту перевірки від 17.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111982 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.23).
11.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0723АА по пр. Ген. Острякова, б. 248 Б в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232711. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.28).
На підставі акту перевірки від 11.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111980 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.27).
11.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0757АА по пр. Ген. Острякова, б. 248Б в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232710. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.31).
На підставі акту перевірки від 11.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111979 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.29).
18.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0697АА по пр. Нахімова, 11 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232723. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.34).
На підставі акту перевірки від 18.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111975 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.32).
18.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0779АА по пр. Нахімова, 11 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232742. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.37).
На підставі акту перевірки від 18.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111974 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.36).
19.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0819АА по вул. Каштанова, 1 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232753. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.40).
На підставі акту перевірки від 19.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111972 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.39).
16.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0115АА по вул. Леніна, 4 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232721. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.43).
На підставі акту перевірки від 16.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111987 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.42).
20.04.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0790АА по пр. Нахімова, 1 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 228179. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.45).
На підставі акту перевірки від 20.04.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 10.05.2011 року № 0111951 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.44).
20.04.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0819АА по пр. Нахімова, 1 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232616. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.49).
На підставі акту перевірки від 20.04.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 10.05.2011 року № 114000 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.47).
19.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0757АА по вул. Сенявіна, 5 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232750. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.52).
На підставі акту перевірки від 19.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111990 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.51).
19.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0308АА по вул. Сенявіна, 5 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232766. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.54).
На підставі акту перевірки від 19.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111988 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.52).
19.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН1033АА по вул. Сенявіна, 5 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232756. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.56).
На підставі акту перевірки від 19.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанову від 31.05.2011 року № 0111989 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»у розмірі 1700,00 грн. (а.с.55).
17.05.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу відповідача з державним номером СН0778АА по пр. Ген. Острякова, б. 193 в місті Севастополі, за результатами якої складений акт № 232743. Перевірка була проведена з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою було встановлено, що відповідачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, без схеми маршруту, розкладу руху та не виконання припису від 01.03.2011 року № 079047 (а.с.60). Згідно запису в акті перевірки водій транспортних засобів від пояснень та підпису Акту перевірки відмовився (а.с.59).
На підставі акту перевірки від 19.05.2011 року позивачем стосовно відповідача прийнято постанови від 31.05.2011 року № 0111981 про застосування фінансових санкцій відповідно до статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у розмірі 1700,00 грн. (а.с.58) та від 31.05.2011 року № 0111985 про застосування фінансових санкцій в розмір 680,00 грн. (а.с.57).
Приватним підприємством «Анклав»були здійснені заходи щодо оскарження у судовому порядку вказаних постанов.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 05.10.2011 у адміністративній справі № 2а-1908/11/2770 за позовом приватного підприємства "Анклав"доГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку Українипро визнання протиправними та скасування постанов про застосування фінансових санкцій у задоволенні позовних вимог відмовлено. Постанова набрала законної сили.
Відповідно до частин першої та другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем у відповідності з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України надані суду належні та допустимі докази, які підтверджують правомірність та законність постанов про накладення штрафів, а також факт наявності боргу та його не сплату.
Крім того, частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
На час розгляду справи у суді заборгованість зі сплати фінансових санкцій відповідачем не погашена.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги прокурора щодо стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 27880,00 грн. з Приватного підприємства «Анклав» обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Постанова складена та підписана 12 грудня 2011 року.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Анклав» (99012, м. Севастополь, вул. Паршина, 29, код ЄДРПОУ 31935003, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) у дохід державного бюджету Нахімовського району м. Севастополя (р/р 31119106700008, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035606) штрафні санкції в сумі 27880,00 грн. (двадцять сім тисяч вісімсот вісімдесят грн. 00 коп.), стягувач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі (99003, м. Севастополь, вул. Харківська, 3).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя< підпис >О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >