Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.11.11Справа №2а-3137/11/2770
каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
за участю представників:
позивача ОСОБА_1, довіреність № б/н від 31.10.11, Первинна профспілкова організація товариства з обмеженою відповідальністю "Югсевморсервіс";
відповідача ОСОБА_2, довіреність № 484/9/10-0 від 14.03.11, Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПервинної профспілкової організації товариства з обмеженою відповідальністю "Югсевморсервіс"доДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополяпро скасування повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Первинна профспілкова організація товариства з обмеженою відповідальністю "Югсевморсервіс"звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополяпро скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ в Нахімовському районі м. Севастополя №0001701510/0 від 05.07.2011 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00грн. за ненадання (несвоєчасне подання) податкових декларацій. Позовні вимоги обгрунтовані порушенням відповідачем вимог п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 03 жовтня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-3137/11/2770.
03 жовтня 2011 року підготовче провадження по справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, наведених в адміністративному позові, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача проти позову заперечувала, просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав викладених у запереченні.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, зясувавши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, вважає, що позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
17.06.2011 працівником ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя проведено камеральну перевірку податкової звітності ППО ТОВ "Югсевморсервіс" за 2009 рік, 2010 рік та І квартал 2011 року, про що складений акт перевірки від 17.06.11 за №1232/10/15-1/26264825.
Перевіркою встановлено, що в порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181, п.16.4 ст.16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 N 334/94-ВР та п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI платником податків не подані до державної податкової інспекції податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2009 рік (при граничному строку подання 09 лютого 2010 року) та за 1 квартал 2011 року (при граничному строку подання 10 травня 2011 року), та податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2010 рік при граничному строку подання 09 лютого 2011 року подано до державної податкової інспекції несвоєчасно 10 лютого 2011 року.
За результатами перевірки ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя, на підставі ст. 120 Податкового кодексу України (далі - ПК України), прийняте податкове повідомлення-рішення №0001701510/0 від 05.07.11 про застосування до ППО ТОВ "Югсевморсервіс" штрафних (фінансових) санкції у розмірі 3060,00грн. (1020,00 грн. х 3 податкових декларації) за неподання (несвоєчасне подання) податкових звітів про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2009 рік, 2010 рік та за І квартал 2011 року, як до платника податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення.
Матеріалами справи підтверджується, що податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Нахімовському районі м.Севастополя №0000051510/0 від 20.01.2011, прийнятим за актом камеральної перевірки від 31.12.10 №4940/10/15-1/26264825 до ППО ТОВ "Югсевморсервіс" на підставі п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України було застосовано штраф у розмірі 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2008 рік.
В судовому засіданні позивач пояснив суду, що ППО ТОВ "Югсевморсервіс" не є платником податку на прибуток, а також що профспілкові організації звільнені від подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями та зазначає, що звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2010 рік було направлено поштою 07 лютого 2011 року (до 09 лютого 2011 року), тобто до настання граничного строку подання звітності. Проте, суд не приймає до уваги його доводи, оскільки вони суперечать вимогам податкового законодавства.
Згідно з п.п.2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 № 334/94-ВР платниками податку на прибуток є суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.
Пунктом 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначений порядок оподаткування неприбуткових установ і організацій який згідно з п.п."ж" п.п.7.11.1 зазначеного пункту застосовується до неприбуткових установ і організацій, які є професійними спілками, їх об'єднаннями та організаціями профспілок, утвореними в порядку, визначеному законом.
Відповідно до п.п.7.11.12 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці "ж" підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню).
На виконання норми підпункту 7.11.12 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» Державною податковою адміністрацію України розроблено Порядок складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями (далі - Порядок), затверджений наказом ДПА України від 11.07.1997 N 233 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 за № 290/2094.
Згідно з п.3 Порядку Звіт складається за формою, що додається, і подається до державної податкової інспекції за місцезнаходженням неприбуткової установи в терміни, встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ.
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами", який був чинний до 01.01.2011 року, визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення (п.п.4.1.7 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами").
Відповідно до п.49.3 ст.49 Податковою кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ податкова декларація подається до органу державної податкової служби за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею (п.49.5 ст.49 Податкового кодексу України).
Згідно з п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України, яка набрала чинності з 01.01.2011 року, неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення - 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Таким чином, як законодавством, що діяло до 01.01.2011 року, так і тим, що діє після 01.01.2011 року встановлено однакові обов'язки платників податків щодо подання податкових декларацій і підстави відповідальності за ненадання документів податкової звітності.
Відповідно до ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах та відповідно до законів України.
Органи державної влади, їх посадові особи відповідно до статті 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Суть зворотної дії нормативно-правових актів у часі полягає в тому, що їх юридична обов'язковість поширюється на правовідносини, які виникли до набрання цими нормативно-правовими актами чинності.
Норми статті 58 Конституції України можуть бути застосовані у тому випадку, коли подія, факт визначались як правопорушення податковим законодавством, чинним до 01.01.2011, і ця ж подія, факт визначаються в новому законодавчому акті як правопорушення, за вчинення якого застосовується юридична відповідальність, і ця відповідальність пом»якшує або скасовує відповідальність особи, то у такому разі застосовуються норми нового законодавчого акта.
У разі, коли податковим законодавством, чинним до 01.01.2011 року, подія, факт визначались як правопорушення, за вчинення якого застосовувалась юридична відповідальність, і в новому законодавчому акті ця ж подія, факт визначаються як правопорушення, за вчинення якого також застосовується юридична відповідальність, то у такому випадку застосовується відповідальність, яка є чинною на момент її застосування.
Таким чином, у 2011 році податковий орган застосовує відповідальність до платника податків, навіть за ті правопорушення, що відбулись у податкові періоди до 2011 року, у порядку та розмірах, передбачених ПК України.
Таким чином, ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя правомірно прийняте податкове повідомлення-рішення за №0001701510/0 від 05.07.2011 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00 грн. за ненадання (несвоєчасне подання) податкових декларацій.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги щодо про скасування податкового повідомлення-рішення №0001701510/0 від 05.07.2011 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3060,00 грн. за ненадання (несвоєчасне подання) податкових декларацій та викладені в позовній заяві доводи є необґрунтованими, тому задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 11 листопада 2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя< підпис >О.В. Гавура
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >