Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2012 року Справа № 2а/2370/8717/2011
17.01.12
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Грицаєнко О.Л.,
при секретарі Кириченко Н.В.,
за участю: прокурора Пампущенко Ю.В. (за довіреністю), представників: позивача ОСОБА_1 (за довіреністю), відповідача не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Черкаси звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій.
Позовні вимоги мотивував тим, що в ході проведення перевірки дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що відповідач у порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезень вантажів на договірних умовах без оформлення документів, а саме: відсутня ліцензійна картка. За вчинене порушення постановою № 057656 від 04.08.2008 р. територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 1700 грн., які відповідачем не сплачені. В звязку з цим прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з ФОП ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, до зали судового засідання не зявився.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець 21.12.2005 р. виконавчим комітетом Черкаської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії В01 № 161242.
Ліцензією Міністерства транспорту та звязку України НОМЕР_3, виданою 21.11.2007 р., ОСОБА_2 надано дозвіл на здійснення внутрішніх перевезень вантажів.
20.06.2008 р. державні інспектори територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області здійснили перевірку дотримання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
За результатом вказаної перевірки був складений акт № 079121 від 20.06.2008 р., який засвідчив факт порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: 04.08.2008 року на а/д Кіровоград-Запоріжжя за допомогою водія ОСОБА_3, який керував ТЗ марки МАН д.н. НОМЕР_1, надавав послуги з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутня ліцензійна картка.
Представнику відповідача було надано запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 11.07.2008 р. № 24/1-02-1052.
На підставі вказаного акту заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області прийнята постанова № 057656 від 04.08.2008 р. про застосування до ПП ОСОБА_2 фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»та наказу Мінтрансзвязку № 340 від 07.06.2010 року, відповідальність за які передбачена абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Доказів сплати вищевказаних фінансових санкцій відповідачем суду не надано.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190 урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. за №1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Пунктом 20 Положення визначено, що Головавтотрансінспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Згідно з вимогами п. 8 цього Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом від 14.12.2005р. № 888 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі Положення), яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005р. за № 1573/11853.
Відповідно до п. 1 Положення територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - територіальні управління) в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.
Пунктом 4.5 Положення визначено, що основними завданнями територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні визначено здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Згідно п. 18 ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Згідно ст. 48 цього Закону автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що також підтверджується актом перевірки, що водій здійснював перевезення вантажу без належно оформлених документів, тобто встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, санкції за які передбачені ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до перевізників застосовується штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Судом встановлено, що постанову від 04.08.2008 р. про накладення штрафу на відповідача у розмірі 1700 грн. було направлено на адресу відповідача, проте, сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову та стягнення з відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.
Керуючись ст.ст. 158, 160, 163 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (18016, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України через Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (р/р 31114106700002, одержувач: УДК у м. Черкаси, код одержувача: 22809222, банк одержувача: ГУ ДКУ у Черкаській області, МФО 854018, код бюджетної класифікації 21081100, адміністративний штраф та інші санкції) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку та строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.Л. Грицаєнко