Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/13554/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,
при секретаріВарченко В.В.,
< за участі >< перелік сторін >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області <3-тя особа >до товариства з обмеженою відповідальністю «Трек» м. Хмельницький в особі Мукачівської філії ТОВ «Трек» <3-тя особа >про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Трек» (код ЄДРПОУ 22782598) 29000 м. Хмельницький проспект Миру 78/1 кв. 51 Хмельницька область) в особі Мукачівської філії ТОВ «Трек» (код 26031736 м. Мукачево, вул. Космонавта Бєляєва, 2) в дохід Державного бюджету України суму податкового боргу по податку на прибуток в розмірі 340 грн.
Свій позов позивач мотивує тим, що відповідач як платник податків зобовязаний сплачувати їх своєчасно та в повному обсязі. Відповідач в порушення вимог закону допустив податковий борг в розмірі 340 грн., в тому числі по штрафних (фінансових) санкціях по податку на прибуток в розмірі 340 грн., який необхідно стягнути з нього на користь бюджету в примусовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не зявився, подав в суд письмову заяву в якій просить справу розглянути за його відсутності, позов підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, подав в суд письмові заперечення на позов, в яких позовні вимоги не визнав повністю, просить справу розглянути за його відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач 20.10.1995 року зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Хмельницької міської ради Хмельницької області та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» який діяв до 01.01.2011 року є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством, а також відповідно до ст. ст. 15, 16 Податкового кодексу України зобовязаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Преамбулою Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», від 21.12.2000 року № 2181-3, який діяв у період виникнення податкових правовідносин і втратив чинність з 01.01.2011 року, передбачено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Пунктами 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими Законами України, а податковий борг (недоїмка) це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно розрахунку позовних вимог з податку на прибуток загальна сума податкового боргу становить 340 грн., в тому числі штрафні (фінансові) санкції по податку на прибуток в сумі 340 грн.
Посадовими особами державного податкового органу були проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питань перевірки своєчасності подання податкової звітності.
За результатами перевірки позивачем складений акт «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності» від 18 червня 2010 року № 1029/15 40/26031736, в якому зазначено, що в порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платником податку не були подані податкові декларації по податку на прибуток за 1 півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року.
У разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якого був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу) належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Оскільки актом перевірки було встановлено порушення відповідачем податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки позивач прийняв податкове повідомлення рішення від 25 червня 2010 року № 6201841540/0 в якому визначив відповідачу податкове зобовязання, провівши нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340 грн.
Відповідно до п. п. 1.4 та 1.5 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що штрафна санкція це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобовязання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у звязку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.
Згідно п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Підпунктом 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, тобто у разі апеляційного узгодження податкового зобовязання, а саме: подання скарги контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Податкове повідомлення рішення від 25 червня 2010 року № 6201841540/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340 грн., було направлено на адресу Мукачівської філії ТОВ «Трек» м. Мукачево, та вважається врученим відповідачу 02.07.2010 року, відповідно до правил встановлених ч. ч. 4, 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що обєктивно підтверджується копією такого повідомлення-рішення і поштового конверту, доданих до матеріалів справи.
У строки визначені ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач не оскаржив податкове повідомлення-рішення в апеляційному порядку, тобто податкове зобовязання у вигляді нарахованих штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток вважається узгодженим у день отримання відповідачем податкового повідомлення-рішення.
Процедура адміністративного оскарження закінчується згідно підпункту 5.2.4 пункту 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в тому числі останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк.
Підпунктами 5.2.2, 5.2 3 пункту 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що у разі адміністративного або судового оскарження податкового повідомлення подана заява зупиняє виконання платником податків податкових зобовязань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобовязання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Згідно підпунктів 5.2.4, 5.2.5 пункту 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобовязання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
З урахуванням строків позовної давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобовязання у будь який момент після отримання відповідного повідомлення.
Податкове повідомлення-рішення від 25 червня 2010 року № 6201841540/0 також не було оскаржене відповідачем у судовому порядку.
В звязку з тим, що відповідач не оскаржив податкове повідомлення рішення від 25 червня 2010 року № 6201841540/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340 грн., в адміністративному чи судовому порядку, суму податкового зобовязання визначену таким податковим повідомленням рішенням необхідно вважати узгодженою з дати його отримання.
Податковим боргом відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визнається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня нарахована на суму такого зобовязання.
Узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування і у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобовязання, платник податків зобовязаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, - визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем відповідачу направлена перша податкова вимога про сплату узгодженої суми податкового зобовязання від 14 липня 2010 року № 1/679 і друга податкова вимога від 13 вересня 2010 року № 2/872.
Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі його недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Також відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Сума податкового боргу відповідача підтверджується розрахунком, копією податкового повідомлення-рішення, копією акту перевірки, копією особового рахунку платника податків, які додані до матеріалів справи.
Так як відповідачем не сплачена сума податкового боргу в розмірі 340 грн., в тому числі по штрафних (фінансових) санкціях з податку на прибуток в розмірі 340 грн., суд вважає за необхідне стягнути його в примусовому порядку, задовольнивши позов повністю.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 15, 16 Податкового кодексу України, ст. ст. 1, 4, 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 87, 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю «Трек» м. Хмельницький на користь Державного бюджету України податковий борг в розмірі 340 грн., (триста сорок гривень) по податку на прибуток, шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків і стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 23 грудня 2011 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/В.К. Блонський
"Згідно з оригіналом" СуддяВ.К. Блонський