Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/11588/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.
при секретаріЧовган Д.В.
за участі:представника позивача Осадчук І. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Хмельницького міського центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття <3-тя особа >до ОСОБА_4 <3-тя особа >про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Хмельницький міський центр зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості в сумі 3384,84 грн. Позовні вимоги мотивує тим, що відповідач перебувала на обліку в Хмельницькому міському центрі як безробітна та отримувала допомогу по безробіттю. Дана допомога їй була виплачена в сумі 3384,84 грн. Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості вона приховала факт працевлаштування в ЖЕК № 6, а тому їй було безпідставно виплачено допомогу по безробіттю в сумі 3384,84 грн. Тому позивач просить стягнути дану заборгованість.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала просила задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, хоча була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. Заяв та клопотань до суду не подала.
Заслухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив наступне.
Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає, зокрема, право на забезпечення їх у разі безробіття з незалежних від них обставин. У частині 2 наведеної статті зазначено, що це право гарантується загальнообовязковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно з п. 1 ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, виконавча дирекція, як виконавчий орган правління забезпечує, крім того, виконання рішень правління. При цьому функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.
Відповідно п. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, що функції робочих органів покладаються на обласні, районні, міськрайонні, міські центри зайнятості, до повноважень яких, зокрема, належить: контроль правильності витрат за страхуванням на випадок безробіття та представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про зайнятість населення”, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Судом встановлено, що відповідач перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна, у звязку з чим їй була виплачена допомога по безробіттю в сумі 3384,84 грн. за період з 23.09.2010 р. по 20.03.2011 р. Зазначений статус та допомогу відповідачу надано на підставі поданою нею заяв, де зазначає, що в даний час не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та не отримує пенсії. Під час проведення Хмельницьким міським центром зайнятості перевірки достовірності даних зазначених у документах наданих роботодавцем, встановлено, що ОСОБА_4 працювала в ЖЕКу №6 згідно договорів № 44 від 01.02.2010 року та № 24 від 01.01.2011 року та нараховано їй заробітну плату з вересня 2010 року по березень 2011 року в розмірі 1778,92 грн., про що було складено акт №147 від16.06.2011 року.
Згідно п. 2 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Всупереч вищевказаної норми ОСОБА_4 не надала відомості до Хмельницького міського центру зайнятості про працевлаштування у ЖЕК №6. В зв'язку з чим відповідач даний факт приховала, їй безпідставно була надана допомога по безробіттю в розмірі 3384,84 грн.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
У відповідності до п. 6.14 "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 р. № 307 якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Позивачем на адресу відповідача була направлена претензія від 11.08.2011 року № 23-02/2494, в якій їй запропоновано добровільно сплатити суму боргу. Відповідачем суму боргу не сплачено.
Відповідно до ч. 7 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від сплати державного мита звільняються органи праці та соціального захисту населення - позивачі та відповідачі - за позовами до суду щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 99, 100, 122, 158- 163, 167, 186, 254 КАС України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4 (м. Хмельницький, вул. АДРЕСА_1) 3384,84 грн. (три тисячі триста вісімдесят чотири грн. 84 коп.) на користь Хмельницького міського центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( р/р 37172300901002 ГУДКУ у Хмельницькій області, код ЄДРПОУ 14169903, МФО 815013).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 26 жовтня 2011 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький